Алоказія —«дама» велика

Ще в часи Радянського Союзу в бухгалтерії нашого колгоспу росло величезне рослина (майже 2 м заввишки). Розмір листя був просто гігантським: на метровому черешку красувалися «опахала» до 80 см завдовжки. Ніхто з співробітниць не знала назви рослини, його переваг, але ймовірно, все робили правильно — випещений вигляд вихованця доводив це.

У той час ця рослина було рідкістю, і охочі отримати саджанець записувалися в чергу, і я теж. Загалом алоказія (а це, як з'ясувалося, була саме вона) була загальною улюбленицею. Але одного разу за рослиною не догледіли, хтось зламав його. У величезному контейнері залишився лише невеликий пеньок. Звичайно, квітка можна було врятувати, але через незнання його викинули.

Алоказія —«дама» велика-

© [cipher]

Так в дитинстві відбулося моє перше знайомство з дивовижним рослиною сімейства Ароїдні. У природі алоказіі ростуть у тропіках Азії, Нової Гвінеї і Малайзії. Знаючи це, я завжди прагну наблизити умови їх вирощування до природних. Звичайно, алоказія крупнокорневой мало підходить для вирощування в домашніх умовах — це висока швидкоростуча рослина. Тому, коли воно досягає стелі і стає занадто великим відносно об'єму кімнати, в нижній частині стовбура (приблизно 3 см над ґрунтом) роблю круговий надріз. Для цього використовую продезінфікований спиртом гострий ніж. Рану 2-3 години підсушую. Потім в надріз втираю порошок корневін, зверху обкладываю зволоженим мохом сфагнумом і щільно закріплюють, обмотавши харчовою плівкою. Надалі стежу, щоб мох не пересихав.

Приблизно через місяць, коли утворюються міцні коріння, акуратно знімаю плівку, мох і зрізаю верхню частину рослини. Саджу його в заздалегідь приготовлений субстрат з листової, хвойної землі (1:1) і невеликої кількості торфу.

Нижня частина рослини залишається в контейнері і скоро дає багато діток.

Алоказія —«дама» велика-

© [cipher]

Всі алоказіі теплолюбні рослини, тому намагаюся, щоб температура повітря в приміщенні не опускалася нижче + 18 град. Поливають рясно, стежачи за тим, щоб земляний ком ніколи не пересихав. Воду для поливу використовую тільки відстояну, взимку —підігріту. З весни до осені два рази в місяць в поливну воду додаю «Кемиру» (добриво). Щоб вологість повітря була підвищеною, черепашки в піддонах, в яких стоять рослини, підтримую вологими. До речі, три відра цих дарів моря привезла спеціально з цією метою з Маріуполя. Кілька разів їх промила і прокипятила. В піддоні вони виглядають більш естетично, ніж керамзит.

Мої алоказіі — «дами» великі, і на вікно їх не поставиш, тому вони займають кращі місця біля південних вікон. Від прямих сонячних променів притеняю.

Алоказія —«дама» велика-

© Sweetpea's :: House Plants

Про те, що стовбур і коріння алоказіі отруйні, дізналася з власного досвіду ще в дитинстві. Вже при першій пересадки виявила, що коріння виходить специфічний запах. Піднесла ближче до обличчя, щоб краще розібрати запах. А через 15 хвилин моє обличчя і руки почервоніли і стали нестерпно свербіти. З тих пір працюю з алоказией тільки в рукавичках, а після — мию руки і (головне!) більше ніколи не нюхаю.

Виявляється, алоказію з успіхом застосовують в народній медицині. Настоянку з рослини використовують при болях у шлунку, кишечнику, при туберкульозі, різних пухлинах і болях в суглобах.

Використовувані матеріали:

  • Наталія Федоренко, с. Дмитрівка Донецької обл. Журнал "Квітка" №11 (125) Червень 2009р.
Дата публикации: 9.04.17