Календула – квітка для краси і користі!

Якщо у вашому палісаднику росте календула, то ви щасливий володар красивого й корисного рослини. Календула цвіте з кінця червня по вересень веселими помаранчевими квіточками, виливають корисний ефірний аромат. Користь його в тому, що він відлякує шкідників від інших рослин. Тому календула буде доречно виглядати і серед овочевих грядок.

Календула – квітка для краси і користі!-

© H. Zell

Ну, а для вас ця квітка – і лікар, і косметолог. Квітки календули (до речі, це латинська назва квітки, і можна уявити, скільки  століть його поважали різні народи), корисні при застуді, нервовому розладі, при серцевих і шлункових хворобах,  при порушенні обміну речовин. Застосовуються вони в цьому випадку в якості трав'яного відвару: ложка висушених квіток календули на 200 грам окропу. Настоюватися такий відвар повинен не більше 20 хвилин і потім обов'язково процеживаться – інакше він втратить дубильні властивості. Можна додавати календулу в  зелений чай і непомітно оздоровлюватися кожен день. Квітки календули, настояного 21 день на оливковій або соняшниковій олії (в пропорції 1:1) прекрасний засіб для пом'якшення грубої шкіри підошви ніг і ліктів, для змазування саден і подряпин.

Календула – квітка для краси і користі!-

© Flominator

як косметологічного кошти розпарені, але вже теплі, а не гарячі квітки календули (можна з раніше приготованого відвару) і загорнуті в один шар марлі застосовуються як примочки для губ, шкіри повік, так і особи в цілому. Такі примочки сприяють знищенню чорних точок, надають шкірі приємний матовий відтінок, свіжість, позбавляють від жирного блиску в проблемних зонах. Корисна календула і в домі: мішечки з висушеної календулою  можна зберігати в білизняних шафах.

Календула – квітка для краси і користі!-

© KENPEI

Обривають квіточки календули у самій квітконіжки один раз в тиждень. Не бійтеся зіпсувати красу палісадника – чим частіше обрываешь квітки календули, тим швидше з'являються нові суцвіття, і кущики календули стоять ще красивіше. Правда, після кількох зборів квітки дрібнішають, але це анітрохи не применшує краси календули!