Філодендрон: симпатичні лианки

Популярність філодендронів збільшується з року в рік, – адже це рослина вирощували ще з вікторіанських часів, і з тих пір воно улюблене багатьма квітникарями.

Філодендрони поділяються на дві групи. До першої групи належать рослини – ліани, добре адаптовані до звичайних кімнатних умовах і потребують опори для стебел. Найменший представник цієї групи – Філодендрон, може зрости навіть і при несприятливих умовах.

Філодендрон: симпатичні лианки-

© Forest & Kim Starr

У багатьох ліан утворюються повітряні корені на стеблах, що грають важливу роль в житті рослин. Коріння потрібно направляти в грунт, щоб вони доставляли додаткову вологу до листя. На жаль, в кімнатах філодендрони дуже рідко цвітуть і плодоносять.

Велика частина філодендронів другої групи, не ліан, виростають до досить великих розмірів. У цих рослин виїмчасті великі листя і вони більше підходять для вирощування в громадських будівлях, ніж у звичайних квартирах.

Філодендрон: симпатичні лианки-

© Scott Zona

Щоб рослина розвивалося успішно, йому потрібно створити умови, максимально наближені до природних, тобто висока вологість повітря при відносно високій температурі і розсіяне світло.

Температура для вирощування філодендронів повинна бути помірна, взимку не нижче 12 градусів. Філодендрон лазячий може витримати більш низьку температуру, а филодендрону чорно-золотистому потрібна температура від 18 градусів взимку.

Філодендрон: симпатичні лианки-

© Liné1

Філодендрони не виносять прямого сонячного освітлення. Філодендрон лазячий може рости в тіні, але звичайне освітлення – яскраве розсіяне світло або півтінь. Філодендрон чорно-золотистий і філодендрони із строкатим листям потрібно тримати при хорошому освітленні.

Взимку філодендрони поливають обмежено, земля в горщику повинна бути трохи вологим. В інші пори року рослини поливають рясно і регулярно. В опалюваних приміщеннях або влітку потрібно підтримувати високу вологість повітря, для чого горщик з рослиною поміщають у вологий торф або щодня обприскують.

Філодендрон: симпатичні лианки-

© Forest & Kim Starr

Пересаджують філодендрони кожні 2-3 року навесні в горщик більшого обсягу.

Розмножують філодендрон повітряними відведеннями і стебловими живцями влітку. У не ліан на черешки беруть дочірні пагони. Вкорінювати живці потрібно при підвищеній температурі.

Дата публикации: 9.04.17