Альбіція — шовковий кущ

Альбіція ленкоранська (лат. Albizia julibrissin) — вид дерев роду Альбіція сімейства Бобові.

Зустрічаються наступні російські назви рослини: ленкоранська акація, акація шовкова, шовковий кущ.

Альбіція — шовковий кущ-

© Butko

Перша частина наукової назви — Albizia — походить від імені флорентійця Філіппо дель Альбіцці (італ. Albizzi), який познайомив у XVIII столітті Європу з цією рослиною. Видовий епітет — julibrissin — це спотворене gul-i abrisham (перс. گل ابریشم), що на фарсі означає «шовкова квітка» (від gul گل — «квітка», abrisham ابریشم — «шовк»).

Описані дві різновиди:

  • Albizia julibrissin Durazz. var. julibrissin
  • Albizia julibrissin Durazz. var. mollis (Wall.) Benth.
Альбіція — шовковий кущ-

© Mark McLeod

Морфологія

Має розкидисту, зонтикообразную крону. Висота дерева 6 — 9 метрів. Ширина дерева 6 — 7 метрів.

Листя двічі перисті, ажурні. Колір листя світло-зелене. Довжина листа досягає 20 сантиметрів. На зиму альбіція скидає листя.

Цвіте в липні-серпні. Квітки зібрані в щитковидні волоті. Квітки жовтувато-білого кольору. Тичинки довгі, рожевого кольору.

Плоди альбиции — боби. Довжина плодів досягає 20 сантиметрів.

Дерево росте 50-100 років.

Альбіція — шовковий кущ-

© szakszonlaszlo

Альбіція — шовковий кущ-

© szakszonlaszlo

Поширення

Альбіція досить широко поширена в урбанізованих зонах центральної та північної Аргентини і в декоративному відношенні є деревом відкритих просторів – вулиць, скверів і парків. У закритих патіо або палісадниках альбицию, як правило, не побачиш. Ця зонтична акація особливо декоративний в період цвітіння з середини літа до осені, коли її пишна крона, утворена великими дваждиперістимі мимозовидными листям, покривається тисячами білувато-рожеві пухнастих суцвіть.

В якості декоративного рослини альбіція завоювала весь світ, що лежить не тільки в субтропічній і тропічній областях, але і райони з помірним теплим кліматом в Європі, Середземномор'ї, в Криму і на Чорноморському узбережжі Кавказу. В південних регіонах України альбіція є по суті самим  красиво - і рясно квітучих протягом декількох місяців (липень-жовтень) деревом. Багато її культивують у кримських містах. Особливо численна альбіція в Керчі, де нею декоровані алеї і безліч скверів міста.

Альбіція — шовковий кущ-

© szakszonlaszlo

Догляд

Альбіція віддає перевагу сонячним місцям і нейтральні піскуваті (третина обсягу) грунти. Вологолюбна, однак дорослі рослини досить стійкі до посухи, а також  витримують короткочасні морози до 10-15 градусів. Добре переносить обрізку.

Розмноження сплощеним веретеновидними насінням коричневого кольору (до 10 мм у довжину), вызревающими до 10-14 шт. у висячих плоских бобах. Перед посівом насіння слід залити гарячою водою і тримати у воді 1-2 доби до повного набухання. Норма висіву 1,5—2 г на 1 пог.м. Пізній посів— в кінці квітня-ачале травня в прогріту грунт. Легко розмножується самосівом. У південних районах Росії та України такі однорічні рослини до вересня досягають 20-30 см висоти (дані по Керчі, Крим, 2004 р.). Добре переносить пересадку до 6-8 років. Завдяки великій кількості бульбочок (азотофіксуючі бактерії) на коренях збагачує грунт азотом.

У кімнатній культурі з-за пізнього цвітіння в дорослому стані і наявності інших красивоцветущих схожих по декоративності видів зазвичай не прийнято.

Альбіція — шовковий кущ-

© Mugzemet

https://pivradosti.ru сердечки куриные варено копченые.