Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Привіт, мої читачі! Вербена належ до однойменного сімейства, різні різновиди якого виростають переважно в субтропічному кліматі. В деяких релігіях вона вважається священною рослиною і завжди була оточена якимсь містичним ореолом. Квітка вербена посадка і догляд фото різних її видів будуть розглянуті нижче, а також ми поговоримо про корисні властивості цієї рослини.

Зміст:

 1. Властивості і вибір сортів для посадки
 2. Підготовка посадкового матеріалу
 3. Висадка розсади
 4. Принципи догляду за вербеною
 5. Підгодівлі і добрива
 6. Збір насіння
 7. Зимівля
 8. Масло вербени
 9. Коли квітка може нашкодити

Властивості і вибір сортів для посадки

Численні дослідження дозволили встановити, що вербена – це лікарська трава. Її цілющі властивості навіть визнані офіційною медициною. Листя рослини застосовуються в народних рецептах.

Види вербени, які успішно культивуються в саду:

Гібридна

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Багаторічна трава, яке частіше використовується садівниками як однорічна рослина. Володіє прямостоячими або стелящимися стеблами, що досягають у висоту 50 див. В період цвітіння утворюються складні суцвіття, темно-фіолетового, бузкового або білого кольору.

 • Для висадки у відкритий грунт рекомендовано звернути увагу на такі сорти, як «Циклоп», «Етна».
 • Компактні посадки реалізуються з участю «Спектрум Рот», «Рубін».
 • Для балкона і контейнерних посадок – «Мун Рівер» (пишні локальні кущі ефектно прикрасять дачний будинок).

Канадська

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Теплолюбний примірник. Рослина припиняє розвиток, коли температура падає нижче +15 градусів. Різновид швидко розростається по ділянці, формуючи барвистий килим. Квіти мають білим, ліловим або рожевим кольором.

Ампельна

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Її вирощують як однорічник і найчастіше размешают у підвісні кашпо. Відтінки квіток можуть змінюватись, що залежить від конкретного сорту. Частіше зустрічаються червоні, сині, фіолетові і рожеві різновиди.

Жорстка

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Рослина випускає розгалужені стебла, які можуть стелитися по землі. Воно відрізняється клиноподібною формою листя, красивими ліловими або бузковими квітами.

Пряма

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Єдиний сорт, який здатний виростати в умовах середньої смуги як багаторічник. Квітки інтенсивного фіолетового відтінку щільно зібрані в суцвіття.

Лимонна

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Багаторічний лікарський чагарник, який знайшов широке застосування в народній медицині. Він формує велику крону і ніжні лілові суцвіття. Йому притаманний характерний аромат.

Підготовка посадкового матеріалу

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Рослини є декоративним та найкраще адаптується до умов ділянки при підготовці розсади. Провести всі заходи можна в домашніх умовах. Коли сіяти насіння – питання, яке дуже важливе для подальшого розвитку рослини. Рекомендовано здійснити посадку в третій декаді березня або першої-другої квітня.
Вирощування з насіння вербени здійснюється так:

 • Виконується попередня обробка посадкового матеріалу. На вологу багатошарову марлю рівномірно викладаються насіння. Вона переміщається в темний пакет, потім в холодильник. Тривалість обробки холодом становить 5 діб.
 • В ящики, заповнені легким гумусним субстратом, реалізується посів. Ємності накривають склом і забезпечують стабільний температурний рівень – 20 градусів. Матеріал регулярно провітрюється, зі скляної кришки видаляється волога яка утворилася.
 • Коли посадки проростуть, ящик переносять в більш прохолодне місце. Зрошення проводиться тільки в той момент, коли пересихає ґрунтовий шар. Для ефективної культивації розсади рекомендовано регулярно проводити її візуальний огляд. Хворі і слабкі паростки повинні вчасно видалятися.
 • Коли сформовано 3-4 листочка, їх пікірують в спеціальні живильні горщечки. Добре додати в грунт мінеральну підгодівлю. Щоб утворилися більш густі кущики, проводиться прищіпка (на 5-6 аркуші). Зайву частину рослини можна видалити за допомогою секатора.

Відео: Як виростити вербену з насіння

Відео: Розмножуємо вербену живцями

Висадка розсади

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Культивацію підготовлених сіянців можна продовжувати у відкритому грунті або на балконі. Коли садити розсаду, визначає погода. Всі дії повинні здійснюватися тільки якщо на вулиці встановилася стабільна тепла погода. У зворотному випадку тривалі низькі температури принесуть незворотної шкоди. Ділянка має бути добре освітлений. Характер грунтів – суглинки, глини, перекопані з піском.

Схема висадки 20х25 див. Перед висадкою в грунт кожну лунку посипають невеликою кількістю дренажу. Якщо грунт вологий, росток з грудкою землі занурюється в лунку, засипається землею і злегка притискається. Якщо шар занадто сухий, його слід попередньо зволожити. Коли рідина вбереться в грунтовий шар, посадка здійснюється стандартним чином.

 

Принципи догляду за вербеною

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

В період інтенсивного росту і цвітіння рослина потребує регулярного поливу. У другій половині літа зрошення не повинно бути таким інтенсивним. Розпушування потрібно тільки в тому випадку, якщо ґрунтовий шар ущільнився з-за сильної спеки.

Окремі рослини чуйні на регулярну прополку, групові посадки потребують видалення бур'янів тільки в перший період росту. При організації догляду рекомендовано орієнтуватися на фактичні погодні умови: наявність або відсутність спекотною, бездождливой погоди і навпаки.

Підгодівлі і добрива

Один раз за сезон вербена підгодовується мінеральними і органічними добривами. Більш часті внесення добрив допустимі, якщо ґрунтовий шар занадто виснажений. Необхідно враховувати, що надмірне удобрення призводить до відсутності цвітіння. У рослини буде бурхливо рости тільки його зелена частина.

Якщо догляд за культурою організований правильно, вона не заливається водою, хвороби розвиваються досить рідко. Якщо літо видалося спекотне, інтенсивне зрошення може стати джерелом утворення борошнистої роси, або нападу попелиці. Лікування проводиться за участю фундазолу, інсектицидів і сірки. Обприскування спеціального засобу проводиться за допомогою пульверизатора на уражені частини куща.

Збір насіння

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Насіння готові до збирання, коли основна частина коробочок висохне і придбає буруватий відтінок. Їх розрізають, виймають горішки, з яких витягують насіння. Зберігання посадкового матеріалу проводиться в простому пакетику або коробочці.

Необхідно враховувати, що отримані таким чином насіння не можуть зберегти сортової належності. Набагато ефективніше кожен рік купувати їх у магазині. Такий посадковий матеріал має доступною вартістю і дозволяє отримати повноцінний урожай.

Зимівля

В умовах російського клімату вербена, найчастіше, цвіте як однорічник. Культура не витримує низьких температур. Зимівлю здатне витримати тільки така рідкісна різновид, як вербена пряма.

В осінній період стебла обрізають до ґрунтового шару і накриваються ялиновим лапником. Це захистить посадки в тому випадку, якщо зима видалася дуже холодною або сніговий покрив занадто тонкий.

Олію вербени

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Препарат виробляється за допомогою методики холодного віджиму. Він знайшов широке застосування як у професійній лікувальної косметології, так і в медицині.
Корисні властивості вербени обумовлюють користь ефірного масла:

 • Приводить в норму рівень тиску. Гіпертонікам показана обробка маслом скронь.
 • Усунення свербежу, що виник після укусу комах. Зовнішнє вплив допустимо до застосування навіть у дитячому віці.
 • Ефективне загоєння пошкоджень шкіри та ран.
 • Поліпшення мікроциркуляції судин.
 • Усунення нудоти, блювотних позивів. Масло полегшує стан при різних травних порушення.
 • Стабілізація стану при отруєннях та діареї.
 • Поліпшення нервової діяльності.
 • Зняття симптоматики абстинентного синдрому.

В косметологічних цілях масло вербени застосовують для приготування цілющих масок і компресів. Препарат ефективно покращує стан шкірних покривів і надає глибоке регенеруючу дію.

Коли квітка може нашкодити

Красуня вербена – вибір сорти, догляд, і цілющі властивості-

Препарати на основі вербени не рекомендовано вживати дітям, вік яких молодше 14 років. Використання неприпустимо при наявності індивідуальної непереносимості ефірного масла і хворим, страждаючим гіпертонією - це абсолютні протипоказання.

Вирощування щільних, красивих посадок можливо тільки в тому випадку, якщо садівник зміг правильно підготувати насіння, виростити розсаду і пересадити її у відкритий грунт. Не менш важливо дотримувати принципи догляду з опорою на фактичні погодні умови клімату.

Не забудьте поділитися статтею зі своїми друзями в соцмережах, нехай їх клумби теж будуть гарними.

Дата публикации: 16.09.18