Поради щодо осінній посадці цибулинних

Тендітні проліски і завзяті мускарі, соковиті гіацинти і ніжні проліски, стрункі тюльпани і самовдоволені нарциси - найраніші з піонерів весняного цвітіння, що з'являються на наших дачних ділянках.

Крім традиційних первоцвітів в цій групі цибулинних рослин, що належать до эфемероидам, існує маса різновидів, подхватывающих естафету цвітіння-з травня по серпень. Є серед них і зовсім дивовижні представники, такі, як пізньоцвіт, білоцвітник і осінній крокус, розквітаючій тільки з настанням осені.

Такі різні періоди розвитку зумовлені не тільки термінами посадки цибулинних, але й індивідуальними особливостями вегетації, закладеними в них матінкою-природою.

Поради щодо осінній посадці цибулинних-

Цибулинні рослини: особливості вегетації

Саме поняття ефемероїдів передбачає здатність багаторічних рослин припиняти процеси життєдіяльності в несприятливий сезон (наприклад, в посуху), і відновлювати їх знову в осінньо-весняний період.

Завдяки цій чудовій особливості до цибулинних рослин застосовують такий агротехнічний прийом, як зимова вигонка. При дотриманні певних правил, пов'язаних з режимом охолодження, пробудження і, власне, висаджування цибулин, їх можна змусити зацвісти навіть у січні.

Поради щодо осінній посадці цибулинних-

Осіння пора: час садити цибулини

Основні роботи по посадці цибулинних на ділянці відбуваються з серпня по жовтень, в залежності від кліматичної зони та погодних умов, які припали на сезон. Іншими словами, чим південніше регіон і осінь тепліше, тим більше варіативно потрібно підходити до посадковим заходам.

Зрушуючи строки посадки щодо рекомендованих, слід пам'ятати, що в середньому для нормального вкорінення цибулинки в охолодженому, але не промерзлому грунті потрібно близько двох тижнів. Для ранніх цибулинних використовують саме осінню посадку. Якщо ж терміни цвітіння не настільки принципові, висадити улюблені анемони, фрезії і цикламени можна і по весні. Винятком з правил є садові сорти ірисів, найкращим періодом для розсадження яких вважається середина літа.

Але повернемося до подзимним посадковим робіт. В першу чергу, вже в кінці серпня посадці в грунт підлягають мелколуковічние рослини. Слідом за ними, в першій декаді вересня висаджують нарциси, рябчики, пізньоцвіт і птицемлечник. Залежно від погодних умов у другій декаді вересня займаються посадкою гіацинтів, лілій і крокусів осіннього цвітіння. В кінці вересня, на початку жовтня висаджують тюльпани і декоративні луки.

Поради щодо осінній посадці цибулинних-

Поради початківцям квітникарям

Для закладки квітників безперервного цвітіння з використанням цибулинних рослин використовують простий прийом. Якщо квіти, нехай навіть одного сорту, висаджувати з інтервалом в 5-7 днів, вони будуть розпускатися по черзі, один за одним.

Мелколуковічние, які найкращим чином виглядають в групових посадках, зазвичай не викопують з «насидженого» гнізда за 3-4 роки. Це дає їм час для продуктивного формування потомства. Ті ж рекомендації можна віднести на рахунок нарцисів, тюльпанів, крокусів. Розсадженням рослин і діленням цибулинок займаються по мірі загущення посадок і помітному мельчании квіток.

Для того щоб рослини не «розбігалися» по ділянці, а квітучі куртинки зберігали свої початкові обриси, цибулини можна висаджувати в піддони або саморобні ємності, наприклад, зрізані днища від шестилитровых пластикових пляшок. Або просто обмежувати місця посадки вставленими в землю смугами з пластику або шматками шиферу.

Поради щодо осінній посадці цибулинних-

Предзимняя посадка цибулинних: можливі ризики та вирішення проблем

Початок осені часто супроводжуються рясними дощами і різкими перепадами температур. Для того щоб уберегти посадковий матеріал від зайвої вогкості, ризику гнилі і грибкових захворювань, добре просушені за літо цибулини перед посадкою обробляють фунгіцидами або розчином марганцівки.

Висаджують цибулини в заздалегідь підготовлений живильний ґрунт на достатню глибину, що дорівнює двом-трьом діаметрам самої цибулинки. Не забуваємо про шар дренажу, для якого підходить звичайний річковий пісок. Це вбереже майбутні рослини, зимуючі у відкритому грунті, від промерзання і застою вологи в прикореневій зоні. При достатній вологості грунту додатковий полив не потрібен. Місця посадки слід щільно замульчувати торфом, листям або подрібненої корою дерев.

У випадку теплої затяжної осені, укорінені цибулинки швидко рушають у ріст. Не слід впадати в паніку, боячись, що вони замерзнуть. При настанні похолодання проклюнулися паростки цибулинних просто утеплюють листям, тирсою і ялиновим гіллям.

Предзимняя посадка цибулинних рослин – одне з найважливіших заходів в осінньому саду. Експериментуючи з різними сортами квітів і термінами їх посадки, пробуждающийся весняний сад зустріне вас дружним і тривалим цвітінням!

Дата публикации: 16.09.18