Плющ або Хедера

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Рослина родом з Європи. Належить до сімейства Аралієвих (Araliaceae).  Поширена в Азії та на півночі Африки. Рясна зелена маса і висока пристосовність до різноманітних умов зробили Плющ ідеальним кімнатним вихованцем.

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Плющі – улюблена рослина флористів та дизайнерів. Красиво виглядають як підвісні кошики або кашпо з одним плющем, так і композиції: кімнатні садки, сухі букети з додаванням живого рослини. В якості опори горщик із плющем можна встановити бамбукову палицю, металевий дріт, вигнуту у вигляді кільця, спіралі або будиночка. Зрізані пагони і листя плюща довго зберігають декоративність та застосовуються для складання букетів. Для формування пишної крони необхідно відламувати верхівки. Краще робити це в кінці літа або при пересадці. Відламані стебла можна використовувати для вкорінення. Не забувайте підгодовувати вашого вихованця. Добриво має бути багате азотом і калієм. У літній період рекомендується проводити підживлення раз в два тижні.При бажанні можна виготовити штамбовое деревце, тобто зробити щеплення живців хедеры на фатсхедеру (гібрид фатсії або аралія і хедеры). Для  цього  обріжте бічні пагони фатсхедеры і перев'яжіть стебло до опор. Коли рослина досягне 1 м у висоту, горизонтально обріжте верхівку. На верхній поверхні стебла фатсхедеры зробіть надрізи глибиною 2-2,5 см, в які вставляють 4 відрізаних навскіс черешка плюща, і щільно обв'язують стовбур фатсхедеры шпагатом з натурального волокна.

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Цвіте плющ в культурі рідко, у віці 10-12 років. Квітки непоказні, дрібні, зібрані в зонтиковидні суцвіття, з неприємним запахом. Після цвітіння утворюються ягоди, дуже отруйні. Тому навіть якщо ваша рослина і набере бутони, їх залишати не варто.

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Розташування

Плющ – міцне і стійке рослина, при регулярному поливі витримує високі температури. Оптимальною є температура 15-17 С. Він добре себе почуває в затінених місцях, хоча любить сонячне світло. Ряболисті представники цього роду при відсутності сонячного світла можуть втратити своє забарвлення.

Освітлення

Яскраве світло.

Полив

Поливати Плющ потрібно регулярно і рясно. Головне, щоб земляний ком був вологий, але болото все ж не слід розводити. Взимку полив скоротити, давати землі підсохнути.

Вологість повітря

Помірна.

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Вологість: додаткові відомості

Плющ обожнює вологість. Систематичні обприскування листя, а іноді і теплий душ, припадуть до смаку вашому улюбленцю. Взимку в період опалення корисно встановити плющ в піддон з вологим гравієм або керамзитом. Сухе повітря викличе появу коричневих сухих плям на листках, а також оголення стовбура.

Догляд

Влітку один раз на тиждень вносять квіткове добриво. Взимку підгодовують щомісяця або один раз у два місяці. Залежно від стану рослини.

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Розмноження

Живці укорінюють протягом усього року, але краще – в кінці літа. Зазвичай використовують кінці стебел, які прищипують для кращого росту бокових пагонів. Довжина живців 8-20 см, висаджують їх по 2-3 штуки в горщик з грунтовою сумішшю з дернової, перегнійної землі і піску, узятих в рівних пропорціях. Живці накривають скляною банкою, регулярно поливають і обприскують. Є й інший спосіб: зрізають втеча з 8-10 листям, кладуть горизонтально в канавку, зроблену у вологому піску глибиною 1,5-2 див. Листки залишаються на поверхні піску. На десятий день з повітряних корінців утворюються підземні корені і верхівка починає рости. Через два тижні втеча виймають з піску і розрізають на живці з одним листочком і корінням. Висаджують по 3 черешка в маленькі горщики.

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Пересадка

У перші роки життя, коли рослина швидко розвивається, може знадобитися щорічна пересадка. Здійснювати процедуру краще навесні після періоду спокою. Надалі можна міняти тільки верхній шар грунту. Любить тіснуваті горщики, тому змінювати посуд краще, якщо ви помітили, що зростання плюща зупинився. Земельна суміш складається з рівних частин листової, дернової, перегнійної землі, торфу і піску.

Рослина може дивуватися павутинним кліщиком, попелиць і червецем, слідом за цим можлива поява сірої плісняви. Щоб уникнути цього, частіше провітрюйте приміщення.

Можливі труднощі

Коричневі і сухі краї листя, стебло погано обліствен. Причина – надто висока температура. Зверніть увагу, чи немає павутинного кліщика. Обріжте голі стебла, перенесіть рослина в більш прохолодне місце.

Плющ або Хедера- плющ,хедера,посадка,догляд,розмноження,хвороби,шкідники,фото

Дрібні листя. Голі викривлені стебла. Причина – недолік світла, хоча дорослі листя у підстави стебла з віком, як правило, опадають. Обріжте оголені стебла.

Листя втрачають строкату забарвлення. Причина – недолік світла. Ряболисті різновиди при недоліку світла набувають рівну зелене забарвлення. Іншою причиною може бути тіснота горщика.

Кінчики листя коричневі і сухі. Уповільнений ріст. Причина – занадто сухе повітря. Подивіться, чи немає червоного павутинного кліщика. Видаліть відмерлі листя. Регулярно обприскуйте рослина.

Корисні властивості

Рослина має антибактеріальну, антигрибкові, протизапальну дію.  Це дуже корисне кімнатна рослина – плющ очищає повітря від формальдегіду, трихлоретилену, ксиліту, бензолу.