Куди «зникають» цибулини тюльпанів?

Кожному, хто вирощує на своїй дачній ділянці тюльпани, не раз доводилося помічати, що іноді посаджені цибулини просто зникають. Не варто списувати це тільки на процес загнивання або поширення гризунів. Незважаючи на свій статус розкішних квіткових рослин і елітних цибулинних, у тюльпанів навіть найкращих сортів збереглося чимало характеристик від їх диких предків. Цибулини тюльпанів здатні «зникати» і з іншої причини.

Куди «зникають» цибулини тюльпанів?- Тюльпан,цибулина,зникла,пропала,декти,догляд,вирощування,фото

найочевидніші причини «зникнення» цибулин тюльпанів

Два найпоширеніших думки з приводу «зникнення» тюльпанів з місця їх посадки одночасно є і найбільш простими варіантами:

1. Цибулини тюльпанів чутливі до перезволоження і можуть просто згнити без сліду в несприятливих умовах.

2. Миші-полівки, так і інші гризуни полюбляють ласувати цибулинними рослинами і при відсутності заходів захисту цілком можуть з'їсти і цибулини посаджених тюльпанів.

Боротися в обох випадках просто: скорегуйте характеристики ґрунту і догляд, а при посадці захищайте цибулинки посадкою в сітки.

Куди «зникають» цибулини тюльпанів?- Тюльпан,цибулина,зникла,пропала,декти,догляд,вирощування,фото

Дітки замість замісної цибулини

Але якщо ви виявили на місці посаджених цибулин порожні ділянки грунту, не поспішайте зневірятися. Можливо, через кілька років вас чекає сюрприз.

Якщо ви висаджували нові сорти тюльпанів, то можливо цибулини зовсім не знищені. Нові гібриди особливо схильні замість однієї-двох потужних і великих дочірніх цибулин випускати дуже багато маленьких діток. Якщо ви не виявили слідів відцвілих в перший рік новомодних цибулин, то можливо, просто утворилося дуже багато дочірніх міні-цибулин, яким для виживання взимку потрібно нарощувати масу ще кілька років.

Такі міні-дітки в більшості випадків неминуче гинуть через свою нежиттєздатність разом з материнською цибулинкою. Але найсильніші цибулинки іноді виживають, не подаючи ознак життя і, всіма забуті, потім випускають квітки абсолютно несподівано через 3-5 років.

Термін життя цибулини тюльпана зазвичай становить два роки. У перший рік життя вона існує у вигляді нирки всередині материнської цибулини. Через рік, влітку, материнська цибулина всихає і вмирає, а закладені в ній бруньки розвиваються повноцінні цибулини. Головна молода цибулина називається заміщає, цибулини, розвиваються з інших нирок — дочірніми, а дрібні цибулини, розвиваються у пазухах луски — дітками. У багатьох видів тюльпанів розвиток дрібних цибулин придушене: рослина віддає всі ресурси єдиною замісної цибулині.

Куди «зникають» цибулини тюльпанів?- Тюльпан,цибулина,зникла,пропала,декти,догляд,вирощування,фото
Куди «зникають» цибулини тюльпанів?- Тюльпан,цибулина,зникла,пропала,декти,догляд,вирощування,фото

Якщо ви вирощуєте старі, перевірені часом сорти тюльпанів, то такий неприємний сюрприз вам не загрожує. Такі тюльпани завжди утворюють одну або дві великі, дуже якісні дочірні цибулинки, здатні в наступному році знову випускати квіткові пагони. Але і любителям новинок не варто впадати у відчай: ви можете врятувати рослини, вчасно викопавши дітки. Просто візьміть за правило не залишати їх на звичні кілька років в грунті, а викопати після першого цвітіння в будь-якому випадку.

Куди «зникають» цибулини тюльпанів?- Тюльпан,цибулина,зникла,пропала,декти,догляд,вирощування,фото

Як зберегти нові сорти тюльпанів?

Для того щоб зберегти такі «зникаючі рослини, достатньо:

  1. Після цвітіння новинок обов'язково внести добрива.
  2. Дочекатися пожовтіння листя, викопати і розділити мініатюрні цибулинки, якими б маленькими вони вам не здавалися.
  3. Після просушування помістити дітки на зберігання влітку в сухому прохолодному приміщенні.
  4. Восени, в період посадки тюльпанів, ці маленькі, здавалося б нежиттєздатні посадіть цибулини разом з іншими.

За умови посадки в родючий ґрунт вони до приходу морозів встигнуть добре вкоренитися і будуть здатні витримати практично будь-яку зиму. На наступний сезон вони не зацвітуть, але через два-три роки порадують вас квітковими стрілками не гірше, ніж повноцінні дорослі цибулинки. І таке покоління вже не повторить неприємного сюрпризу своїх предків.

Заказать пружины металлические в Севастополе spring92.ru.