Бузок: посадити і насолоджуватися

Агротехніка вирощування. Для бузку підбирають добре освітлені, теплі і в той же час захищені від вітрів ділянки. Ця культура вимоглива до родючості грунту. Реакція середовища повинна бути близькою до нейтральної. Кущі погано росте на кислих ґрунтах і не переносять надлишку вологи.

Ями для посадки бузку на важких грунтах копають більшого розміру (до 60x60x60 см), ніж на родючих. Їх заповнюють верхнім шаром грунту з додаванням до 10 кг органічних добрив на одну яму. Відстань між рослинами залежить від призначення посадок, від сортових і біологічних особливостей. При групових посадках рослини висаджують на відстані двох, і при пересічних -2 — 2,5 м. Штамбові рослини розміщують не ближче 5 м один від одного.

Бузок: посадити і насолоджуватися-

Техніка посадки бузку та ж, що і в інших декоративних дерев і чагарників. На ґрунті, насипаної в ямі у вигляді горбка, розправляють на всі боки кореневу систему. Потім її засипають землею і щільно притискають до коріння. Коренева шийка після ущільнення грунту повинна знаходитись на 4 — 5 см вище поверхні грунту. Заглиблена посадка, як і дрібна, небажана. Це пригнічує рослини і часто є причиною їх загибелі.

Після посадки навколо рослини в радіусі 50 — 60 см насипають валик із ґрунту висотою близько 20 див. Так утворюється лунка. Її рясно поливають і мульчують шаром торфу в 6 -8 см, перегноєм або тирсою. Протягом літа видаляють дику поросль у щеплених рослин, бур'яни, розпушують грунт і борються зі шкідниками та хворобами. У наступні роки основні заходи по догляду: обрізка і формування куща, догляд за ґрунтом, поливи, підгодівлі і боротьба з  хворобами і шкідниками.

Бузок: посадити і насолоджуватися-

© Bresson Thomas

Кущ формують висотою 10 -15 см з 5-ю і 6-ю рівномірно розміщеними скелетними гілками. Це досягається короткої обрізанням однолітки навесні. Кожну з 5 -6 гілок першого порядку у саджанців обрізують, залишаючи 3 — 4 пари нирок для отримання гілок другого порядку. При цьому вирізають слабкі пагони всередині куща.

У наступні роки вирізають сухі, зламані і жируючі гілки, що розвиваються всередині крони, а також щорічно видаляють дику поросль, яка утворюється нижче місця щеплення.

Велике значення у формуванні куща, особливо в перші роки цвітіння, має правильна зрізка суцвіть. Часто можна спостерігати, коли зрізають, а ще гірше обламують суцвіття разом з однорічним, а іноді і з дворічна приростом. Це призводить до того, що бузок цвіте тільки через рік. Суцвіття треба зрізати разом з частиною минулорічної гілки, а на решті повинно бути не менш двох країн пагонів, на вершині яких у другій половині літа закладаються квіткові бруньки. У цьому випадку кущ знову зацвіте на наступний рік.

Бузок: посадити і насолоджуватися-

© Aroche

У перші 2 — 3 роки навесні рекомендується видаляти частина квіткових нирок, що сприяє кращому росту молодої рослини. Іноді нормують цвітіння і у дорослих кущів. Посилюють ріст і подальше цвітіння видалення відцвілих плодових мітелок відразу після цвітіння.

Догляд за ґрунтом полягає в перекопуванні її у вересні, прополці бур'янів і розпушування навесні і влітку.

Після першого поливу навесні поверхню грунту пристовбурового кола мульчують торфом, перегноєм або іншим матеріалом. Влітку грунт постійно підтримують у вологому стані у всьому шарі. Волога потрібна рослинам не тільки навесні і влітку, а й восени, під час осіннього росту коренів, для чого у вересні—жовтні проводять рясний, так званий підземний полив. Беруть по 2 -5 відер води на кожен квадратний метр пристовбурового кола в залежності від механічного складу ґрунту і віку рослин.

Бузок: посадити і насолоджуватися-

© NorbertNagel

Бузок чуйна на органічні (гній, торфокомпост та ін) і мінеральні (фосфорні, калійні, азотні) добрива. Всі органічні, а з мінеральних — фосфорні і калійні вносять восени під перекопування грунту. Норма на квадратний метр пристовбурового кола наступна: органічних добрив — 2 відра, суперфосфату — 3 ст. ложки, сульфату калію — 2 ст. ложки.

Азотні добрива застосовують підживлення перед початком вегетації (кінець квітня) і на початку росту пагонів, листя (травень). На 1 м2 пристовбурового кола додають 1 -2 ст. ложки сечовини.

Бузок: посадити і насолоджуватися-

© Liné1

Дата публикации: 9.04.17