Конкуренти шніт-цибулі

Шніт-цибулю дивним чином поєднує статус рослини їстівного з декоративними талантами. Його молоді листки до початку цвітіння – одні з найсмачніших і ніжних у всьому сімействі. А як красиво вони виглядають в декорі страв! Але як тільки шніт-цибулю зацвіте, з рангу простий зелені він відразу перетвориться в невелику, але дуже яскраву зірку декоративних композицій. Це рослина незамінне для прикраси переднього плану квітників і рабаток і як бордюрної культури. Втім, якраз замінити шніт-цибулю можна, і цілком успішно – у нього є не менш привабливі і смачні конкуренти.

Конкуренти шніт-цибулі- Цибулю,шніт,скорода,максимовича,бульбовий,незграбний,декоративні,вирощування

Чарівний шніт і його таланти

Шніт-цибулю в ботанічних класифікаціях фігурує зовсім під іншим ім'ям – цибуля скорода. Це найпоширеніший і найулюбленіший з видів декоративних луків, який не з меншим успіхом вирощують і як суто городня рослина. У висоту шніт-цибуля не перевищить півметра, у нього дудчато-циліндричні листя і узкоколокольчатые, зібрані в щільні кульки суцвіть рожеві або лілові квітки. Чарівні кульки квіток, ширяють над густою шиловидной зеленню цибулі чарують святковим виглядом. Зацвітає скорода на початку літа і радує красою суцвіть аж до кінця липня. При цьому листя поступово зникають, часто чи не повністю відмирають, але в серпні кущики починають відновлюватися заново.

Шніт-цибулю – прекрасна рослина для прикраси квітників і пейзажних масивів, але найчастіше його використовують в бордюрах, в яких він виглядає дуже ефектно. Але не загубиться скорода і в компанії красивоцветущих рослин, і в пейзажних групках. Незамінний шніт як контейнерного рослини і для оформлення пряних і аптекарських садків, де чудово поєднується з пряними травами, зеленню, салатами. Особливу роль для ландшафтного дизайну він грає і тому, що обожнює притінення і цвіте в затишному освітленні не менш барвисто, ніж інші види цибулі на яскравому сонці.

Конкуренти шніт-цибулі- Цибулю,шніт,скорода,максимовича,бульбовий,незграбний,декоративні,вирощування

Шніт-цибулю в числі перших рослин з'являється в садах після зимової сплячки. Він рано прокидається, своєю соковитою зеленню скрашує поки ще скромний асортимент рослин. Саме весняний шніт-цибулю особливо смачний. У нього ніжна, повністю позбавлена гостроти зелень з інтенсивним, свіжим ароматом. Листя скорода стануть прикрасою будь-якої страви – від салату до гарячих ласощів. Збирати зелень шніт-цибулі можна невпинно. Це рослина обожнює зрізання, швидко відростає і кущики стають все більш щільними і привабливими.

Після того, як шніт цибуля зацвіте, украсившись дуже красивими бузковими кульками суцвіть, листя стануть жорсткими і будуть придатні хіба що для прикраси страв. Але шкодувати про втрачені можливості не варто: цвітіння шніт-цибулі сповна компенсує втрату їстівності. А на зміну шніт-цибулі прийдуть інші їстівні луки.

Конкуренти шніт-цибулі- Цибулю,шніт,скорода,максимовича,бульбовий,незграбний,декоративні,вирощування

Шніт-цибулю – культура важлива, але не незамінна. Два його головних конкурента – луки бульбові (туберозум) та кутастий – не поступаються йому ні за смаком, ні за красою. І навіть ними число конкурентів не вичерпується. Більшість схожих на шніт луків цвітуть в інші терміни, і з їх допомогою сковороду можна не тільки замінити, але й доповнити, компенсуючи недоліки і розтягнувши цвітіння. Познайомимося з ними ближче.

Бульбоносний, незграбний луки і Ко – замінники і альтернатива шнитта

Цибулю бульбовий, або клубненосний – вид цибулі з більш плоскими і широкими листям. Виглядає своєрідною збільшеною копією шнитта, він не відрізняється зимостійкістю і не виносить зниження температури нижче 5 градусів тепла, тому його вирощують лише як сезонний літник в регіонах з суворими зимами, а на півдні це повноцінний багаторічник. Але його декоративні якості сповна розкриваються навіть при пізній посадці в травні у відкритий ґрунт, стануть сезонним прикрасою і квітників, і рослин садів, оранжерей, теплиць. Він чудово підходить на роль летника, яким можна заповнити несподівані прогалини в дизайні. Листя свіжі і дуже ароматні, а стрілки і навіть бутони з суцвіттями – екзотичне та незрівнянне ласощі. Суцвіття у нього, до речі, далеко не кулясті: світлі, майже білі квітки дуже запашні, за формою здаються зірчастими і зібрані в повітряні і мереживні парасольки діаметром до 5 див Розпускаються вони найчастіше в кінці літа, а в регіонах з суворими зимами можуть і зовсім здатися лише на початку осені.

Конкуренти шніт-цибулі- Цибулю,шніт,скорода,максимовича,бульбовий,незграбний,декоративні,вирощування
  • Комфортні умови: вологі ґрунти з високими показниками поживності, хороше освітлення.

Цибулю незграбний від шнитта відрізняється не тільки типом суцвіть. У нього такі ж маленькі циліндрично-конічні цибулинки всього до 1 см в діаметрі, горизонтальні кореневища і вузькі листя, правда, не в перерізі округлі, а лінійно-плоскі. Кінчики листя не гострі, а тупі, забарвлення – сизувато-зелена. Тонкі ребристі квітконоси піднімаються на висоту до 40 см і вінчаються метельчатым парасолькою з рожево-ліловими ширококолокольчатыми квітками. Зацвітає цей вид цибулі в кінці червня, радує суцвіттями кілька тижнів, а привабливість зберігає з квітня до жовтня.

  • Комфортні умови: легкі, пухкі грунту, без ризику перезволоження; хороше освітлення або півтінь
Конкуренти шніт-цибулі- Цибулю,шніт,скорода,максимовича,бульбовий,незграбний,декоративні,вирощування

І цибулю незграбний, і бульбові підходять для вживання свіжої зелені так само, як і шніт-цибулю. При цьому їх смак лише трохи більш гострий, а свіжість і ароматність виражена ще більше. Більш того, у цибулі незграбного в їжу вживають не тільки листя, але і квітки. Вони стануть відмінною прикрасою страв і незвичайним штрихом до овочевого меню. Так і листя цих видів цибулі листя придатні для вживання в їжу навіть у найспекотніші літні місяці і восени.

Цибулю Максимовича такий же акуратний і мініатюрний, як і шніт-цибулю, але його конкурентом він є тільки на половину. Навіть квітконоси цього виду не перевищать 20 див. Єдина різниця між ними – більш ніжна лавандово-рожеве забарвлення розпускаються раніше, в квітні-на початку травня квіток і неїстівне лука Максимовича. Він чудово виглядає в маленьких квітниках, невеликих декоративних композиціях в грунті або контейнерах, а також в альпінаріях і рокарії.

  • Комфортні умови: добре адаптується до різних легким і навіть бідним грунтів, любить сонце, але не боїться і легкого притінення
Конкуренти шніт-цибулі- Цибулю,шніт,скорода,максимовича,бульбовий,незграбний,декоративні,вирощування

На замітку: часто схожим на шніт-цибулю називають і татарку, або цибуля-батун. Але це рослина і не дуже витончене, і не таке гарне. Досягаючи у висоту 60 см і красуючись кульками білих щільних суцвіть, він здається грубуватим, але все ж симпатичним родичем. У цього лука в їжу вживають і стрілки, і листя. В бордюрах його не висадиш, але в строкатій компанії змішаних квітників і декоративних городів він чудо як хороший.