Мальва – однорічна королева

Квітки і листя мальви лісової багаті слизом, у зв'язку з чим, здавна застосовувалися у вигляді настою як обволікаючий і протизапальний засіб. З квіток отримують фарбу для вовни і вина. Мальва мелюка (Malva meluca) дає грубе волокно, придатне для виготовлення мотузок, канатів, пеньки; в її насінні міститься полувысыхающее масло.

Мальва, латинське – Malva, народне – проскурник, шток-троянда, калачик.

Мальва – однорічна королева-

© Tambako the Jaguar

Близько 30 видів цього роду, що ростуть у помірному кліматі Європи, Азії, Північної Африки і Північної Америки, характеризуються насамперед тим, що подчашие у них трехлистное, чашечка пятираздельная, пелюсток п'ять і гинецей, що складається з численних плодолистиків; зав'язь багатогніздна, у кожному гнізді по одній семяпочке; плід розпадається на сім'янки. Культивується як декоративна рослина.

Мальва — однорічні, рідше двох - і багаторічна трав'яниста рослина, з лежачим, висхідним або прямим стеблом, спочатку пушистоволосистым, а пізніше голим, висотою 30-120 див.

Листки – черешкові, округло-серцевидні, з 5-7 лопатями або надрізані, опушені.

Квітки по 1-5 в пазухах листків; у дуже небагатьох видів суцвіття — кисті. Пелюстки глибоковиїмчасте, довгасто – обернено-яйцевидні, рожеві, з 3 темними подовжніми смужками. Цвіте з червня по серпень.

Коріння довгі, розгалужені.

Плід – многосемянка.

Мальва – однорічна королева-

© Hellsgeriatric

Вимоги до вирощування

Грунт пухка, добре дренований, багата гумусом (суглинки).

Місце: сонячне. На відкритих ділянках необхідно підв'язувати. Рослина стійка до посухи, не любить застою води.

Посів: на розсаду в теплицю в травні – липні; або у відкритий грунт в кінці червня. Насіння розсипають по поверхні, злегка присипаючи землею. У кінці серпня висаджують у грунт.

Відстань при посадці 60см.

Полив: помірний, регулярний.

Підживлення: щорічне внесення гною і компосту 3 кг на 1 кв. м.

Використання: для газонів, для прикраси південних стін і огорож, а також для зрізання.

Мальва – однорічна королева-

© noe**

Догляд

Добре росте на сонці, але переносить і півтінь, хоча втрачає яскравості і висоті. Щоб уберегти рослину від вітру, потрібно прив'язувати стебла до високого кілочка.

Шток-троянда потребу в систематичному розпушуванні грунту і підживлення фосфорно-калійними добривами. Полив рекомендується проводити один раз на тиждень. Слід рясно поливати і стежити, щоб вода не застоювалася.

Розмножується шток-троянда насінням. Сіяти їх можна в кінці літа, тоді рослина зацвіте на наступний рік. Сіють насіння і ранньою весною. У такому разі до осені виростають невеликі соковито-зелені кущики, які залишаються зимувати під снігом.

Мальва – однорічна королева-

© garryknight

На зиму однорічні посадки шток-троянди вкривають сухим листям, ялиновим лапником або мульчують торфом, тирсою, перегноєм. На наступний рік вони швидко ростуть і зацвітають в середині – кінці липня.

Деякі фахівці рекомендують висаджувати насіння шток-троянди на розсаду в кінці лютого – початку березня. За їх запевненнями, в такому випадку рослина встигає розквітнути до кінця літа і радує своїм цвітінням весь серпень, вересень і, якщо осінь випадає теплою, жовтень. Так що, виходить у кольором і бабине літо.

Щоб отримати насіння від настільки пізніх квітів, гілки зрізують і тримають потім просто сухим букетом, в якому дозріває насіння. Насіння шток-троянди зберігає схожість 2-3 роки.

Ще можливо вирощування через парник. Насіння при такому способі сіють наприкінці травня. Сходи з'являються через два тижні.

Розсаду пікірують, як тільки виростуть два справжніх листків, розсаджуючи на відстань 15-20 см.

Мальва – однорічна королева-

© Jerry7171

Розмноження

Розмноження посівом насіння у відкритий грунт або холодні парники в травні-червні. Для сівби слід брати насіння дворічної терміну зберігання, так як вони мають кращу схожість.

Посадку на місце проводять у серпні-вересні, витримуючи відстань між рослинами 50 див. Сортогруппы, цвітіння яких можливо в перший рік, сіють на розсаду на початку березня, в травні висаджують на місце. У середній смузі зимують при легкому укритті ялиновим лапником і деревним листом. При викопуванні та посадці необхідно зберігати ком землі з м'ясистим корінням. Тільки при цьому умові мальва швидко піде в ріст і буде добре цвісти.

Мальва – однорічна королева-

© doustpauline

Хвороби та шкідники

Уражується іржею. При цьому на внутрішній стороні листя з'являються жовті або червоно-коричневі плями і пустули; на зовнішній – світлі плями, листя в'януть і обпадають. Уражені частини рослини відразу видаліть, якщо захворювання поширюється, рослина знищити. Протягом 2-х років не садіть на цьому місці мальву.

Мальва – однорічна королева-

© cbgrfx123

Дата публикации: 15.04.17