Маранта — зелений талісман водолія

Астрологи називають маранту талісманом Водолія. Стверджують, що це вишукане кімнатна рослина стимулює людей до пошуку нових, нетрадиційних рішень, допомагає поглянути на старі проблеми по-новому.

Народна чутка приписує маранта майже магічні властивості: благотворний вплив на атмосферу будинку, емоційний стан здоров'я. Вона як би поглинає енергію агресії і перешкоджає забрудненню житла негативною енергетикою. Ввечері хворі нерви заспокоює, знімає стрес, перевтома і безсоння. І до того ж маранта дуже красива.

Маранта (Maranta) — рід рослин сімейства Марантовие, що включає близько 40 видів, що виростають у тропічній Америці.

Маранта — зелений талісман водолія- Маранта,догляд,в домашніх умовах,вирощування,фото

 Маранти беложилковатой, сорту "Фасцинатор" (Maranta leuconeura "Fascinator") кожен з овальних листків виглядає так, немов він розписаний вручну. Посередині листя темно-зелені, по краях світле, або навпаки, а вздовж середньої червоної жилки йдуть зигзагоподібні смуги. На ніч листя піднімаються догори і згортаються, а вранці зі сходом сонця розпрямляються знову.

Маранта рослина дуже живуча. Мириться з холодом і спекою, напівтінню, але любить підвищену вологість повітря, оскільки родом з тропічної Америки. При несприятливих умовах маранта скидає листя, але з настанням кращих часів знову воскресає. На моєму вікні це траплялося двічі, коли взимку температура повітря знижувалася до 6°С.

Маранта — зелений талісман водолія- Маранта,догляд,в домашніх умовах,вирощування,фото

Догляд за марантой в домашніх умовах

А взагалі маранта добре себе почуває, коли температура повітря знаходиться в межах +16..30°С. Любить світло, але не яскравий. На сонечку її тонкі листя бліднуть. Поливати маранту краще в піддон, але і від обприскувань по листю вона ніколи не відмовиться. Щоб довше не випаровувалася волога, грунт у горщику мульчують мохом.

Вважається, що маранта в домашніх умовах не цвіте, однак це не так. У нас вона цвіте щорічно, і в основному в зимовий період. Але квітки непоказні, так і цінується ця рослина за красу листя, а не квітів.

Підгодовуємо свою маранту не так часто: 1-2 рази в місяць (найчастіше – влітку, рідше – взимку) розчинними комплексними добривами. До речі, вона дуже чуйна на грибний слив, тобто на воду, що залишилася від промивання лісових грибів. Її з залишками грибних обрізків я збираю в бутлі, закриваю пробкою і при потребі підживлюю квіти.

Маранта — зелений талісман водолія- Маранта,догляд,в домашніх умовах,вирощування,фото

Маранта не потребує формування, а коли рослини починають тіснити один одного, розсаджувати їх, відокремлюючи від кореневищ. Розмножувати можна і живцями, використовуючи розгалужені у вигляді латинської літери «V» пагони. При пересадці використовую легку поживну суміш, що складається з рівних частин дернової і листової землі, перегною і піску.

Побляклі і засохлі листя обрізаю ножицями біля самої землі. І маранта гарнішає, і обрізка спонукає її випускати нові пагони з середини куща, роблячи рослину ще пишніше і ефектніше.

Автор: Анастасія Журавльова, кандидат с.-г. наук