Алоказія – отруйна краса

Алоказія (Alocasia, сем. Ароїдні) – екзотична рослина, що прийшло до нас з тропічної Азії. Алоказія привертає увагу своїми великими, до 70 см в довжину листям, на довгих м'ясистих черешках. Листя мають подовжено-серцеподібну форму, у деяких видів вони широкостреловидные. Ошатний вигляд їм надають світлі прожилки, що виділяються на темно-оливковому тлі. Квітки алоказіі білого кольору, дрібні, непоказні, зібрані в суцвіття – кисть. Всі частини рослини отруйні.

Алоказія – отруйна краса-

Найчастіше зустрічається алоказія амазонська (Alocasia amazonica). Нижня поверхня листя у цього виду пурпурова, верхня блискуча, немов покрита воском, з широкими сріблястими прожилками. У алоказіі Сандера (Alocasia sanderiana) листя зелені з металевим відливом і зубчастими краями. Алоказія мідно-червона (Alocasia cuprea) – володарка розкішних овально-яйцевидних листків з бузковим відливом на верхній поверхні, при цьому її світлі жилки оточені темно-фіолетовими смугами. Алоказія толстостебельная 'Варієгата' (Alocasia macrorhiza  'Variegata') має матові листя з білими і світло-зеленими плямами. Крім того, можна знайти в продажу такі види алоказії, як алоказія клобучковая (Alocasia cucullata), алоказія гібридна (Alocasia hybrida), алоказія корисна (Alocasia odora) і алоказія свинцево-сіра (Alocasia plumbea).

Алоказія – отруйна краса-

© PiotrM

Алоказія віддає перевагу добре освітлені місця, але виносить і півтінь, хоча в цьому випадку забарвлення листя частково втратить свою яскравість. Рослина теплолюбива, температура не повинна опускатися нижче 18°С взимку, влітку краще температури вище 20°С. Вологості повітря алоказія вимагає високої. Добре поставити рослину на піддон з мокрою галькою, потрібно часто обприскувати листя і повітря навколо них.

Поливають алоказію м'якою водою, рясно – влітку (грунт не повинен пересихати), помірно взимку. При вмісті рослини в приміщенні з низькою температурою і надмірною вологістю в холодну пору року можливе загнивання коренів. В цьому випадку слід підвищити температуру повітря, а землю підсушити. Підгодовують алоказію кожні два тижні повним мінеральним добривом або добривом для кактусів. Пересаджують раз в 2 роки навесні. Субстрат необхідний кислий і легкий, готують суміш із листової і хвойної землі, перегною, торфу і піску в пропорції 2:1:2:1:1. Можна замінити хвойну землю сухою хвоєю (приблизно жменю хвої на горщик середнього розміру). Розмножують алоказію кореневими нащадками (кущ ділять при пересадці) або шматочками стовбура.

Алоказія – отруйна краса-

© Henryr10

Якщо листя алоказіі жовтіють і обпадають, то причиною цього можуть служити шкідники – тля, щитівка і павутинний кліщ. Уважно огляньте рослина, у разі виявлення комах обробіть його мильним розчином, карбофосом або актеліком. Підвищіть вологість повітря в приміщенні.

Дата публикации: 9.04.17