Невибагливі багаторічні квіти для саду

Посадивши в своєму саду багаторічники ви отримаєте красивий, не вимагає занадто складного догляду квітник, заощадивши також свої сили і час. Він буде радувати вас довгі роки, а якщо підібрати невибагливі рослини-довгожителі, то мрія про прекрасне саді без особливих клопотів перетвориться в реальність.

Більшість багаторічників може рости на одному місці 10 і більше років. Тому при плануванні посадок головне - вибір правильного місця, відповідного вимогам конкретної рослини. На відкритих сонячних місцях і родючим, добре дренованому грунті відмінно ростуть і пишно цвітуть рудбекія, эхиноцея, півонії, кореопсис, дельфініуми, физостегия, ромашка (королицю) і багато інші.

Розкішні кущі багаторічних рудбекія будуть прикрашати сад своїми великими золотавими квітками до глибокої осені. Рудбекія майже не вимагає догляду. Поливають рідко, тільки в посушливий період. Висаджують на сонячних місцях, на добре дренованих грунтах. Розмножується рудбекія легко насінням або поділом куща.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Кущ півоній може рости без пересадження кілька десятків років. Зазвичай немахрові сорти більш стійкі та витривалі, ніж махрові і живуть довше.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Лілейники дуже декоративні, невибагливі, добре росте як на сонці, так і в півтіні. Хворобами і шкідниками уражаються рідко, посухостійкі.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Майже все літо цвіте королицю - всіма улюблена ромашка. Зараз є сорти з червоними махровими квітками.

Яскравий, як сонечко, кореопсис буде радувати вас своїм цвітінням все літо. Рослина світлолюбна, посухостійка, добре почувається на будь-яких грунтах. Кореопсис не потребує укриття на зиму. Ще одне його достоїнство - зрізані квіти стоять у вазі близько 10 днів.

Існує кілька сортів ехінацеї, але найбільш популярна ехінацея пурпурова, що володіє не тільки красивими квітками, але і лікувальними властивостями.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Дуже популярний у садівників всього світу завдяки своїй красі і невибагливості дельфініум. Він багато років росте на одному місці, добре переносить суворі зими. Дельфініуми люблять сонце. Їх треба захищати від вітру, тому що високі квітконоси легко ламаються. Краще всього висаджувати їх біля будівель, щоб забезпечити прикриття від поривів вітру. Ці потужні рослини потребують родючих грунтах.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Бадан або бергерия має великі блискучі листя і яскраві квітки, зібрані у великі суцвіття. Його листя восени забарвлюється в червоно-бурий колір. Бадан не тільки декоративний, але володіє лікувальними властивостями.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

В місцях, де грунт з працею утримує вологу - на південних схилах, біля кам'яних підпірних стін висаджують такі посухостійкі рослини, як бородаті іриси, гвоздики.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Почвопокривні багаторічники допоможуть заповнити порожнечі. Також землепокривні виступають в ролі «живий мульчі», захищаючи грунт від висихання і ерозії, перешкоджаючи росту бур'янів і тим самим надаючи неоціненну допомогу садівникові. Надзвичайно невибагливі аюга або живучка, глуха кропива, седуми або очитки, барвінок та інші. Швидко розростаючись ці рослини утворюють мальовничий живий килим. Багато землепокривні красиво цвітуть. Дуже декоративні яскраві блакитні квітки барвінку. Навесні вкривається синьо-фіолетовими квітками аюга, деякі її сорти мають дуже декоративні коричнево-золотаве листя.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Слід згадати і про цибулинних, які не вимагають щорічної викопування і можуть кілька років рости на одному місці - нарциси, крокуси, ботанічні сорти тюльпанів.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Одні із самих чарівних весняних первоцвітів, крокуси не доставлять садівникові ніяких турбот. Ці милі вісники весни розпускаються в наших садах раніше більшості інших ранньоквітучих рослин. Забарвлення квіток найрізноманітніша - синя, фіолетова, жовта, рожева, біла. Їх недовгий цвітіння - надзвичайно гарне видовище. Особливо ефектні голландські крупноквіткові гібриди. Кокуси висаджують на сонячних місцях. Грунт повинна бути повітропроникною. Цибулини саджають на глибину 5-8 див Розмножуються крокуси швидко, утворюючи цілі колонії.

Невибагливі багаторічні квіти для саду-

Предки сучасних чудових тюльпанів, ботанічні тюльпани, стійкі до хвороб, швидко розмножуються, наповнюючи сад ранньою весною яскравими фарбами.

Таким чином, уміло підібравши багаторічні рослини, такі як флокси купивши їх в інтернет магазині ЯСКРАВА https://yaskrava.com.ua/kornevischa-mnogoletnikov/floksy-mnogoletnie/, можна створити красивий квітучий сад, потребує мінімального догляду.

Дата публикации: 16.09.20