Грунтопокривні для контейнерів

Рослини в контейнерах сьогодні можна бачити на вулицях багатьох російських міст. Такий спосіб озеленення дуже перспективний: він дозволяє оживити ті куточки, де можна посадити квіти в грунт, з його допомогою оформляють сильно загазовані вулиці і площі, на яких звичайні рослини швидко гинуть. Так, ялини та інші деревні і трав'янисті культури в контейнерах прикрашають Тверську вулицю в Москві, де засохли практично всі липи, не витримавши суворих , екологічних умов. Перевага такого методу полягає ще і в тому, що в будь-який час можна швидко замінити всі рослини в контейнері або частина їх, якщо вони втратили декоративність. Крім того, цей спосіб відмінно підходить для внутрішнього оформлення різних приміщень.

Грунтопокривні для контейнерів-

© daryl_mitchell

За кордоном контейнерне озеленення поширене дуже широко, причому вирощуються найрізноманітніші культури. У Канаді, наприклад, надзвичайно популярні почвопокривні рослини, які з травня по жовтень створюють красивий фон з квітучих летников, взимку ж контейнери можна використовувати в інтер'єрах. Крім цього, невеликі ємності з подібними культурами – прекрасний матеріал для флориста, оформляє святковий стіл або офіційний прийом.

Асортимент сланких рослин для контейнерного вирощування, запропонований фірмами, дуже широкий: деякі види привабливі завдяки тривалому цвітінню, інші – через яскравих ягід, треті радують око красивим листям.

Грунтопокривні для контейнерів-

© daryl_mitchell

Чудовий барвистий килимок утворює живучка повзуча (Ajuga reptans f. variegata), яка швидко розростається і цвіте рожевими, білими або пурпуровими квітками. Для нормального росту і розвитку живучке необхідно світле сонячне місце. Особливо гарний сорт «Мосту».

Відмінне невибаглива рослина, яка добре себе почуває і в тіні, і на сонце, – бадан сердцелистный (Bergenia cordifolia). Навесні він привертає увагу рожевими квітками, сяючими між великими, блискучими, темно-зеленими листям, але й без квіток він дуже декоративний завдяки красивій зелені.

Одне з кращих рослин для контейнерів – плющ звичайний (Hedera helix). Такі сорти як: «Тласье» з дрібними, трикутними, сіро-зеленим листям з рожевою або білою облямівкою; «Балтика» з блискучими зеленими листям в білих прожилках; «Гоулд Харт» з дрібними, густо-зеленим листям, центральна частина яких забарвлена в світло-жовтий колір.

Грунтопокривні для контейнерів-

© daryl_mitchell

Дуже красива в контейнерах глуха кропива крапчаста (Lamium macuaturn) з сріблясто-зеленим листям. Пагони цієї рослини нагадують новорічний серпантин з блискучої фольги.

протягом усього літа буде радувати яскраво-жовтими квітками на тлі світлої зелені звіробій продірявлений (Hypericum perforatum), якщо помістити ємність з цим досить високим (близько 25 см) рослиною на добре освітлене місце. В якості фону для красивоцветущих рослин підійде і інший вид – звіробій чашечковидный (Hypericum calycinum).

Грунтопокривні для контейнерів-

© rosamore

Навесні немає рівних флоксу шіловідного (Phlox subulata), утворюючому суцільний килим з білих, рожевих або червоних квіток, що спускаються з країв контейнера.

Варті уваги тимьяны. Це витривалі рослини, деякі види використовуються як прянощі. Вони утворюють щільний живий килим як на сонячному, так і на затіненому місці. Також у контейнерній культурі вирощують чебрець повзучий (Thymus serphyllum) з витонченими, пурпурно-білими квітками, розкриваються з червня до вересня, його сорт «Кокцинеус» з яскраво-червоними квітками, що підносяться над пагонами з дрібними зеленими листям, а також чебрець шерстистий (Thymus lanuginosus) з дрібними рожевими квітками і сріблясто-сірим листям.

Грунтопокривні для контейнерів-

© Lighthelper :) back at work for now. :)

І в тіні, і на сонці у контейнерах чудово виглядає барвінок малий (Vinca minor), у якого чудово згинаються стебла, темно-зелені листки і, в залежності від сорту білі, («Альба»), блакитні («М-з Боулес») або пурпурові («Атропурпуреа») квітки.

У різних ємностях привабливі не тільки квітучі рослини, але і види з красивими ягодами. До їх числа відноситься мучниця ведмеже вушко (Arctostaphylos uvaursi), навесні радує око чарівними рожевими квітками і блискучою зеленим листям, а восени – яскраво-червоними ягодами, які зберігаються протягом всієї зими. Рослина краще росте і розвивається на світлому сонячному місці в легкому піщаному субстраті.

Грунтопокривні для контейнерів-

© simon_music

У контейнерній культурі надзвичайно ефектний кизильник даммери (Cotoneaster dammeri), його пагони покривають грунт і красиво спускаються з країв ємності. Дрібні білі квітки передують червоним ягодам, що зберігається протягом всієї зими. Кизильнику підходять сонячні або злегка затінені місця.