Монарда двойчатая

Монарда двойчатаяMonarda didyma Сем. Губоцвіті.

Висота 1,2-1,5 м. Стебла гіллясті, до 1,2 м заввишки, листя зубчасті, довгасто-яйцеподібні. Квітки оточені приквітками, які візуально збільшують розміри квітки. На одному стеблі до 9 суцвіть-голівок (близько 5 см в діаметрі), в кожному по 200 квіток. В 1 г близько 1000 насінин. Схожість зберігається 3 роки.

Монарда двойчатая-

© NellsWiki

Колір. Рожево-бузкове забарвлення квіток притаманна увазі, у той час як квітки сортів можуть бути білими, блакитними або з відтінками червоного і пурпурного кольору. Час цвітіння: липень — початок серпня.

Аромат. Вся рослина має екзотичний аромат з нотами м'яти і цитрусових. За що іноді її називають Бергамот.

Вимоги до умов вирощування. Віддає перевагу легким, поживні, вапновані грунту, не росте на важких, сирих, кислих. Підходять сонячні або злегка затінені ділянки. Полив повинен бути регулярним, що особливо важливо для сіянців і деленок. За сезон проводять 2-3 підживлення мінеральними добривами.

Монарда двойчатая-

© H. Zell

Запашні види, сорти і форми. В даний час за кордоном монарда є дуже популярним декоративним рослиною. Відомі його сорти: високорослий 'Pawnee' — світло-бузковий; середньорослі 'Beauti of Codham' — лілово-рожевий, 'Blaustrompf — ліловий, 'Blue Stocking' — блакитний, 'Cambridge Scarlet' — червоний, 'Elsie's Lavender' — лавандовий, 'Praerienacht' — малиновий, 'Schneewittche' білий 'Rouse Queen' — рожевий, 'Kardinal', і 'Sunset' — пурпурові; низькорослі 'Petite Delight' — малиновий, 'Squaw' — червоний. Можна вирощувати також інший вид — м. дудчатую (М. fistulosa), який дуже схожий з монардой двойчатой.

  • Використання в садових композиціях. Одиночні посадки або у складі міксбордерів.

Супутні рослини. Поєднується з хостів, лилейником, а також чудово доповнює по аромату і забарвлення рожеві сорти флокса метельчатого.

Зикова В. К., Клименко З. К. – квітники Запашні.