Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду

Привіт, мої дорогі читачі! Любителі вирощування квітів знають, що отримати посадковий матеріал можна різними способами. Про те, як розмножити троянди, ми поговоримо сьогодні. Насправді зробити це не складно, тому з таким завданням впоратися навіть новачок.

Зміст:

  1. Живцювання
  2. Висадка троянд з букета
  3. Вирощування троянд в картоплі
  4. Збереження черешка в зиму
  5. Спосіб Траннуа
  6. Інші способи розмноження
Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду-

Живцювання

найпоширеніший спосіб розведення троянд – живцюванням. Укорінення живців в літній період – самий природний процес, тому для тих, хто хоче йти по шляху найменшого опору – це ідеальний варіант.

Знадобитися невеликий шматочок близько 10-15 сантиметрів – на ньому має бути три бруньки. Відрізайте під кутом 45 градусів таким чином, щоб нижній зріз був під самою крайньою ниркою, а верхній на 2 сантиметри вище. Видаліть листя і шипи з нижньої частини черешка, листя вкорочують на третину.

Для гарного вкорінення саджанця використовуйте стимулятори типу корневін.

Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду-

Неважливо, де ви хочете посадити королеву квітів – на підвіконні або у відкритому грунті, все одно бажано створити для саджанців міні-парник з банки. Якщо скляну шкода, тоді відріжте шийку від пластикової пляшки і надіньте зверху на держак.

не Можна допускати перевищення 25 градусів вдень та зниження нижче мінімальної межі у 18 градусів, тому висаджувати троянду треба раннім літом або восени.

Знімати парники для провітрювання потрібно поступово, збільшуючи час. Дозволити рослині «дихати» самостійно можна тільки через місяць-півтора.

Важливо пам'ятати, що якщо ви помітили на новому рослині зав'язь, то не варто піддаватися спокусі – її потрібно обов'язково видалити, інакше троянда віддасть всі сили на підтримку квітки, а не на розвиток кореневої системи.

Таким чином розмножуються всі види троянд, звичні для всіх – плетисті і кущові.

Висадка троянд з букета

Цей спосіб самий скрутний і ризикований. Він не представляє особливої складності, якщо троянди місцеві, зібрані недалеко, на дачі. У разі, якщо ви вирішили виростити голландський квітка, то потрібно бути готовим до труднощів і втрат.

Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду-

Справа в тому, що перед відправкою їх обробляють спеціальним розчином для збереження товарного вигляду. І коли така рослина надходить до вас, то квіточки практично непридатні для подальшого розмноження. Але статистика показує, що шанси все-таки є.

Для вдалого вирощування квітки з букета доведеться пожертвувати красивим і свіжим подарунком. Чим раніше ви відріжете держак, тим більше шансів на укорінення. Держак повинен бути не менше 15 сантиметрів завдовжки і не більше 30.

Листя і шипи видаляються у відповідності з правилами живцювання, описаними вище. Також робиться і зріз. Тепер поставте отриманий матеріал у воду і починайте чекати. Як тільки утворилися коріння – посадіть троянду в саду (якщо це літо) або в горщик на підвіконня.

Вирощування троянд в картоплі

Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду-

Троянда в картоплі – цікавий і досить дієвий спосіб. Про нього знають всі любителі квітів у себе на ділянці. Такий спосіб посадки дозволяє черешку зберігати оптимальну насиченість водою, незалежно від вологості грунту.

Для того, щоб посадити троянду в картоплі, необхідно приготувати держак розміром в 20 сантиметрів і одну картоплю середнього розміру. З овоча видаляються всі очі, після чого в нього вставляється держак.

У підготовлену траншею, на відстані 15 сантиметрів один від одного картопля з трояндою вкопується на 2/3 і накривається банкою-парників. Разом з вологістю квітка добуває з своєї матері корисний крохмаль і вуглеводи.

В якості добрива можна використовувати спеціальні розчини, а можна засоби, зроблені в домашніх умовах. Наприклад, розведіть дві чайні ложки комплексного добрива в склянці чистої води і полийте квітка. Через два тижні починайте збільшувати час прогулянки саджанця (тобто період зняття парника), а ще через 2-3 тижні звільніть троянди від банки зовсім.

Ось тут можна дізнатися ще про кількох способи вкорінення живців троянд.

Збереження черешка в зиму

Буває таке, що вам подарували унікальну троянду або держак під зиму. Висаджувати його восени не має сенсу, так як маленьке рослина обов'язково загине. Досвідчені квітникарі поділилися секретом, як зберегти милий серцю держак без зайвого клопоту.

Для цього потрібно прикопати шматочок троянди в сухому місці біля будинку, закрити сухим листям і гілками. А навесні, коли земля відтане, відкопайте «скарб» і посадіть на постійне місце проживання. Такий спосіб не дозволить рослині випустити коріння раніше, замерзнути від холоду і прірва у вас вдома.

Спосіб Траннуа

Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду-

Принцип цього методу полягає в максимальному накопиченні поживних речовин з рослини на тій ділянці, який надалі стане ручкою для нової троянди. Робити це потрібно в кінці цвітіння (в кінці червня або початку липня).

Знайдіть підходящий стебло і видаліть верхівку разом з завядшим квіткою і кількома дрібними листочками. Відрізати його не потрібно, за ним необхідно щодня спостерігати. Той момент, коли нирки в нижній частині набухнуть, означає, що рослина повністю готове дати нове життя.

Відрізаємо держак розміром близько 20 сантиметрів і відриваємо всі листочки, окрім двох верхніх. Висаджувати на постійне місце по кілька штук в лунку. Це значно збільшить шанси на виживання. Та і ваші старання мають більше шансів на успіх. Міні-парник встановлюється майже до самої зими.

Інші способи розмноження

Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду-

Плетисті троянди добре розмножуються відводками. На штик лопати викопується поглиблення в грунті довжиною близько 15 см, укладають туди перегній, присипаний шаром землі, і опускають втеча квітки не обрізаючи його від основного куща.

Зверху присипають землею. Можна над нирками надрізати кору, щоб коріння з'явилися швидше. Сам прикопаний відводок прикріплюють до землі шпильками, а кінчик його повинен вертикально стирчати над землею.

Найпопулярніші способи розмноження троянд для свого саду-

Цікавий також метод розмноження під назвою окулірування. Сплячий вічко вставляють в розріз кори в районі прикореневій шийки шипшини, щільно примотав. Висаджують троянди в канавки з піском на дні на невеликій відстані.

Сподіваюся, стаття буде корисна для вас, тому не забудьте поділитися нею зі своїми друзями, а також підписатися на оновлення блогу.

Віра Сагалович

Дата публикации: 16.09.18