Кращі чагарникові троянди. «Отелло» — досконалість розміру XXL

Густий, насичений і приголомшливо інтенсивний аромат величезних квіток троянди сорту «Отелло» (Othello) заслужив їй звання однієї з найбільш ефектних чагарникових красунь, здатних невпинно цвісти протягом усього літа і початку осені. Вражаючі розміри суцвіть не заважають гордості селекції Остіна зберігати й інші важливі характеристики: щільність і красу куща, витривалість і невибагливість до догляду. Це одна із самих надійних троянд, ідеально підходить для квітників і міксбордерів.

Кращі чагарникові троянди. «Отелло» — досконалість розміру XXL- Роза,чагарникова,кращі,догляд,вирощування,розмноження,Отелло,othello,фото

Декоративні достоїнства темпераментної англійки

Кущова троянда «Отелло» (Othello) вважається однією із самих запашних великоквіткових троянд. Для неї характерні:

  • подовжений період цвітіння;
  • хороші срезочные якості;
  • стійкість квіток, довго не скидають пелюстки;
  • незвичайна ароматність.

У висоту «Отелло» (Othello) не перевищить і 120 см, найчастіше і зовсім обмежується 1 м (а в несприятливих умовах більше розростається вшир і досягає лише 80 см у висоту). Типові для всіх англійок густомахрові ностальгічні квітки у «Отелло» доведені до абсолюту завдяки практично ідеальній чашоподібною формою і густого аромату, який ніби зібрав усі кращі характеристики старих троянд. Вивели цей сорт лише в 1986 році, і незважаючи на зовнішність старої троянди «Отелло» поєднує в собі всі найкращі якості сучасних гібридів. І сьогодні «Отелло» залишається одним з найбільш розкішних і «надійних» сортів англійських шрабов авторства Девіда Остіна.

Кращі чагарникові троянди. «Отелло» — досконалість розміру XXL- Роза,чагарникова,кращі,догляд,вирощування,розмноження,Отелло,othello,фото

Силует і листя

«Отелло» (Othello) на відміну від багатьох троянд з дуже великими квітками прекрасно зберігає форму куща, який не оголюється і не деформується. Особливу привабливість цієї скромної розі надає густо облистяний низ крони, завдяки якому троянда здається набагато масивніші, ніж її реальні розміри. Міцна, густоветвистая, пишна, ця притворяющаяся старої троянда ніби тягнеться вгору: її пагони спрямовані вертикально, що надає елегантність і манірність всьому кущу. Листя середніх розмірів, не виділяються ні оригінальним забарвленням, ні незвичайною формою, але завжди здаються свіжими завдяки яскравому глянцю верхньої сторони, який особливо ефектно видно під сонячними променями.

Терміни цвітіння

«Отелло» цвіте з практично непомітними паузами між хвилями з початку червня і до жовтня. Розміри суцвіть не зменшуються з часом, а ось кількість одночасно випускаються квіток може коливатися (що практично непомітно завдяки коротких пауз між хвилями цвітіння).

Особливості цвітіння

Форма суцвіть «Отелло» здається ностальгичной і старовинної, але це враження оманливе. Більш великі розміри (а окремі квітки досягають понад 14 см в діаметрі) і густа махрова, доповнена повним розкриттям квітки – характеристики, які даний сорт придбав завдяки ретельній селекції. Великі кубкообразные квітки здаються трохи сплющеними і дуже важкими, і цей ефект тільки підкреслює солодкий і густий, нав'язливий аромат, який дуже схожий за концентрований запах ефірної олії троянди.

Колірна гамма

Забарвлення квіток «Отелло» (Othello) трансформується по мірі розпускання, але легкі зміни тону може розглянути тільки уважний спостерігач. Основний колір троянди – чистий, благородний і досить інтенсивний і насичений червоний кармін, часто ближче до малинового. По мірі того, як у густому центрі широко розкрився кольору стоять яскраві жовті тичинки, до базового окрасу домішуються легкі пурпурні і лілові відтінки, а потім краї пелюсток злегка вицвітають.

Кращі чагарникові троянди. «Отелло» — досконалість розміру XXL- Роза,чагарникова,кращі,догляд,вирощування,розмноження,Отелло,othello,фото

На що звернути увагу при покупці

Саджанці цієї кущової троянди краще купувати з відкритою кореневою системою: єдина ознака, за яким можна гарантовано вибракувати невідповідні примірники – форма і товщина коренів. Оглядаючи посадковий матеріал, відразу відмовтеся від покупки троянд з тонкими коренями, рівними, дугоподібно викривленими: кореневище троянди має бути досить потужним, гілкуватися і викривлятися, на коренях не повинно бути гладких прямих ділянок. Кількість пагонів також дуже важливо: з точки окулірування має рости не менше, ніж 3 втечі. Тільки такі саджанці сформують красиві кущі з пишним низом.

Умови, комфортні для «Отелло»

Як і всі троянди, головним достоїнством яких є не кількість квіток, а їх розміри і більш довгий період цвітіння, «Отелло» дуже вимоглива до умов вирощування. Вона воліє яскраве освітлення, може випускати однаково вражаючі квітки і на сонце, і в розсіяному освітленні, але не змириться навіть з півтінню. Чим більше сонячну майданчик цього сорту нададуть, тим менше проблем з шкідниками та захворюваннями виникне і тим більш сильною і витривалою буде троянда. Але плюс сонячної локації і в іншому: з яскравими променями «Отелло» зав'язує куди більше бутонів в кінці сезону.

Але не тільки на висвітлення звертайте увагу при поборе умов: «Отелло» – не сама жаролюбивая троянда і не дуже добре розвивається в південних локаціях, особливо якщо сусідить зі стінами та іншими накопичують тепло об'єктами. Орієнтуйтеся на відкриті, вільні місця з яскравим освітленням, але уникайте найспекотніших місць саду.

Особливу увагу при виборі місця посадки для «Отелло» (Othello) слід приділити грунтів. Грунт, у якому цей сорт кущових троянд продемонструє всі свої найкращі якості, повинен бути дренованим, водопроникним, з мінімальним ризиком перезволоження, але при цьому хоча б середньо-родючим. З-за великих розмірів суцвіть для «Отелло» доведеться проводити інтенсивні підживлення, тому про інтенсивному підвищення рівня поживних речовин перед посадкою можна не турбуватися: запорукою краси троянди стане саме догляд.

Кращі чагарникові троянди. «Отелло» — досконалість розміру XXL- Роза,чагарникова,кращі,догляд,вирощування,розмноження,Отелло,othello,фото

Посадка троянди

На відміну від більшості кущових троянд, компактна і пишна метрова «Отелло» не потребує серйозної підготовки ґрунту на місці вирощування. Досить провести якісне і глибоке розпушування – і можна висаджувати цю красуню. Якщо грунт занадто збіднена або недостатньо водопроникний, то її характеристики потрібно заздалегідь поліпшити, додавши органічні і мінеральні добрива, домісивши пісок і компост, скорегувавши до стандартних характеристик і при потребі заклавши дренаж.

«Отелло» висаджують в регіонах з суворими зимами тільки навесні, посадка восени для даного сорту неприйнятна. Оптимальна відстань при посадці – близько 1 м для квітників і рабаток і від 60 до 80 см для живоплотів.

Троянду висаджують в ямки розміром кореневища. Точка щеплення повинна знаходиться в 3-4 см під лінією грунту. Особливу увагу приділіть розправленні кореневище і утрамбовыванию грунту. Відразу після посадки троянди рясно поливають і підгортають до появи перших молодих листя.

Догляд за «Отелло»

Великі квітки у великих кількостях «Отелло» (Othello) випускає тільки при стабільній легкої вологості грунту. Ця троянда добре переносить посуху, але на цвітінні вона позначається практично моментально, тому краще включити в систему догляду регулює полив. Проводити процедури потрібно тільки під час посухи, протягом всього строку цвітіння.

Кращі чагарникові троянди. «Отелло» — досконалість розміру XXL- Роза,чагарникова,кращі,догляд,вирощування,розмноження,Отелло,othello,фото

Для того щоб кущова троянда «Отелло» невпинно цвіла і не втрачала привабливості листя, їй знадобляться інтенсивні підживлення. Але проводити їх можна лише до липня, адже троянда вкрай чутлива до надлишку азоту і поживних речовин у грунті у другій половині сезону, у неї легко порушується процес визрівання гілок, в наслідок перекормки «Отелло», зокрема, може частково втратити зимостійкість. Обов'язкова підгодівля для «Отелло» тільки вона – перед розкриттям бутонів для рослини потрібно внести мінеральні добрива, але для досягнення вражаючих результатів підгодівлі повинні бути більш частими. Першу проводять ще до початку випускання листя, ранньою весною, внісши в грунт повні мінеральні добрива або органіку. Приблизно через місяць після першої підгодівлі бажано провести полив повними мінеральними добривами або сумішшю для квітучих культур і троянд. Третю підгодівлю проводять у момент розпускання бутонів (краще всього підходить для «Отелло» в цей період калійно-фосфорна підгодівля).

Цього сорту остинских троянд потрібні досить специфічні обрізки. Щоб «Отелло» цвіла невпинно з червня і до жовтня, прив'ялі суцвіття потрібно постійно вирізати, стимулюючи безперервне зав'язування сильних бутонів. Але обрізку проводять не зовсім так, як на більшості троянд: точка зрізу повинна знаходиться в декількох сантиметрах над першою під квіткою гілочкою з п'ятьма листками, а не просто над першим аркушем. Але головна запорука барвистого і ароматного цвітіння – весняна обрізка. Після зняття окучки та укриття, в «Отелло» вкорочують на 1/3 всі молоді пагони і намагаються щороку видаляти під пень самі старі, тим самим постійно омолоджуючи кущі.

Підготовка до зимівлі

«Отелло» вважається досить зимостійкою трояндою, але в умовах середньої смуги вона погано реагує на нестабільність погоди і відлиги, тому для успішної зимівлі їй буде потрібно додатковий захист. Після того, як чагарник скине все листя, її необхідно відразу ж зібрати і знищити або забрати з дільниці. Оголені троянди обкопують як можна вище, а зверху прикривають хмизом або ялиновим гіллям. Для окучки можна використовувати будь-які матеріали, крім торфу – компост, визрів гній або навіть земля прекрасно підійдуть.

Шкідники і хвороби

«Отелло» (Othello) – роза витривала і практично невразлива до захворювань і шкідників. Але вона погано реагує на холодні ночі в поєднанні з постійною вогкістю. При комбінації таких несприятливих факторів в кінці літа і восени при триваючому цвітінні «Отелло» може страждати від сажистой роси. Проявляється вона у зубчастих черноватых плямах, поступово поширюються по зелені, а потім – в пожовтінні і попаданні пишною листя. Боротися з цим захворюванням фунгіцидами не поспішайте: досить повністю зібрати опале листя, не даючи збудників шансу проявити себе вже в наступному сезоні.

Кращі чагарникові троянди. «Отелло» — досконалість розміру XXL- Роза,чагарникова,кращі,догляд,вирощування,розмноження,Отелло,othello,фото

Найбільш виграшні партії в садових ансамблях:

  • на відкритих ділянках і майданчиках в якості притягає погляди і структурує соліста;
  • на квітниках та у пейзажних групах в компанії низьких партнерів;
  • сонячних міксбордерах;
  • у пейзажних живоплотах;
  • в ролі рослини-вартового біля перголи або з боків доріжки і хвіртки;

Кращі партнери для «Отелло»

«Отелло» красується глянсовим листям, яка виділяється на тлі інших троянд і рослин, а забарвлення квіток досить темний і складний, і його потрібно правильно підкреслити сусідніми рослинами. У безпосередній близькості від куща потрібно висаджувати рослини з яскравими і соковитими, більш світлими, ніж у самої «Отелло» листям, які оточать троянду світиться подушкою. Що стосується квітучих багаторічників та інших чагарників, «Отелло» добре поєднується з квітками в білій, холодної червоної і фіолетовій гамі. Ідеальні компаньйони – чебрець, котовник, агератум, вербена, лаванди, гвоздики, герані далматская, монарда, циміцифуга, флокс волотистий, дельфініум, астра, гіпсофіла і лілії.

Ремонт бойлерів Львів