Канни холоду не бояться

З початком весни березневе сонечко будить ці рослини з розкішними квітами, які можуть зрівнятися по красі з гладіолусами, а за химерності форм — з ірисами. Слово «канна» в перекладі з грецького означає «тростинка» — за деякого подібності з нею в будові стебла. Це досить велика рослина з ефектними сизо-зеленими або пурпуровими листям, великими квітками на високих міцних квітконосах до 150 см у висоту і потужними підземними кореневищами. Цвіте канна з червня аж до заморозків. Квіти червоні, рожеві, жовті, помаранчеві, кремові, білі, іноді плямисті або з оздобленням. Плодоносить, але не всі сорти зав'язують насіння.

Особливість рослин полягає в тому, що вони погано переносять холод. З настанням заморозків їх стебла підгортають землею, щоб захистити від підмерзання кореневу шийку. На зиму кореневища потрібно викопувати. Перед цим стебла вкорочують на висоту 10-15 см, кореневища просушують в добре провітрюваному місці та з грудкою землі закладають «відпочивати» в сухий погріб при температурі 4-6 градусів. Якщо ком руйнується, вони пересихають.

Канни холоду не бояться-

© 陈霆

Можна зберігати кореневища в ємностях з грунтом. Раз на місяць їх оглядають. Викопані восени рослини можна пересадити в контейнери і перенести в приміщення, і тоді вони ще тривалий час будуть радувати вас цвітінням.У березні — початку квітня кореневища канн заносять у тепле приміщення до проростання нирок (можна проводити посадки і з не пророслими нирками). Після цього їх розрізають або розламують на великі деленко з 1-3 нирками. Одне маточне рослина можна запросто розділити на 3-5 частин. Зрізи зазвичай присипають деревним вугіллям, попелом або обробляють розчином марганцівки (0,2 г на 1 л води) і підсушують. Можна також розділені частини кореневища помістити в ящики з піском і рясно зволожити. Через 7-10 днів кореневища обростуть корінням і утворюють нирки.

Канни холоду не бояться-

© Arz

Канни теплолюбні, тому місце для посадки вибирають сонячне і тепле, захищене від холодних вітрів. Невдало підібране місце може істотно затримати цвітіння рослин. Грунт для посадки повинна бути рихлою і поживною, хоча вони можуть рости на будь-яких. Лунку викопують на глибину близько 50 см. На дно кладуть гарячу підстилку з кінського гною товщиною 15-20 см, на неї насипають 20-25-сантиметровий шар землі і висаджують кущ. Цей прийом забезпечить більш ранній розвиток рослин і розкішне цвітіння. Відстань між рослинами — 50-75 див. Глибина посадки повинна бути  10-15 див.

Розмножувати канни можна також з насіння. Однак таким чином, в основному, розмножують видові рослини, оскільки сіянці зазвичай відрізняються від материнських рослин. Насіння необхідно допомогти прорости, для чого їх піддають скарифікації, тобто механічного пошкодження оболонки. Для цього їх 1-2 год витримують в снігу, обдають окропом і висівають. Також можна з цією метою 12 год протримати насіння на гарячій батареї або проморозити 1-2 год в холодильнику. Насіння висівають у грунт на глибину 1,5 див. Зацвітають такі рослини в серпні.

Можна вирощувати і розсадним способом. Вже до червня розсада може дати квіткові стрілки. З власного досвіду скажу, що приживлюваність розсади канн фактично стовідсоткова. Пересадку рослини також переносять легко. Насіння висівають в ящики в лютому. Сходи з'являються десь через місяць. Температура в приміщенні до появи сходів повинна становити не менше 22-23 градусів. У фазі 2-4 листочків рослини пікірують в 10-14 сантиметрові горщики. У травні їх висаджують у відкритий ґрунт. У серпні вони зацвітають.

Канни холоду не бояться-

Перші суцвіття для кращого вкорінення рекомендується видаляти. Для рясного цвітіння потрібно обривати відцвілі квіти. Канни — рослини вологолюбні, тому вимагають регулярних поливів, особливо в період активного росту і цвітіння. В кінці літа полив значно скорочують, а до моменту викопування – припиняють.

Для кращого розвитку рослин слід щомісяця проводити підживлення. Підгодовувати канни можна сумішшю мінеральних добрив.

Ці ефектні великі яскраві квіти незвичної форми з задоволенням використовують ландшафтні дизайнери для озеленення територій. Завдяки тривалому періоду цвітіння, високої стійкості до спеки і хвороб, легкої приживлюваності канни заслужили особливу популярність.

Канни холоду не бояться-

© Raffi Kojian

Завдяки масивності ці рослини можна висаджувати вздовж парканів, навколо водойм, на задньому плані або по центру клумб, маскувати посадками канн не дуже естетичні місця на дільницях. Ефектно виглядають групові посадки канн на тлі газонів. Застосовують їх і при складанні букетів. Виглядають такі букети надзвичайно святково. Зрізають канни вранці або ввечері, у воді вони коштують від 4 до 8 днів.

до Речі, канни можна успішно вирощувати в кімнатних умовах цілий рік. Їм досить лише невеликого періоду спокою взимку. Перед закладанням кімнатних канн на спокій поливи спочатку скорочують, а потім зовсім припиняють. Стебла обрізають на 10-15 см від основи, і на 2 міс. переносять вазони з кореневищами в сухе прохолодне (близько 10 градусів) місце. Потім знову виставляють в тепле сонячне приміщення, відновлюють поливи і чекають цвітіння.