4 найнадійніших сорти дельфініума

Дельфініуми по праву зараховують не тільки до найефектнішим красивоцветущих садових багаторічників, але і до найбільш представницьким за сортовий панелі рослинам. Серед селекційних форм цієї рослини є як новинки з сенсаційними забарвленням і розмірами, так і старовинні сорту, не відрізняються масивністю суцвіть. Але далеко не всі рослини можуть похвалитися набором всіх настільки цінують в дельфиниумах якостей. Адже не так вже рідко кущі просто розвалюються, вимагають постійного омолодження, надмірно чутливі до борошнистої роси і не здатні зацвісти повторно. Щоб не розчаруватися в улюбленому багаторічну рослину і милуватися красою довгих свічок з початку літа до кінця сезону, уважно вибирайте сорти.

4 найнадійніших сорти дельфініума- Дельфініум,сорти,Боллклейд,Атлантіс,Пікколо,Бергхиммль,опис,квіти,фото

Надійний результат з легкістю забезпечать ексклюзивні гібриди і сорти, які по праву вважаються кращими:

Дельфініум Боллклейд (Ballkleid)

Середньорослий і дивно стійкий сорт з класичної ніжно-блакитний забарвленням, здатний продемонструвати всю розкіш синецветных акцентів у композиції – такий дельфініум «Боллклейд», виведений Карлом Форстером. Цей культивар є вдосконаленим гібридом з групи Беладона.

Досягаючи у висоту 120 см, він виділяється щільною, дуже пишним і густим листям з незвичайно яскравим для дельфиниумов забарвлень. Пагони у цього сорту потужні, міцні, стрункі, велично піднімаються над красивим листям, кущі прекрасно зберігають форму і не розвалюються навіть на місцях з активної вітрової обстановкою. Пагони дельфініума вінчають високі і прозорі, дещо витягнуті і пухкі кисті, в яких добре проглядається кожна квітка витонченої форми.

4 найнадійніших сорти дельфініума- Дельфініум,сорти,Боллклейд,Атлантіс,Пікколо,Бергхиммль,опис,квіти,фото

Квітки діаметром до 2 см в досить вузьких суцвіттях пофарбовані в ніжно-блакитний, світлий і ніби фарфоровий тон, прикрашені маленьким світлим оком. Цвіте даний гібрид протягом червня і липня, рясно, а після проведення елементарної обрізки квітконосів повторно випускає розкішні свічки вже у вересні. Вважається одним з найбільш витривалих і стійких до захворювань сортів дельфініума.

Дельфініум Атлантіс (Atlantis)

Дуже схожий за всіма характеристиками на попередній сорт – лише трохи нижчий дельфініум «Atlantis». Їх часто називають гібридами-двійниками, адже разюче схожі вони і за термінами цвітіння, і по стійкості, і по стійкості кущів, завжди зберігають щільність і цілісність. Але є у «Атлантіса» і неповторні риси.

Цей дельфініум по праву вважають одним з рідкісних по своєму забарвленню. Ультрамариновий синій колір, довірений до абсолюту і дивно розкішний, незважаючи на наявність на квітках майже неразличимых відтінків і «плавуни» є унікальним видовищем по своїй чистоті. «Атлантіс» більш присадкуватий, його висота лише підбирається до 1 м. Але кількість і розміри суцвіть роблять його одним з найбільш помітних рослин колекції Форстера. Витягнуті, довгі і ажурне-прозорі кисті суцвіть здаються невагомими, а темний, холодний і насичене забарвлення миттєво притягує до них увагу. Пишна темна зелень в щільних дернинках тільки підкріплює репутацію надійного яркоцветущего сорту.

4 найнадійніших сорти дельфініума- Дельфініум,сорти,Боллклейд,Атлантіс,Пікколо,Бергхиммль,опис,квіти,фото

Дельфініум Пікколо (Piccolo)

Незважаючи на досить короткі волоті суцвіть імпозантний шпорник «Пікколо» зараховують до найбільш обильноцветным дельфиниумам групи Беладона. Це середньорослий сорт заввишки близько 1 м або нижче з разюче повітряними, численно розпускається суцвіттями, кількість яких на кущі створює  масивний ефект.

Це особливий сорт низьких дельфиниумов. Чашоподібні квіти дуже красиві і самі по собі, сидять на незвично довгих і тонких квітконіжках висхідного типу, завдяки чому кисті суцвіть оригінально пухкі, ажурні, досить гіллясті внизу. Втім, прославився цей італійський сорт не тільки своїм абсолютно чистим небесно-блакитним забарвленням і грайливим мініатюрним білим очком на кожній квітці.

4 найнадійніших сорти дельфініума- Дельфініум,сорти,Боллклейд,Атлантіс,Пікколо,Бергхиммль,опис,квіти,фото

«Piccolo» відрізняється здатністю повторно розквітнути дуже пізно. Перша хвиля цвітіння зазвичай припадає на червень, остання ж при сприятливій погоді починається тільки в жовтні. Цей вид ніби вінчає собою останні штрихи осінніх квітників. Незважаючи на рясність цвітіння, «Пікколо» практично не має недоліків і вимог по догляду, і по здатності невпинно цвісти із року в рік.

Дельфініум Бергхиммль (Berghimmel)

Самий надійний і довговічний сорт з високих дельфиниумов. Квітконоси цього аристократа піднімаються на висоту щонайменше 180 см, хоча найчастіше перевищують 2 м. Їх краса і пишність принесли сорту звання елітного представника дельфиниумов групи Элатус, справжньої гордості колекції Форстера.

4 найнадійніших сорти дельфініума- Дельфініум,сорти,Боллклейд,Атлантіс,Пікколо,Бергхиммль,опис,квіти,фото

Цей садовий велетень цвіте в класичні терміни, на початку і середині літа в перший раз і не менш пишно у вересні і жовтні після обрізки. Прості, але дуже красиві і яскраві завдяки білому оченята блакитні квітки досягають 5 см в діаметрі і зібрані практично не звужуються волоті як мінімум по 20 шт. Незважаючи на висоту і міць цвітіння, кущ ніколи не втрачає цілісності.

Дата публикации: 15.04.17