«Парковка» для метеликів – сальпиглосис

Буває, хочеться посадити щось яскраве, незвичайне, казкове, а на розум, крім чорнобривців та петуній, нічого не йде. Але якщо ви розкрили наш журнал на цій самій сторінці, проблем не буде. Хочеться новенького – так ось воно – сальпіглосіс власною персоною! Цей невибагливий однорічник зробить ваш квітник сонячним і веселим.

«Парковка» для метеликів – сальпиглосис-

© Рафаель

Є дві версії про появу сальпіглосісу: одна гарна, друга – наукова. Який вірити, вирішуйте самі. Почнемо з гарної.

Одного разу якийсь художник взяв квітку петунії і розфарбував його пелюстки яскравим мармуровим візерунком. Що ні квітка – то витвір мистецтва. Хто побачить сальпіглосіс вперше, гадають: це строкатий дзвіночок, розфарбована петунія або новий сорт мальви?..

А ось що каже наука. Сальпіглосіс належить до сімейства пасльонових, це житель Південної Африки і Чилі. Його назва походить від грецьких слів salpinx – «труба» і «glossa» – мова, форма квітки дійсно нагадує мову, згорнутий у трубочку.

«Парковка» для метеликів – сальпиглосис-

© kari.volkmanncarlsen

до Речі, комахи оцінили таку зручну форму і часто використовують квіти для «паркування».

Як же доглядати за «язичком»? Садити рослину потрібно на сонячному, але захищеному від вітру місці. Грунт при цьому завжди повинна бути трохи вологою, особливо не забувайте поливати в посуху.

Якщо грунт пересихає, рослина швидко зачахне і може вже не відновитися.

Грунт нейтральна, але в міру родюча, можна заправити її перед посадкою комплексним мінеральним добривом. Якщо грунт глинистий, внесіть в неї пісок, торф або перегній. Кілька разів за сезон підгодуйте.

Сальпіглосіс, як вже зазначалося, належить до сімейства пасльонових, а всі рослини цього сімейства чуйні на внесення золи.

«Парковка» для метеликів – сальпиглосис-

© Hephaestos

Виростає сальпіглосіс досить швидко і цвісти буде все літо до заморозків.

Розмноження.

Як правило, насінням прямо у відкритий грунт навесні або восени. Сіянці проріджують на відстань 20-30 см. Якщо садити розсадою, то краще в березні.

У грунт висаджують на початку червня, на відстані 25-30 см. Пересадку переносить погано.

Сальпіглосіс плодоносить, його плід – овальна коробочка з дрібними насіннями. До речі, насіння можна зібрати, вони зберігають схожість 4-5 років.

«Парковка» для метеликів – сальпиглосис-

© Рафаель

В Середній смузі, як правило, вирощують один вид – сальпіглосіс виїмчастий (Salpiglossis Sinuata). Це рослина висотою 40-80 см, стеблинка покритий залізистими волосками. Квітки воронкоподібні, фарбування всіх кольорів веселки плюс фантастично різноманітні малюнки всередині квітки і на пелюстках.