Чистяк весняний

Чистяк весняний відноситься до сімейства лютикова. Це багаторічна зимуючу рослина з розвиненим клубневидным кореневищем. Стебло короткий, прямостоячий, висота - 10-15 см. Листки округлі; серцевидно-яйцевидні, темно-зелені. Віночок квітки яскраво-золотисто-жовтого забарвлення, пелюстки блискучі.

Чистяк весняний-

© KENPEI

Період цвітіння – кінець березня – початок квітня. Рослина ефемерне, цвіте 10-15 днів. Навесні сильно розростається, а до кінця травня жовтіє і засихає.

Кращі сорти:

  • Гвінея Голд – квітки яскраво-золотисте, листя округлі на довгих черешках;
  • Глорі – квітки жовті, листя округло-яйцевидні на короткому черешку.

Розмножується чистяк весняний тільки вегетативним способом – поділом кореневища. При цьому раскустившиеся рослини ділять і розсаджують негайно після появи перших пагонів.

Чистяк весняний-

© H. Zell

Чистяк невимогливий до грунту. Добре росте на освітлених, так і в напівзатінених місцях. Перед цвітінням грунт розпушують навколо кущиків і видаляють бур'яни.

Рослини висаджують рядами, відстань між ними – 20-25 см. Перед всиханням надземної частини бажано біля кожного кущика поставити невеликий кілочок, щоб не пошкодити рослини в період подальшої обробки. Бур'яни видаляють вручну.

Шкідниками і хворобами практично не пошкоджується.

Чистяк висаджують на газонах і клумбах в сусідстві з іншими весенниками або ж поблизу доріжок біля входу на садову ділянку.

Чистяк – лікарська рослина. Препарати, приготовані з нього, сприяють загоєнню ран.

Чистяк весняний-

© KENPEI