Фейхоа в кімнаті

Спробувавши оригінальний плід фейхоа, що є чемпіоном за вмістом йоду, не поспішайте викидати його насіння. З них можна виростити оригінальна прикраса для вашого будинку. А невибагливість у догляді робить його все більш популярним серед любителів кімнатного квітникарства.

Листя фейхоа шкірясті, еліптичні, до 8 см в довжину. Верхня поверхня листка — зелена трохи темнувата, нижня — сріблясто-біла. Проте вирощують цю рослину в кімнатних умовах заради квіток. Цвітіння фейхоа — справді щось неймовірне. Квітки біло-рожеві, з великою кількістю червоних тичинок. Зацвітає рослина на 3-5-й рік після посіву. Правда, до 85 відсотків квітів врожаю не дають. Але і самі квіти їстівні, їх пелюстки трохи солодкуваті на смак.

Фейхоа в кімнаті-

© KENPEI

Фейхоа — рослина перекрестноопыляемое. Щоб цвіло, потрібно мати два примірники, які будуть цвісти одночасно. Або висадити самозапильних сорту.

До грунтів фейхоа не дуже вимоглива. Зокрема, це може бути суміш з дернової, перегнійної землі і піску. У перші 2-3 роки рослину пересаджують щорічно, не поглиблюючи і зберігаючи ком землі, в якому вони росли. Далі — раз на 3 роки.

Фейхоа в кімнаті-

© KENPEI

Взимку його краще тримати в прохолодному добре освітленому приміщенні з температурою 9-12 градусів. Влітку бажано винести на балкон або в сад. Фейхоа — світлолюбна. Тож вазони розміщують на південних або південно-східних вікнах. Від нестачі світла кущ може сильно витягатися, особливо в осінньо-зимовий період.

В жарку погоду раз в день рослину обприскують водою кімнатної температури. Разом з тим, воно легко переносить сухе повітря в приміщенні взимку.

Фейхоа в кімнаті-

© Yelod

Поливають фейхоа влітку рясно, взимку помірно. Пересушування може призвести до скидання листя і відмирання гілок. Навесні і влітку рослину потрібно підгодовувати. Особливо йому це необхідно під час цвітіння і зав'язування плодів.

Уражається фейхоа найчастіше щитівками, червецами, сірою гниллю та плямистістю листя.

Найбільш простим способом розмноження є насіннєвий. Для одержання насіння краще взяти самий спілий плід (але не переспевший) з жовтуватою шкірою. Його кладуть дозрівати і чекають, поки стане м'яким. М'якоть вирізують ножем і ретельно промивають у легкому розчині марганцівки, щоб відокремити насіння. Потім підсушують 5-6 днів і висівають.

Фейхоа в кімнаті-

© H. Zell

Висаджують насіння фейхоа в січні – березні, не затримуючи і тримають при температурі 15-20 градусів. Зволожують з пульверизатора, щоб струменем води не розмити грунт. Посіви накривають склом і ставлять на розсіяне світло в тепле місце. Весь цей час їх регулярно провітрюють. Перші сходи з'являються через 3-4 тижні. Молоді рослини ростуть дуже швидко. Бажано, щоб для кореневої системи простір.

Фейхоа можна розмножувати не тільки насінням, але і живцюванням. Найкращий час для цього — листопад—грудень. Пагони розрізають на живці довжиною 8-10 см, залишаючи тільки верхню пару листя. Розміщують під невеликим нахилом, поглиблюючи на 2/3. Посадки бажано накрити скляною банкою. Час від часу їх провітрюють. Для вкорінення можна приготувати субстрат з листового перегною і річкового піску в пропорції (1:1). Цей спосіб розмноження складніше, ніж насіннєвий, але властивості материнської рослини краще зберігаються.

Щоб кущики придбали привабливу форму, коли вони досягнуть у висоту 25-30 см, їх обрізають на 1/3. Надалі обрізати рослини не потрібно. Фейхоа швидко утворює кореневу поросль, яку потрібно постійно видаляти. При пересадці її можна відокремлювати від материнської рослини і таким чином розмножувати.

http://www.паркетказань.рф/ выбираем цвет ламината домфронт ламинат.