Легенда про фіалку

Цвітуть посеред густої пшениці біло-жовто сині квіточки, перешіптуються з колоссям налитими і ніби розповідають людям ось цю давню легенду про велике кохання.

Легенда про фіалку-

© Deanster1983

У підгірському селі жили по сусідству молодець Іван і дівчина Марія. Змалку дружили вони, в дитячих забавах минали, неначе легенькі хмари пливли над горами, безжурні їх літа. І не помітили обидва, як стали дорослими.  Глянув Іван на Марічку в один погожий травневий день і відчув, що серце його сповнилося солодким передчуттям щастя.

Легенда про фіалку-

© echoforsbergТо ж відчула і Марічка. Бачили то і батьки закоханих молодих і раділи, милуючись поважних, як олень, молодцем і червоної  дівицею.  Але почувши про тієї великої любові злий чарівник, який жив в  глибокій печері на Черногорье. І задумав той злий дух викрасти Марічку.  У той вечір, коли село гуляло на весіллі Івана та Марічки, налетів чорний вихор, зірвав покрівлю їх будинку, І зникла в тому вихорі Марічка. Зникла, як і не було її!  Убитий горем Іван кинувся шукати свою кохану.  Довго він йшов полями, видираючись на найвищі скелі, спускаючись в глибокі печери, все кликав свою кохану Марічку. І ось прийшов молодець до тієї печери, в якій жив злий чарівник. Голосом, сповненим туги і пристрасті, Іван кликав:  — Марічка! Де ти, Марічка? Це я, твій Іван, прийшов, щоб тебе звільнити з неволі і привести до рідного дому. Чуєш, Марічка?!  Марічка Почула той голос і кинулася бігти темними переходами. Сила її кохання була такою великою, що перед нею самі собою відчинялися важкі кам'яні двері. І ось вже двоє закоханих зустрілися і впали один одному в обійми.  Але до їх нещастя як раз в той час повернувся до своєї оселі злий чарівник. Побачивши Марічку в обіймах Івана, він закричав страшним голосом:  — Ей, ти, нікчемний чоловік! Хочеш забрати належне мені по праву сильнішого! Ти за смертю своєю прийшов! Так  ставай на останній бій зі мною!  Вихопив Іван бартку з-за пояса і кинувся на свого кривдника.  Довго билися вони над глибоким урвищем. І невідомо ще, чим би скінчився той бій, коли б Іван, стоячи на самому краю обриву, не обернувся на свою Марічку. Вона стояла бліда і злякана, усім серцем прагнучи перемоги своєму Івану над злим ворогом.  Але от коли Іван глянув на Марічку, чарівник підступним ударом у спину збив його з високої кручі і зареготав злим сміхом, святкуючи перемогу.  Як побачила Марічка загибель свого Івана, так і кинулася в безодню, лебедицею білої полетіла слідом за коханим.  Впали вони на грунт поля якогось чоловіка, який жив далеко в горах. Впали на м'яку пшеницю, яка починала колоситися. І сталося диво: тіла зникли безслідно, а на тому місці виросла квітка, пофарбований у три кольори: білий, жовтий і синій.

Легенда про фіалку-

© Hunda

Білий колір — це знак весільний, знак єднання двох закоханих; жовтий — символ розлуки, вічної розлуки з життям; синій — колір неба, під яким рости і цвісти цій квітці і розповідати людям про велике кохання.  Шумить зеленокосая нива. І в тому тихому шепоті, коли добре прислухатися, можна почути розмову двох закоханих. Але кажуть, що мову, той може зрозуміти лише той, хто носить у своєму серці жар любові.

Дата публикации: 10.04.17