Левкой річний

Левкой, або Матіола відноситься до сімейства капустяних. Левкой – холодостійка рослина. Існують однорічні та багаторічні форми. Кущі гіллясті, одностеблові, висота – 20-80 див.

Листки видовжено-овальні, сизо-зелені або гладкі, блискучі. Квітки прості і махрові, дуже запашні, різноманітного забарвлення: білі, жовті, рожеві, червоні, фіолетові, темно-сині та інші зібрані в гроновидні суцвіття. Рослини з махровими квітками насіння не утворюють.

Левкой річний-

© Raul654

За часом цвітіння розрізняють левкой літній, осінній і зимовий. Останній, як правило, культивується в теплицях і є однією з найбільш ефективних горшкових культур.

По висоті куща рослини бувають високі, середні і карликові.

Цвітуть літні та осінні сорти з червня до настання заморозків. У культурі налічують понад 400 сортів і безліч груп і підгруп.

Левкої розмножують насінням. Для більш ранньої вигонки їх вирощують розсадним способом. Насіння висівають у березні – квітні у грунт, парники або ящики. Грунтову суміш для ящиків готують таким чином: 2 частини дернової землі, 1 частина листової землі і 1 частина піску. Перегній в суміш додають.

Левкой річний-

© douneika

Для розсади посів проводять розріджено, розміщуючи насіння на відстані 2-3 см і на глибину 1-2 см, зверху посипають піском шаром 1-1,5 см. Сходи з'являються через 6-10 днів.

У відкритий грунт левкої висівають у першій декаді квітня по 3-4 насінини в лунки глибиною 4-5 див. Відстань між лунками – 25-40 см, зверху лунки присипають піском шаром 1-2 див.

Сходи і висаджена розсада переносять пониження температури до -5-7 град. С.

Для отримання розсади левкоїв потрібні певні навички. При густому посіві, надмірному поливі холодною водою, поганої вентиляції, надлишку тепла рослини уражаються чорною ніжкою. Сіянці при досягненні двох справжніх листочків пікірують у грунт, парники або в ящики на відстані 5-6 див. На постійне місце рослини висаджують після гарту і появи 4-5 листочків у першій половині квітня – початку травня. В залежності від сорту, левкої висаджують на відстані 20-40 см один від одного.

рослини Розміщують на відкритому, добре освітленому місці.

Левкой річний-

© joseluisgildela

Пересадку левкої переносять добре. Рослини рясно цвітуть при високій агротехніці. Для отримання пишних і добре забарвлених суцвіть проводять 2-3 підживлення: при появі бутонів, в період повного цвітіння рослин і в кінці серпня.

Левкої використовують для посадки на клумбах, створення груп, масивів, а зимові сорти – для горщика. Значна частина йде на зріз.

Рослини пошкоджуються хворобами тільки в період вирощування розсади. Тому правильна агротехніка просто необхідна при вирощуванні розсади.

Дата публикации: 9.04.17
Оптовая продажа увеличение губ цена.