Календар-шпаргалка на вересень

У цій статті ми розповімо про майбутній місяці і нагадаємо про тих справах, які нас чекають у вересні.

Вересень-це початок осені. Змінює колір листя на деревах, жовтіють берези і липи. Після першого заморозка, зазвичай у другій декаді, починається листопад, жовтіє трава.

У лісі зустрічаються маслюки, грузді, опеньки, білі та інші гриби. Опали горіхи і жолуді — свято для білок, мишей, які готують запаси на зиму; ними ж ласують ведмідь, кабани, лосі.

На ділянці нас все ще чекає багато роботи.

Календар-шпаргалка на вересень- календар садавода,вересень,роботи в саду,що потрібно зробити,роботи у квітнику

Роботи в саду

Збираємо всі пошкоджені, гнилі, роздавлені плоди і вивозимо їх із саду або закопуємо в стороні, а не в компостній купі.Вирішуємо – прибирати чи ні листя в саду. З одного боку листя вкривають коріння дерев від морозів і згодом покращують структуру і склад грунту. Також опале листя можна використовувати як укриття теплолюбних рослин і для облаштування теплих грядок. Однак опале листя доведеться обов'язково прибрати і спалити, якщо сад в минулому сезоні перехворів якими-небудь захворюваннями.

У вересні після збирання врожаю знімаємо і спалюємо ловильні пояси.

Календар-шпаргалка на вересень- календар садавода,вересень,роботи в саду,що потрібно зробити,роботи у квітнику

Вивозимо з саду або спалюємо підпори, які запобігали пошкодження гілок, для знищення гусениць плодожерки, що збираються в них. З цією ж метою збираємо і спалюємо залишки тари та інше сміття.

Обрізаємо актинідію і лимонник.

Роботи у квітнику

  • Прибираємо опале листя з газону, інакше вони зашкодять трав'яного покрову за зимовий сезон.
  • Обрізаємо клематиси, що цвітуть на пагонах цього року.
  • Ділимо, пересаджуємо і садимо: півонії, флокси та інші трав'янисті багаторічники.
  • Садимо цибулинні: нарциси, тюльпани, лілії. В кінці вересня садимо гіацинти.
  • Викопуємо і прибираємо на зберігання гладіолуси.
  • Висаджуємо в квітники розсади дволітників.
  • Підгортаємо жоржини від заморозків.
Календар-шпаргалка на вересень- календар садавода,вересень,роботи в саду,що потрібно зробити,роботи у квітнику

Коли настає осінь?

Астрономічна осінь настає пізніше календарної: вона починається 22-23 вересня в день осіннього рівнодення, а закінчується 21-22 грудня в день зимового сонцестояння.

За кількістю що надходить на землю від Сонця тепла рівнодення повинні бути серединою відповідних сезонів. Але температура навколишнього середовища змінюється не відразу, і кліматичні сезони затримуються щодо астрономічних.

Синоптики і агрономи початком осені вважають термін стійкого переходу середньодобової температури повітря нижче + 10° тепла, зазвичай це відбувається з 15 вересня.

Фенологи (вчені спостерігали за сезонними явищами) початок осені відносять до часу появи перших жовтих пасом в кронах беріз, лип і в'язів, а кінець пов'язують з встановленням міцного снігового покриву і льодоставу на водоймах.

Вересень

У стародавніх римлян вересень був сьомим місяцем у році і називався септем (septem), що означає сім. Після календарної реформи, проведеної Юлієм Цезарем, вересень став дев'ятим місяцем, але назви свого не змінив.

Стародавні слов'яни називали місяць вересень вересень, так як в цей час зацветал верес. В українському, білоруському та польською мовами вересень і зараз називається вересень.

Бабине літо

У вересні буває Бабине літо — період по-літньому теплою (до +25...+27 °С) і сухої погоди, пов'язаний зі стійким антициклоном. «Бабине літо» настає після значного похолодання, і може супроводжуватися вторинним цвітіння деяких рослин, зазвичай квітучих тільки 1 раз в рік.

Календар-шпаргалка на вересень- календар садавода,вересень,роботи в саду,що потрібно зробити,роботи у квітнику

Тривалість погожих днів «бабиного літа» буває різна — так само, як і час його початку. Зазвичай це одна-дві тижня, що припадають на середину вересня аж до початку жовтня. У Центральному районі Європейській частині Росії початок «бабиного літа» — 14 вересня. У Європі і Північній Америці цей період настає пізніше, в кінці вересня або в 1-й половині жовтня. На півдні Далекого Сходу бабине літо настає на початку жовтня. На півдні Сибіру різке потепління часто настає в кінці вересня — початку жовтня.

На Європейській частині Росії, а також у Білорусі та на півночі України в середині жовтня також часто настає потепління до +15...+20 °С (на 3-7 днів). Цей період часто помилково називають бабиним літом.