Герой саду – ялівець

Ялівець – дивна рослина. У природі відомі різні його форми – колоновидні (мають висоту декілька метрів), середні (розкидисті кущі), грунтопокривні (сланкі по землі). Ялівці прикрасять присадибну ділянку тільки в тому випадку, коли їм правильно підібрати інші рослини. Хорошими сусідами для них стануть цибулинні і рододендрони. Також чудово будуть виглядати композиції з ялівців різних сортів, так як є рослини, які змінюють колір крони залежно від пори року. У сорту «Andorra Compacta» навесні хвоя яскраво-зеленого кольору. Влітку хвоя стає  приглушено-зелене, восени – коричневим, взимку – коричнево-фіолетового. Дуже гарний високий розлогий сорт «Blue Alps», який має сріблясто-блакитну хвою. Середній по величині сорт «Old Gold» має бронзово-жовтого кроною. Привабливий стелеться по землі сорт ялівцю «Variegata». А сорт «Skyrocket» виділяється висотою і вузькою кроною.

Герой саду – ялівець-

© Tero Jänkä

Вибираючи саджанець для посадки на ділянці, перевагу віддайте рослині, вирощеного в контейнері. Всі форми ялівців дуже погано переносять пересадку, тому краще проводити посадку з грудкою землі, такі екземпляри приживаються  краще. Уважно огляньте вибраний саджанець. Його гілки повинні бути свіжими, не пошкодженими. Земляний кому повинен бути обплетений корінням і повністю заповнювати контейнер. Така рослина, будучи посадженими, буде чудово рости.

Герой саду – ялівець-

© Forest & Kim Starr

Місце для посадки ялівців необхідно вибрати сонячне, провітрюване, з легкої зволоженою землею. Викопують посадкову яму глибиною в два рази більше земляної грудки з корінням. Суміш для посадки можна придбати в магазині, а можна приготувати самостійно. Для цього змішують торф, дернову землю і пісок (2:1:1). В цей склад додають нітроамофоску. Якщо на ділянці грунт важка суглинних і волога, рекомендується робити дренаж шаром 15-20 см з битої цегли і піску. Садять ялівці так, щоб земляний ком з корінням був на 10см вище рівня грунту. Висаджену рослину добре поливають, але ні в якому разі не притоптують землю навколо нього. Вона осяде сама, і саджанець буде на необхідному рівні. Пристовбурні кола мульчують корою, торфом, перегноєм або скошеною травою. Шар мульчі в 10см запобігає втраті вологи, захистить коріння рослини від морозу в холодну пору року і від перегріву в літню спеку, не дозволить розростатися бур'янам. До того ж, земля в ямі буде залишатися пухкої, що так необхідно для ялівців.

Герой саду – ялівець-

© Athantor

У подальшому догляд полягає в регулярному поливі і обприскуванні. Цю процедуру потрібно проводити обережно, щоб під напором води не пошкодити гілки. Найкращий час для цього – ранній ранок або пізній вечір. У літню спеку ялівці необхідно притіняти. Як і всі хвойні, ці рослини дуже часто обгорають. На зиму колоновидні форми рекомендують зв'язати мотузкою, щоб під вагою снігу не пошкодився зовнішній вигляд. Захистити рослини від яскравого весняного сонця можна, накривши їх гіллям або лутрасілом.

Герой саду – ялівець-

© H. Zell

Ранньою весною уважно оглядають кущі, видаляють сухі гілки, а також бічні, які виходять за межі формованої крони. Влітку обрізають сланкі форми рослин і ялівці, з яких складається жива огорожа. Бонсаї стрижуть два рази в рік – протягом квітня-травня та жовтня-листопада.

Герой саду – ялівець-

© Bff

Посадіть на присадибній ділянці ялівці і ви переконаєтеся в тому, що зробили правильний вибір. Правильно підібравши сорту і безпомилково скомпонувавши їх між собою або з іншими рослинами, ялівці стануть справжніми героями саду.