Ароматна черемха

До останнього часу черемха була, в основному, дикорастущим рослиною, хоча її плоди збирали і використовували. Однак дослідники, та й деякі садівники-любителі, вже включили її в список плодових культур.

Ароматна черемха-

Черемуха — великий листопадний чагарник або невелике деревце, що дає численну поросль. Рясно цвіте у травні. Суцвіття мають форму кистей. Квітки білі, з сильним неповторним ароматом. Дикоросла черемха плодоносить один раз в п'ять —весемь років. Плоди кулясті, терпкого смаку, в середній смузі починають дозрівати у другій половині липня. Вони містять глюкозу та фруктозу, яблучну і лимонну кислоти. У них також багато Р-активних сполук, які надають капілярозміцнюючу дію, і речовин, що стимулюють серцеву діяльність. Майже всі частини рослини — квіти, листя, кора і плоди володіють бактерицидними, фунгіцидними та інсектицидними властивостями.

Відомо багато видів черемхи, але найбільш часто зустрічається і культивується звичайна і віргінська.

Ароматна черемха-

© Udo Schröter

Черемха звичайна виділяється з усіх кісточкових культур морозостійкістю, невибагливістю, легкістю розмноження. Недоліками є высокорослость, раннє цвітіння, самобесплодность.

Черемха віргінська більш низькоросла, цвіте на 10-15 днів пізніше, часто самоплодна, високоврожайна, але менш морозостійка, дає багато порослі, погано розмножується живцюванням, дозріває на двадцять — тридцять днів пізніше. Смак плодів своєрідний, що відрізняється від смаку плодів черемхи звичайної.

Ароматна черемха-

Догляд та підживлення такі ж, як при вирощуванні глоду.

Проти шкідників черемшину обробляють два рази. Першу обробку проводять ранньою весною, як тільки розпустяться листочки, другу — після цвітіння. В десяти літрах води розводять препарат «Ф'юрі» (1 мл), або «Децис» (3 мл), або «Шерпа» (2 мл). Витрата розчину — згідно з доданими інструкціями.

Ароматна черемха-
Дата публикации: 9.04.17