Целозія – сліпуча красуня

Целозія – сліпуча красуня-

Целозія – екстравагантний і яскрава квітка, який приковує до себе загальну увагу. Ця ефектна красуня з бархатистими фігурними суцвіттями полум'яних кольорів ніби одягнута в модні химерні вбрання. Її екзотична краса нікого не залишить байдужим, тому на клумбі їй варто відвести центральне місце.

Ефектні забарвлення і сорту целозії

Целозія – сліпуча красуня-

Дивовижна по красі целозія відноситься до сімейства Амарантових, що налічує понад 60 видів однорічних і багаторічних рослин, квітучих в жарких країнах. Свою назву вона отримала від грецького «kelos» - «полум'яний» або «палаючий», завдяки своїй вогненній забарвленням.

За формою суцвіть целозий розрізняють кілька видів:

 • Волотисті
 • Гребінчасті
 • Перисті
Целозія – сліпуча красуня-

Целозія волотиста срібляста – її квітки зібрані в волотисте, пірамідальні суцвіття на вершинах розгалужених стебел. До цього виду відносять багато різноманітних сортів, які прийнято ділити на:

 1. Карликові (15-40 см заввишки) - вирощують на клумбах і в горщиках. Популярні сорти різноманітних забарвлень: Miss Nippon, New Look, Kimono, Kewpie.
 2. Вазони (50-80 см) – ідеально підходять для зрізання. У продажу можна знайти сорти Century Mixed і шестицветную суміш Sparkler.
Целозія – сліпуча красуня-

Гребінчаста срібляста целозія має химерні звивисті суцвіття, що нагадують півнячі гребінці. Ця модниця в дивовижних «вбрання від кутюр» з неймовірно яскравими рюшами користується особливою популярністю серед квітникарів.

Її полум'яна червона, жовта, помаранчева, рожева і чорна забарвлення притягує погляди як магніт. І навіть після того, як вона відцвіте, рослина не втрачає привабливості завдяки не менш ефектним забарвленням листя, які можуть бути не тільки зеленими, але і золотистими, пурпуровими, бронзовими, червоними і бордовим.

Целозія – сліпуча красуня-

Целозія гребінчаста включає в себе:

 1. Карликові сорти (висотою 20-30 см) – найбільш популярна серія Olympia.
 2. Вазони сорту (50-100 см) – суміші різних забарвлень Chif, Kurume і Fireglow.
Целозія – сліпуча красуня-

Целозія периста – однорічна рослина висотою 40-60 см, яке має більш скромний вигляд порівняно з попередніми. Відрізняється гнучкими видовженими колосоподібними суцвіттями на сильноразветвленных стеблах і лілово-рожевим забарвленням.

Вирощування целозий на клумбах і в горщиках

Целозія – сліпуча красуня-

Всі целозії - сонцелюбиві рослини, тому воліють теплі, сонячні місця, захищені від вітру; з живильним, рихлим грунтом. Це ефектне рослина відмінно виглядає на клумбах, уздовж доріжок, поруч з терасою або альтанкою, а також в палісаднику. Карликові сорти можна вирощувати в горщиках і діжках, прикрашаючи балкони і вдома.

Целозія – сліпуча красуня-

Завдяки своїм насиченим забарвленням целозія завжди знаходиться в центрі уваги, тому вибирати їй сусідів слід обережно, щоб не створювати надмірно строкату композицію. Відмінно виглядають поєднання червоних целозий і білих рослин, більш ефектна комбінація жовто-руді целозії і синьо-фіолетові квіти.

Посадка целозий в саду

Для посадки вам знадобляться свіжі насіння або розсади. Виростити целозию з насіння дуже просто, тому не варто витрачати зайві гроші і купувати готову розсаду, особливо якщо на ній вже з'явилися квіти. У березні-квітні насіння висівають будинку для розсади, а в травні можна сіяти у відкритий грунт.

Целозія – сліпуча красуня-
 1. Наповніть горщики з спресованого торфу грунтовою сумішшю.
 2. кожен посійте 2-3 насінини. Не закопуйте їх землею, так як для проростання їм потрібне світло.
 3. Розмістіть горщики на добре освітленому, теплому місці (20-24 градуси).
 4. Обприскати теплою водою. Перші сходи з'являться приблизно через пару тижнів.
 5. Коли розсада досягне 5 см у висоту, залиште в кожному горщику по 1 міцному рослині, а більш слабкі обріжте.
 6. З травня проводите загартовування.
 7. У середині травня розсаду слід пересадити у відкритий грунт разом з горщиками. Заздалегідь взрыхлите грунт. Торф'яної горщик повинен повністю знаходитись у землі, інакше через стінки буде випаровуватися волога.

Як доглядати за целозиями

Доглядати за цим ефектним рослиною дуже просто:

Целозія – сліпуча красуня-
 • Поливайте целозії вранці, коли грунт підсохне на глибину 2-3 див.
 • Підгодовуйте рідким добривом раз в пару тижнів.
 • Для ще більш привабливого і пишного цвітіння на початку літа прищипують головний втечу.
 • Високорослим сортів потрібна опора.
 • Целозії схильні до грибкових інфекцій – шейковой і кореневої гнилизни. Видаляйте хворі рослини разом з навколишнім грунтом.
 • Целозія чудово виглядає в букетах як у свіжому вигляді, так і в якості сухоцвіту. Для сушіння зрізайте квіти до появи насіння і сушіть, підвісивши суцвіттями вниз.

Клабукова Тетяна

Дата публикации: 16.09.18
реабилитационный центр в махачкале