Гордий красень – гладіолус

Свою назву ця рослина несе від латинського слова “gladius“, у перекладі - меч або шабля, що цілком відповідає дійсності: довгі мечоподібні листя гладіолуса нагадують ці види зброї.

Походження гладіолуси мають південне. Великі квітки у формі воронки зібрані в колосовидні суцвіття від 30 до 150 см. довжини. Забарвлення у цих кольорів дуже різноманітна. Гладіолус хоч і багаторічна рослина, але не зимуючу. Розмножують рослину клубнелуковицами і насінням. На даний час селекціонерами виведено понад 10000 сортів гладіолуса.

Гордий красень – гладіолус-

© pink slippers

Якщо хочете зайнятися вирощуванням гладіолуса, то спочатку треба придбати хороший посадочний матеріал. Слід підібрати кілька сортів рослин з урахуванням часу цвітіння, для того щоб мати постійно квітучі рослини до самої осені.Ділянка для гладіолусів повинен бути освітлений протягом усього світлового дня і закритий від холодного північного вітру. Землю можна використовувати будь-яку.

Коріння квітів здатні глибоко проникати в землю і тому скопати її треба приблизно на два багнети. Під час перекопування слід внести мінеральне добриво.

Гордий красень – гладіолус-

© keepinsidethelines

За три тижні до посадки підготувати насіннєвий матеріал. Бульбоцибулини треба спочатку замочити в розчині хлорофосу (20 г на 10 л води), потім у розчині марганцівки (1 г  на 10 л води), кожну процедуру проводити протягом 30 хвилин.

Після того як земля прогріється до 10 градусів, цибулини саджають на глибину 10-15см. відстань між рослинами повинна бути не менше 20см.

протягом 20 днів з'являться перші сходи. Після сходів обов'язкова регулярна прополка і розпушування, все це час слід рясно поливати. При появі другого листка можна обмежитися тільки прополкою і поливом.

У процесі росту гладіолус потребує підгодівлі. У перший місяць розчин сечовини (30 г на 10 л води), під час цвітіння – нітрофоска (30 г  на 10 л води), після цвітіння – розчин суперфосфату (15 г на 10 л води).

У другій половині вересня викопати бульбоцибулини і відразу промити, після – помістити в розчин хлорофосу, а потім у розчин марганцівки, після просушування закласти в прохолодне місце для зберігання.

Гордий красень – гладіолус-

© amateureye

Самая актуальная информация постельное белье детское недорого в СПб на нашем сайте.