Квітка гелениум - ще одна королева ділянки

Як би не утомливі були роботи на дачі, що настала взимку, кожен дачник знову мріє про літо. Про те часу, коли з допомогою простих господарських інструментів і насіння творити чари.

Досить поглянути на квіти гелениум на фото, щоб ще раз переконатися – вирощування цієї квітки потрібно обов'язково включити в плани, тим більш це справа не легка. Його називають сонячними бризками і золотими кучерями. Ця краса прикрасить ваш ділянку, подарує масу позитиву, адже цвіте гелениум з початку літа до осені.

Квітка гелениум - ще одна королева ділянки-

Гелениум купівля

Ранньою весною не забудьте включити в список покупок і розсаду гелениум. Врахуйте, що проросли крізь дренажний горщик коріння, а також пожовклі місцями листя – серйозний привід відмовитися від покупки.

Посадка геленіума

Гелениум сонцелюбива квітка. Щоб радувати око своїми яскравими кольорами, він в буквальному сенсі черпає енергію від сонця. Тому, не скупіться на світло. Плюс до всього знадобиться вологий грунт. Якщо вологи мало, то в піщаний грунт необхідно додати компост, тоді волога буде зберігатися довше.

Ранньою весною місце під посадку необхідно перекопати, прибрати бур'яни, розподілити компост.

Компост товщиною повинен бути не менше 5 см

  • Вийняту з горщика розсаду на деякий час необхідно занурити у воду, щоб коріння наситилися вологою і розправилися.
  • Для посадки квітів, викопати яму глибиною в два рази більше кореневої грудки, посадити, ущільнити і полити.

Порада: в посушливі дні літа обов'язково поливайте гелениум. Скоротити час цієї роботи допоможе поливальний шланг.

Квітка гелениум - ще одна королева ділянки-

Де краще посадити

Вдале місце для цього яскравого квітки – доріжка вздовж паркану. Квіти, пробиваючись на той бік паркану, притягають погляди перехожих своєю красою. Та до того ж сам паркан служить прекрасною захистом для настільки ніжних рослин від дощу і вітру.

А якщо на ділянці є ставок, то гелениум послужить барвистою огранюванням для водойми, грунт для нього там сама благодатна.

Подумайте і над тим, з якими рослинами буде сусідити гелениум. Наприклад, вдалі сусіди для цього квітки: синій шавлія, будь низькорослі квіти білого кольору, айстри, вербена і ін

А можна і не замислюватися над іншими видами квітів в якості сусідів, т. к. гелениум залежно від сорту рясніє барвистими квітами. Посадивши кілька сортів поруч, мрія насолоджуватися ароматом барвистого квіткового килима стане реальністю.

Квітка гелениум - ще одна королева ділянки-

Дорослі квіти гелениум можна омолодити. Для цього акуратно викопайте квітка і розділіть його.

Квіти гелениум стійкі до шкідників, але все-таки равлики і слимаки іноді докучають. Вони обгризають краю молодих листя квітки. Для боротьби з шкідниками розставляйте пивні пастки. Як боротися з цими слизькими шкідниками можна прочитати тут.

Вдалої посадки!

Дата публикации: 16.09.18