Осінній квітка – провісник весни

Коли відцвітають останні квіти – айстри, флокси, хризантеми, наперекір часу продовжують красуватися дивно ніжні рожево-лілові, великі квітки рослини, яке отримало назву пізньоцвіт.

Розповім про найкрасивішому з них. Він так і називається пізньоцвіт чудовий (Colchicum speciosum). Дуже незвичайний цикл розвитку цієї рослини. Великі нерівнобічне клубнелуковицы з плівчастими темно-коричневими лусками зимують у грунті. Рано навесні відростає 5-6 великих широкоэллиптических складчастих листя, схожих на листя чемериці. У липні вони відмирають. Місяць-півтора цибулини знаходяться у спокої. Потім вони вкорінюються і у вересні з'являються квітки – по 6-8 у кожної рослини. Вони дуже великі: діаметром до 8 див. Трапляється, що присыплет їх перший сніжок, розтане, а вони все цвітуть і цвітуть... А в інший рік і під сніг йдуть квітучими.

Осінній квітка – провісник весни-

© BotBlnЗдавалося б – це помилка природи. Навіщо рослині цвісти, якщо насіння не встигають визріти? Але в тому-то і справа, що насіння дозрівають на наступний рік!

Біологічні особливості розвитку рослини диктують вимоги до агротехніки. Цибулини пересаджують в період спокою – в серпні. Садять на глибину 10-15 см з інтервалом у 15 см на відкритому або напівтінистому місці. Грунт необхідний поживний, добре утримує вологу і пропускає повітря – найкраще суглинистий з додаванням перегною або компосту. Для швидкого росту коренів, рясного цвітіння і благополучній перезимівлі треба під перекопування внести по 1 літровій банці деревної золи і 1 ст. л. суперфосфату на 1 кв. м.

Пізньоцвіт чудовий – дуже морозостійка рослина, зимуючу в Сибіру без всякого укриття. На перший погляд, може здатися дивним, що рослина, батьківщина якого Кавказ, виносить сибірські морози. Але не треба забувати, що в горах, де ростуть і безвременники, зими дуже суворі, а сніг лежить до травня.

Осінній квітка – провісник весни-

© Meneerke bloem

Навесні, на початку відростання листя, хороший ефект дає підживлення азотними добривами. Це сприяє формуванню великих листя, від яких залежить зростання нових клубнелуковиц: з однієї щорічно наростає 2-3 нових. В пазусі листя знаходиться коробочка з темно-коричневими круглими насінням. На одному місці пізньоцвіт не вирощують довше 4-5 років, так як рослинам стає тісно, квітки і бульбоцибулини дрібнішають.

Пізньоцвіт – класична прикраса рокаріїв, альпінаріїв. Погляд, як магнітом, притягається до групових посадок пізньоцвіту на газоні. Квіти пізньоцвіту дивовижні не тільки в саду, але і в букеті. У низькому широкому вазочці разом із зеленню вічнозелених барвінку або ломикаменевого (моховидной, дерністой та ін) або бобовника вони на два-три тижні продовжать літо у вашій кімнаті.

Бувало, приїдеш в сад зробити останні приготування до зими... А вона вже скувала ставок, накинула тонку снігову мережу на гілки дерев і захоплює говорливое літо у вир білого безмовності... Але глянеш під яблуню, а там з-під тонкого сніжного покривала вибиваються квітки пізньоцвіту. І віриш, що буде ще одна весна, яка пожвавить світ чарівними фарбами.

Осінній квітка – провісник весни-

© meneerke bloem

Використовувані матеріали:

  • Геннадій Павлович Анісімов