Енотера – «королева ночі»

Енотера або Ослинник (Oenothera) – численний рід сімейства Кипрейные, який містить більше 100 видів дворічних і багаторічних, низько - і високорослих рослин з шовковими білими, рожевими, частіше жовтими і рідше блакитними квітками.

Розкриваються вони ближче до вечора, коли сонце сідає, і перетворюються в барвисті квітки, дихаючі приємною свіжістю. Всього за кілька секунд кущ покривається яскравими квітками, ніби палаючими у темряві. За цю особливість энотеру часто називають "нічний свічок" або "королевою ночі". Її квітки живуть зовсім не довго, до наступного дня вони зів'януть, але ввечері їм на зміну розпуститься багато нових. У похмуру пагоду енотера може зацвісти і вдень, але для квітникарів вона все одно залишиться "ночецветным" рослиною.

Енотера – «королева ночі»- Енотера,Ослинник,догляд,вирощування,посадка,з насіння,квіти,фото

Найбільш популярні в культурі енотери:

  • Енотера красива (Oenothera speciosa);
  • Енотера друммонда (Oenothera drummondii);
  • Енотера чотирикутна (Oenothera tetragona);
  • Енотера двулетняя (Oenothera biennis);
  • Енотера миссурийская (Oenothera missouriensis);
  • Енотера бесстебельная (Oenothera acaulis).
Енотера – «королева ночі»- Енотера,Ослинник,догляд,вирощування,посадка,з насіння,квіти,фото

Ці енотери – вимогливі до освітлення та ґрунті. Вони здатні прикрасити не тільки освітлену сонцем альпійську гірку, але і пожвавити самі тінисті куточки саду. З допомогою низькорослої енотери можна створити красиві садові композиції, а з високорослої неповторні і оригінальні букети. Важливою умовою для повноцінного розвитку рослини є хороша проникність грунту, але без застою води, яка часто призводить до загнивання розетки листя і загибелі квітки. Поливи слід проводити лише в посушливу погоду, коли земля біля квітки повністю висохне.

Квітникарі найчастіше вирощують дворічні сорти енотери, які в південних регіонах ростуть як багаторічники. З насіння, посіяних у перший рік утворюється розетка листків, а цвітіння і плодоношення відбувається тільки на другий рік.

Енотера – «королева ночі»- Енотера,Ослинник,догляд,вирощування,посадка,з насіння,квіти,фото

Розмноження енотери

Розмножується енотера вегетативним (поділом куща) способом, насіннєвим способами і дуже швидко самосівом. Рослина, залишене без нагляду, всього за кілька років може стати досить агресивним сусідом для поруч зростаючих садових квітів. Щоб уникнути небажаного самосіву, необхідно систематично видаляти відцвілі і втратили декоративність квітки.

Посадка енотери насінням

Насіння у садовий грунт висівають навесні (квітень-травень) і восени (у жовтні). Закладають їх у вологу землю, попередньо скопаний на глибину до 20 см і удобрений перегноєм з додаванням нітрофоски.

Догляд за сіянцями полягає в систематичних поливах і розпушування. Восени пагони обрізають під корінь. Хоч енотера і читається досить морозостійким рослиною, але на зиму її краще присипати компостом, торфом або листяним шаром не менше 4-6 див.

Енотера – «королева ночі»- Енотера,Ослинник,догляд,вирощування,посадка,з насіння,квіти,фото

Вирощування енотери розсадою

Щоб в перший рік отримати красивоцветущее рослина, насіння слід посіяти в лютому або березні місяці на розсаду. У травні підросли рослинки пересаджують в садову землю на постійне місце, витримуючи інтервал між ними 50-70 див.

Догляд за енотерою

протягом літнього періоду в грунт підсипають суперфосфат по столовій ложці на кв. сантиметр. Коли починається цвітіння, додають по ложці сульфату калію, добрива "Крапля" або пару ложок деревної золи. Після внесення добавок землю рясно поливають (приблизно відро води на кв. метр).

Пересадку енотера переносить порівняно легко, тому при необхідності її можна пересаджувати і в квітучому вигляді.

Дата публикации: 9.04.17
Скупка бытовой техники скупка техники в перми.