Які пристрої для поливу можна застосовувати на дачі

При догляді за рослинами важливо правильно організувати полив, адже без цього найродючіші землі буде як пісок. Але в малих садах і городах проблем особливих немає, можна відрами наносити, а от на великих площах і газонах справи йдуть складніше – відрами не наносиш, рівномірно поливати складно. Так і треба себе поберегти :)

Але впорається з труднощами, які можуть виникнути, вам допоможуть різноманітні пристрої для поливу

Види пристроїв та використання

Всі пристрої для поливу можна умовно розділити на прості або складні. До простих пристроїв відносяться лійка і шланг. До складних належать різні види дощувальних апаратів (кругової, імпульсний, занурювальний, маятниковий), гідравлічні обприскувачі.

Також пристрої для поливу можна класифікувати по виду підведення води – підгрунтові й наземні. Правильно підібрані пристрої допоможуть не тільки значно полегшити вашу працю на дачі, але і економити воду для поливу. Тепер по порядку розповімо переваги і недоліки кожного з пристроїв.

Підгрунтовий трубопровід зручний тим, що не заважає при прибиранні території і не заважає під ногами. Але для того, щоб прокласти труби під землею, потрібно чимало попрацювати… Крім того, деякі методи поливу набагато зручніше організувати, якщо підводити воду з допомогою звичайного шланга або наземного трубопроводу.

 

Які пристрої для поливу можна застосовувати на дачі-

Лійка

Ну хто не знає це індивідуальне універсальне поливальний пристрій? Всім хороша лійка, але тільки полити з її допомогою можна невеликі грядки, клумбочки або розсаду.

Які пристрої для поливу можна застосовувати на дачі-

Шланг

Поряд зі звичайними гумовими шлангами, які дозволяють поливати рослини струменем води, існують ще наступні види шлангів – парусиновий і перфорований. У цих шлангах пророблені отвори. Вода з такого шланга або невеликими краплями надходить прямо в грунт або б'є невеликими струмками на невелику відстань.

Парусиновий шланг використовується для поливу областей, які знаходяться недалеко від шланга. Застосовується для поливу квітів, живих огорож.

Перфорований шланг має те ж призначення, що і парусиновий, прокладається по землі поруч з площею поливу.

Які пристрої для поливу можна застосовувати на дачі-

Кругової дощувальний апарат

Застосовується для поливу в садах середніх розмірів для поливу клумб і газонів округлої форми. Вода з шланга або трубопроводу підводиться до обертової насадці, звідки під кутом до горизонту вона розбризкується на рослини.

Які пристрої для поливу можна застосовувати на дачі-

Імпульсний дощувальний апарат

Використовується для поливу круглих територій чи його сектору. Вода подається через шланг і імпульсами обприскує територію поливу.

Які пристрої для поливу можна застосовувати на дачі-

Занурювальний дощувальний апарат

Використовується в садах середньої величини. Вода надходить до апарату через підземний трубопровід і распрыскивается по колу.Перевага перед іншими пристроями поливу в тому, що в неробочому стані знаходиться під землею і не заважає при подстрижке газонів.

Які пристрої для поливу можна застосовувати на дачі-

Маятниковий дощувальний апарат

Призначений для поливу території середньої величини прямокутної форми. Перевагами є мобільність.

Ну от, ми ознайомили вас з основними видами пристроїв для поливу, а решта є їх модифікаціями.

Вибирайте ефективну систему поливу, а я бажаю вам хорошого врожаю і гарного саду.

Дата публикации: 12.09.18