Календар-шпаргалка на жовтень

«Восьмий» місяць жовтень

У стародавніх римлян жовтень був восьмим місяцем у році і називався October (від латинського октоїх — вісім). Давньоруська назва жовтня — забруднює: часті дощі зі снігом в кінці місяця, перетворюють землю на брудне місиво. В українській мові цей місяць називається жовтень (жовтіє листя).

В Центральній Росії жовтень — класичний осінній місяць з середньою температурою близько +5 °С. Сніговий покрив у жовтні, як правило, відсутня (в кінці місяця можливе утворення тимчасового покриву), світловий день короткий, припиняється вегетація, процеси в живій природі сповільнюються.

Жовтень — місяць листопада.

Календар-шпаргалка на жовтень-

У північних і північно-східних районах країни (Якутія, Чукотка, Таймир), на більшій частині Сибіру жовтень вже є зимовим місяцем, на півдні ж — навпаки, продовжує залишатися річним, зокрема, на чорноморських курортах в жовтні ще триває «оксамитовий сезон».

В країнах і регіонах, які виробляють перехід на зимовий час в цьому місяці, жовтень є найдовшим місяцем року (745 годин).

Роботи у квітнику

Викопуємо не зимують у відкритому грунті багаторічники: гладіолуси, жоржини, бульбову бегонію та інші. Погоду для цієї роботи вибираємо суху і теплу.

У квітнику видаляємо зів'ялі однорічні рослини. Вносимо на звільнених ділянках грунту необхідні органічні і мінеральні добрива і перекопуємо грунт.

Не треба розбивати утворюються при перекопуванні грудки. Ґрунті так легше дихати, в неї швидше замерзнуть зимують шкідники. До весни грудки раскрошатся під впливом морозів і опадів.

У першій половині жовтня ми вже закінчили посадку цибулинних.

В останню чергу садимо Гіацинти. Температура для успішного вкорінення Гіацинтів не повинна бути вище +10°С.

Календар-шпаргалка на жовтень-

На ділянках з багаторічниками наводимо порядок. Вдаряємо засохлі стебла і листя, видаляємо бур'яни, рыхлим грунт навколо кущів і присипаємо її товстим шаром перегною, компосту або торфу . Це зберігає структуру грунту, захищає багаторічники від морозів і забезпечує живлення рослин на наступний рік.

З настанням стійких заморозків, обрізаємо троянди флорибунда і чайно-гібридні на висоту близько 0,5 м. від рівня землі. Молоді м'які пагони – вирізаємо.

Укладаємо штамбові форми троянд.

Вкривати троянди слід тільки наприкінці місяця (іноді в листопаді) – коли на вулиці тримаються мінусові температури.

Вкриваємо теплолюбні рослини.

В кінці місяця також вкриваємо на зиму теплолюбні ліани і чагарники.

Газон

З газону змітаємо опале листя та сміття.

Запасаємося землею для розсади.

До настання морозів необхідно заготовити земля для вирощування розсади взимку і ранньою весною.

Роботи в саду

На початку жовтня приступаємо до прибирання позднезимних сортів яблук і зимових сортів груш.

На початку жовтня прибираємо чорноплідну горобину, урожай якої відразу переробляють на варення, джеми, соки.

На початку місяця, до настання заморозків, прибираємо пізні сорти винограду.

При необхідності зачищаємо щіткою стовбури дерев від лишайників.

Молоді дерева обв'язуємо лапником або іншими матеріалами проти зайців.

В суху теплу погоду у кінці жовтня приступаємо до побілки стовбурів і основ скелетних гілок плодових дерев розчином вапна. Проводять цей захід восени, оскільки його мета – убезпечити стовбури і скелетні гілки від сонячних опіків в лютому-березні.

Календар-шпаргалка на жовтень-

Коли заморозки прихоплюють листя винограду, приступають до його обрізанні і підготовці до зимового укриття. Лозу обрізають, знімають з опор, пов'язують, укладають в заздалегідь підготовлену канавку.