Орхідеї роду Черевичок

Орхідеї роду Черевичок-

Черевичок, Paphiopedilum. Представники цього роду поширені в тропічних і субтропічних областях. Багато хто з них прекрасно себе почувають в умовах кімнатної культури.

наземні Рослини, з укороченим неутолщенным стеблом.

Листя зелені або строкаті, зібрані в прикореневу розетку, в період спокою не опадають. Квітки на довгих, густоопушенных квітконосах (25 — 30 см довжини), поодинокі, рідше в малоцветковом суцвітті. Губа має туфлеобразную форму, завдяки якій цей вид і отримав свою назву, над нею розташований широко-яйцеподібний, зазвичай найбільш яскраво забарвлений чашолисток, бічні пелюстки значно менше за розміром. Квітки без аромату цвітуть з жовтня по березень, в зрізі зберігаються до трьох тижнів.

Орхідеї роду Черевичок-

Розмноження та умови вирощування

орхідей роду черевичок

Види цього роду орхідей менш вимогливі до умов вирощування, ніж епіфітні орхідеї. Вирощувати їх слід у приміщеннях з помірною температурою, а також в прохолодних (залежно від виду).

легко Розмножуються діленням куща, раз в 3 - 4 року (у березні — квітні). Для посадки використовують пухку землесуміш з глинисто-дернової, листяної, перегнійної землі і грубозернистого піску (2: 2: 2: 1) або суміш з глинисто-дернової землі, сфагнового моху, торфу і піску (2: 2: 1: 1) з додаванням деревного вугілля.

Рослини висаджують в низькі широкі горщики з високим дренажем (до третини горщика). Після посадки на поверхню землі вкривають свіжозібраним сфагновим мохом, який приживається і зростає одночасно з рослиною, що сприятливо позначається на їх рості і розвитку.

Рослини волого - і світлолюбні. В період інтенсивного росту (червень — липень) і цвітіння вимагають рясного поливу, в період спокою — помірного. Вода для поливу потрібна м'яка. Від прямих сонячних, променів слід прикривати, особливо ряболисті види.

У період росту 2 — 3 рази на місяць обприскують розчином коров'яку, а також кладуть під мох шматочки сухого коров'яку.

Фото орхідей роду Черевичок

Орхідеї роду Черевичок-
Орхідеї роду Черевичок-
Орхідеї роду Черевичок-
Орхідеї роду Черевичок-

Найбільш придатними для кімнатної культури є такі види орхідеї роду Черевичок:

Черевичок гібридний (Paphiopedilum Hybrida Hort). Садові гібриди мають переважно яскраве забарвлення квіток: найчастіше верхній чашолисток світло-коричневого забарвлення з темними смужками, рисками й плямами, пелюстки широколанцетні, квітки до 12-17 см в діаметрі. Цвіте з листопада по січень. Придатний для зрізу.

Орхідеї роду Черевичок-

Черевичок чудовий (Paphiopedilum Insigne) з північно-східної Індії з довгасто-ланцетними (до 20 — 30 см довжини) блискучими листям, увігнутими по середній жилці. Квітки одиночні, на чернопурпурной квітконіжці. Верхній чашолисток округлий, хвилястий по краю. Підстава чашолистків в дрібних бурувато-вишневих плямах і з смугою біля головної жилки. Нижній чашолисток серцевидний, світло-зелені із зеленими жилками. Пелюстки вузькі, злегка хвилясті, яскраво-зелені з бурувато-вишневим опушенням біля основи. Губа жовто-зелена з бурувато-вишневими точками. Цвіте з грудня по лютий, період цвітіння однієї квітки 2 — 2,5 місяця.

Орхідеї роду Черевичок-

Черевичок Фаєри (Paphiopedilum Fairrieanum) теж родом з Індії. Листки широколінійні, тупі, світло-зелені, квітконіс одноцветковие, верхній чашолисток широкоелліптічеській, по краю хвилястий, білий з широкими фіолетовими сітчастими жилками, пелюстки серповидні, білі з фіолетовими смужками, губа зеленувато-червона з пурпуровими жилками. Цвіте в листопаді на протязі 3 — 4 тижнів.

Орхідеї роду Черевичок-

У кімнатній культурі зустрічається також черевичок обрубаний (Paphiopedilum Tonsum), цвіте з кінця грудня по березень.

Орхідеї роду Черевичок-

Джерело: Сайт про дачу

Дата публикации: 16.09.18