Квітка з американської мрії

Знаєте, як стати мільйонером? Можна виграти мільйон у відомій телегрі, а можна знайти в природі маловідомий, але красивий і невибагливий квітка, вкласти кошти в його розмноження і рекламу і розбагатіти.

Саме так сталося з якимсь заповзятливим американцем. Одного разу на прогулянці він звернув увагу на куртинку яскравих незвичайних квітів. У них були міцні густообліственние стебла, злегка схожі на стебла лілій, і колосовидні суцвіття блакитно-пурпурного забарвлення, що нагадує йоржик для миття посуду. Товстий джміль діловито обстежив кожна квіточка в суцвітті, кілька метеликів перепархивали з місця на місце, немов боячись, що їм не дістанеться запашного нектару.

Квітка з американської мрії-

© Matt Lavin

Квітка так сподобався любителю рослин, що він пересадив його в свій сад. Пізніше з'ясувалося, що це ліатріс колосистий з сімейства айстрові і що у нього чудовий «характер». Ліатріс воліє удобрені, дреновані грунти та світлі місця. Саме в таких умовах буває особливо розкішним: численні квітконоси досягають деколи 2 м, а довжина суцвіття доходить до 35 див. В менш сприятливих умовах ця рослина буває висотою близько 60 см і з меншим числом квітконосів у кущі. При посухи ліатріс вимагає поливу, але в той же час не виносить перезволоження грунту. Тому в сирих місцях його краще не садити. Зате він зимостійкий.Розмножується ліатріс насінням і діленням клубнекорневищ. Насіння на рослині утворюється безліч. Вони мають гарну схожість і при посіві зазвичай сходять «щіткою». При відростанні першого справжнього листка сіянці лиатриса мають дуже характерний вигляд, в цей час їх ні з чим не сплутаєш: вони схожі на мініатюрні мечі, застромлені рукоятку в землю. Зацвітають сіянці на другий-третій рік. По мірі росту і розвитку у лиатриса формуються численні клубнекорневища, зібрані в щільний шар. Їх також можна використовувати для розмноження. Ділити рослини краще навесні, коли з землі почнуть з'являтися листя. Окремі клубнекорневища, на які ділять викопане гніздо, зовні нагадують клубнелуковицы крокусів. Найбільш великі — до 2 см в діаметрі — напевно зацвітуть у це ж літо, дрібні вимагають дорощування.

Квітка з американської мрії-

© Hedwig Storch

Висаджують клубнекорневища на глибину 5-10 см, на відстані 15-20 см один від одного. Зацвітає ліатріс в липні-серпні. У лиатриса навіть суцвіття відрізняється оригінальністю. Як правило, у інших рослин з колосовидним суцвіттям квітки розпускаються знизу доверху. У лиатриса все навпаки, спочатку розкриваються верхні квітки, а вже в кінці цвітіння — нижні.

Нектар, що виробляється квітками, приваблює бджіл, джмелів, метеликів та інших комах.

Ліатріс чудово виглядає в міксбордерах, рокаріях, на клумбах. Зрізані у букет квіти довго стоять у воді, зберігаючи привабливий вигляд, а засушені рослини можна використовувати для зимових композицій.

Ось таким чудовим рослиною виявився ліатріс. Бажання бізнесмена познайомити інших людей з цим дивом природи збіглося з його бажанням розбагатіти. Так в Америці народився новий мільйонер, а ліатріс колосистий став відомий всьому світу.

З тих пір були отримані не тільки нові садові форми, наприклад ліатріс з білими квітками, але навіть нові сорти з більш довгим, ніж у вихідного виду, суцвіттям (Callilepis) або незвичайної забарвленням квіток (Blue Bird).

Квітка з американської мрії-

© gailf548

Використовувані матеріали:

  • Л. Турмович, квітникар-озеленювач