Едельвейс — благородний білий

білий — так перекладається з німецької назва цього чудового квітки. Життєстійкість едельвейса, як і інших високогірних рослин, дивує і захоплює. Життя в горах сувора: сильно розріджене повітря, різкі зміни тепла та холоду. Ось в таких «екстремальних» умовах, на висоті понад 2000 м, серед голих скель і кам'янистих осипів цвіте, щоліта овіяний легендами прекрасний едельвейс. У високогір'ї він утворює поодинокі купини, а на гірських луках розстеляється прекрасним килимом. Рід едельвейс включає близько 40 видів, що мають багато спільних рис, але найвідоміший з них — едельвейс альпійський, невисока трав'яниста рослина з суцвіттями-кошиками, оточеними білими променистими листочками, з-за чого суцвіття схожі на вирізані з тонкого білого повсті зірочки. Висота квітконосу 15-25 див. Листя бесчерешковиє, вузькі, довгі, зверху зелені, знизу — беловорсистые.

Едельвейс — благородний білий-

© T. VoeklerЯ виростила едельвейс з насіння і повинна сказати, що це досить складно. Дрібні, ледь видимі насіння змішала з піском і посіяла в горщик, наповнений вологою землею, зверху накривши склом. Через 10—14 днів зійшла приблизно половина насіння, а коли настав час знімати скло, почалося найважче. Ніжні рослинки довелося поливати з піпетки, але і такий щадний полив витримали не всі: краплі вимивали їх корінці з грунту. У підсумку залишилося всього три едельвейса (я і цьому була рада), які змогли міцно вкоренитися в землі. На початку червня пересадила підросли сіянці у відкритий грунт, на сонячне місце. Вони розвивалися швидко, зацвіли на другий рік і в подальшому не викликали у мене ніякого занепокоєння.

Особливо ефектний едельвейс пізно ввечері: відбиваючи місячне світло, він мерехтить таємничим світлом.

Едельвейс — благородний білий-

Едельвейси посухостійкі, зимують без укриття навіть при недостатньому сніговому покриві. Всупереч поширеній думці, що їм потрібні бідна грунт і недостатній полив, виявилося, що вони люблять, «як всі», садову грунт, а поливи — рідкісні, але рясні. Підгодівлях, думаю, не потребують і, що важливо, стійкі до шкідників і хвороб.

Однак, едельвейс певного догляду потребує. На одному місці він може рости багато років, але з віком втрачає декоративність: розростається, утворюючи великі купини з оголеною дерниною, стає менш компактним, при цьому квітконосів з'являється все менше, вони розпадаються в різні сторони. Тому едельвейс треба омолоджувати кожні 3-4 роки: ділити кущики і пересаджувати їх на нове місце. Він переносить Пересадку безболісно. Самосіву практично не дає.

Едельвейс — благородний білий-

© fchelaru

Едельвейса буде затишно на альпійській гірці, яка «нагадає йому про місця, де він колись ріс. Однак врахуйте: розростаючись, він може витіснити сусідні рослини.

Дата публикации: 10.04.17