Орхідея лудизия дисколор – особливості рослини

Добрий день, дорогі читачі! Лудизия сорти дисколор є різновидом орхідей. Головне ж її відмінність полягає в приголомшливої краси листя. Саме з цієї причини селекціонери вивели безліч видів цієї невибагливої рослини, в природі ж росте тільки дисколор. Всі вони відрізняються один від одного зовнішнім виглядом листя. Квіти ж у порівнянні з листям у лудизии (або єемарії) не такі шикарні.

Орхідея лудизия дисколор – особливості рослини-

Зміст

  1. Вирощування в домашніх умовах
  2. Правила поливу
  3. Шкідники

Вирощування в домашніх умовах

Орхідея лудизия дисколор – особливості рослини-

Лудизия дисколор повинна розвиватися в тіні. Сонячні промені викликають опіки на її листі. Якщо ж ви залишите це рослина під променями сонця на кілька годин, то вона загине. У той же час єемарії потрібно досить яскраве освітлення. Розташуйте горщик з цією квіткою на підвіконні з північної сторони кімнати. Якщо такої можливості немає, то квітка прикрийте екраном.

Лудизию Альба взимку додатково освещайте неоновою лампою, інакше листя стануть бляклими.

Орхідея лудизия дисколор – особливості рослини-

Якщо влітку єемарію на ніч будете залишати на балконі, то від цього цвітіння стане більш буйним. При цьому рослина забезпечте від протягу і дощу.

В домашніх умовах після завершення цвітіння лудизия дисколор не впадає в сплячку як таку, але її активне зростання на два-три місяці припиняється. Рослина в цей час не спить, а відновлює втрачені під час цвітіння сили. У цей період забезпечте для нього температуру навколишнього повітря близько 17-18 градусів.

Правила поливу

Орхідея лудизия дисколор – особливості рослини-

Для нормального розвитку лудизии потрібно багато вологи протягом усього року. Поливайте її з таким розрахунком, щоб верхній шар грунту в горщику не висихав, але і не подтоплялась коренева система.

Зайву воду з піддона зливайте, навіть якщо коріння рослини не проросли крізь дренажний отвір горщика. У самому ж горщику обов'язково укладіть дренажний шар. Для поливу воду відстоюйте.

Орхідея лудизия дисколор – особливості рослини-

Орхідея лудизия дисколор дорогоцінна також любить вологе повітря.

Всі різновиди лудизии з бархатистими листям обприскувати водою не можна. Сорти ж з щільною листям можете обприскувати і промивають під душем.

Шкідники

Орхідея лудизия дисколор – особливості рослини-

Листя у лудизии дисколор соковиті, а їх поверхня бархатиста пухка. Тому дістатися до соку цієї рослини комах легко. Слід знати, що при дбайливому догляді паразити квітка не вражають.

Павутинний кліщ

Легко прокушує м'яку оболонку листа і починає висмоктувати з нього сік. Розміри цієї комахи настільки малі, що візуально ви виявите цього паразита лише тоді, коли він почне активно розмножуватися. Колонії кліща виглядають у вигляді тонкої павутини. На місці проживання колонії листя лудизии discolor знебарвлюються.

Ці паразити з'являються на квітці при недостатній вологості навколишнього повітря. Позбутися від них вам допоможуть такі акарициди, як аполло, актофіт, вертимек, актеллик або фітоверм.

Щитівка

Представляє собою дрібна комаха, спинка якого покрита захисним панциром. Ці паразити також харчуються соком рослини і тим самим уповільнюють його зростання. Гірше того, продукти життєдіяльності щитівок сприяють появі сажистого грибка. Колонії цього паразита виглядають у вигляді чорного нальоту.

Позбавитися від щитівок і грибка можна з допомогою нимового олії. Цим маслом змащують уражені місця – шкідники від цього гинуть. Після загибелі колоній масло обережно видаліть м'яким тампоном, а потім обробіть лудизию розчином таких препаратів, як танрек, колорадо або моспілан.

Борошнистий червець

Теж оселяється на листках рослини колоніями. Вони виглядають як грудочки вати, присипані борошном. Ці колонії швидко виявляють себе, видалити їх можна своєчасно. Позбавлення від борошнистого червця робиться в два етапи.

Спочатку за допомогою ватного тампона видаліть колонії червця, а потім всі місця їх колишнього розташування обробіть такими препаратами, як агравертін, фітоверм, актеллик, акарин або неорон.

Білокрилка

Представляє собою маленького метелика з білими крильцями. Цей паразит селиться на нижній поверхні листя і починає там розмножуються, відкладаючи яйця. Якщо струсити рослина, то метелики відразу злітають, але їх яйця і личинки залишаються міцно прикріпленими до листя. Позбутися від білокрилок вам допоможуть ті ж препарати, що призначені для боротьби з борошнистим червецем.

Дата публикации: 16.09.18