Мистецтво виростити гладіолус

Ах, це пишність фарб і відтінків! Приголомшливе цвітіння гладіолусів з середини липня справляє незабутнє враження на весь залишок сезону.

Але не всі садівники-любителі можуть похвалитися чудовим результатом і гордістю свого саду. Адже гладіолуси – квіти щодо примхливі. Вони будуть пахнути на добре освітленій ділянці з гарним живильним грунтом і своєчасним поливом. Але як виростити їх на проблемної грунті, такий як суглинок чи бідні за своїм складом супесчаники?

Мистецтво виростити гладіолус-

© Carl E Lewis

Для початку визначте територію для цих чудових квітів. Вибирайте добре освітлені сонцем ділянки. Саме сонце є основою для прояву колірного відтінку. При недостатньому освітленні вони сильно витягуються, стають блідими і змінюють свій природний насичений колір до невпізнання, аж до блідо-рожевого.

На цвітіння також впливає і склад грунту, а саме – її кислотність.

При значній кислотності додайте в землю трохи негашеного вапна.

Якщо вам дісталася суглинистий земля, доведеться трохи постаратися, щоб надати їй відносну легкість і пористість, так як на важкому грунті гладіолуси хоч і зростає, але якість такого зростання залишає бажати кращого, вони часто хворіють з-за постійного запливання грунту, суглинок покривається грунтовою кіркою і квіти загнивають, жовтіють і засихають.

Мистецтво виростити гладіолус-

© kator29

Тому при підготовці грунту додайте одну третину річкового піску і натурального компосту з рослинних залишків. Перекопайте розрівняти граблями до однорідного складу.

Якщо у вас є можливість внести вівсяну солому – внесіть. Це піде грунті тільки на користь. За сезон солома перепріє та земля не тільки змінить свою структуру, але і збагатиться органікою.

У супесчаники ж потрібно внести гній або торф, але не забувайте, що гній має бути гноєм дворічним. Свіжий гній дуже пекучий, що негативно позначається на рослинах, вони просто згорають від надлишку мікроелементів у непереробленому гної.

Мистецтво виростити гладіолус-

© Sugar Pond

Торф, зрозуміло, ідеальна добавка для супесчаника.

І оскільки такий вид грунтів дуже легкий, то тут без мульчування не обійтися. Можна поверх грунту розташувати скошену траву, вона досить швидко висохне, а при наявності регулярного поливу, перегниє. В результаті волога буде затримуватися, що не дасть грунті передчасно висихати і восени не доведеться вносити нові добрива, достатньо буде просто перекопати землю.

В якості добрив внесіть звичайну деревну золу, багату на мінеральні добрива.

Технологія вирощування гладіолусів полягає в закладанні перевірених здорових цибулин в квітні місяці на глибину 10 см на відстані 30-40 см один від одного, попередньо оброблених слабким розчином марганцівки (світло-рожевого кольору).

Мистецтво виростити гладіолус-

© Mathew A. Koeneker

вони почнуть Проростати через два тижні, в залежності від погодних умов.

Під час цвітіння на гладіолуса можуть з'явитися трипси. Найбільш ефективним засобом для їх знищення є Ортин. Порівняно з іншими інсектицидами його перевага полягає в тому, що він вбиває шкідників навіть тоді, коли вони знаходяться в закритих бутонах. Проведіть обробку двічі з інтервалом 14 днів.

Викопувати бульби бажано через два місяці після закінчення цвітіння. Просушіть їх на сонці та складіть на зберігання в темне прохолодне місце.

Ось і всі премудрості. І нехай ваші квіти приводять вас в невимовний захват від розмаїття барв і форм!

Мистецтво виростити гладіолус-

© pat.bluey