Астра — розсип салюту

Астра однорічна, а правильніше — астра китайська відноситься до сімейства складноцвітих. У дикому вигляді вона виростає в районах Північного і Східного Китаю, Монгольської Народної Республіки, Кореї, Японії та в Приморському краї. Назва астра отримала від грецького слова «астер», що означає зірка.

Астра — розсип салюту-

© Mazé Parchen

За гарне будова суцвіть і невибагливість у вирощуванні айстри з давніх часів вирощуються у багатьох країнах світу. У нашій країні айстри можна зустріти у всіх природних зонах. Якщо на півдні вони цвітуть у серпні — вересні і нормально плодоносять, то в умовах середньої смуги не завжди встигають закінчити вегетацію до настання заморозків, і тоді тільки перші, центральні суцвіття встигають утворити насіння. У північних зонах, де період вегетації обмежений пізніми весняними і ранніми осінніми заморозками, розсаду айстр попередньо вирощують в оранжереях або парниках. Коли мине небезпека заморозків — її висаджують у відкритий грунт.

Астра — розсип салюту-

© Mirian Guarnieri

Щоб отримати життєздатні насіння, квітникарям часто доводиться вдаватися до спеціальних прийомів. Для цього над насіннєвими ділянками виготовляються каркаси з плівковим покриттям, застосовуються способи утеплення, або рослини викопуються з грудкою і переносяться в оранжерею або приміщення. Щоб прискорити процес дозрівання насіння на рослині залишають тільки суцвіття центрального пагона, видаляючи всі бічні. Іноді навіть у вазі з водою можуть «дозріти» насіння. Для цього необхідні: зміна води, підрізання кінчиків стебел, видалення загниваючих нижніх листків.

Айстри порівняно добре переносять пересадку не тільки в молодому віці — розсадою, але і у фазі бутонізації і під час цвітіння. Це дозволяє успішно застосовувати їх в озелененні міст, пересаджуючи в будь-який час року в квітники і клумби, а з настанням холодів — у горщики і поліетиленові контейнери, при озелененні приміщення. В умовах оранжерей, з дотриманням температурних і світлових факторів, неважко змусити цвісти айстри під Новий рік або 8 Березня. У цьому випадку використовуються високорослі сорти, які можна формувати в одне стебло.

Астра — розсип салюту-

© Viveka's photos