Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

Здрастуйте, наші вельмишановні читачі. Ну ось, чекали -чекали і нарешті дочекалися нового дачного сезону. У дворі березень і хоча на городах ще робити нічого, будівництво можна починати повним ходом, особливо якщо маються на увазі внутрішні роботи.

Ну а що? Побудована восени дача з бруса вже дала за зиму деяку усадку і тепер цілком готова до чистової обробки. Одне тільки питання: які матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку можна використовувати, а які ні?

Вагонка

найпопулярніший (тому що натуральний) оздоблювальний матеріал для дерев'яного, а також каркасного будівництва – це, звичайно ж, вагонка. До її плюсів слід віднести екологічну чистоту і отримується в результаті природний дизайн.

Правда, чистова робота з деревом завжди вимагала від будівельників відомої частки професіоналізму, але ж ніхто і не змушує монтувати її самостійно. Фахівців, які вміють працювати з цим матеріалом, хоч греблю гати.

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

Що до покупки, то тут дерев'яні панелі діляться на три класи:

клас

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

найдешевший матеріал – це вагонка «C» класу. Тріщини, що випадають сучки, смоляні кишені, та навіть рейки різного кольору тут цілком допускаються. Хтось міг би подумати, що подібним «ексклюзивом» можна обшити хіба що сарай, але тільки не наш читач!

Раніше, розглядаючи інтер'єрні стилі, ми розповідали вам про зовнішньо недбалому «Рустике». Так от, вагонка З класу як раз для такого дизайну.

клас

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

На порядок більш якісний матеріал має клас з «B» маркуванням. Тут на півтора метра рейки допускається до чотирьох сучків, пара смоляних кишень і навіть одна дві некрізні тріщини. Таким продуктом вже можна обробляти як стандартні будиночки економ-класу, так і інтер'єри в стилі шале.

А клас

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

Ну і нарешті, самий якісний товар – це вагонка «А» класу. Тут не допускається ніяка синява, ніякі колірні невідповідності, а про наскрізних тріщинах або випадають сучки, взагалі, і мови йти не може. Якщо ви, припустимо, вирішили зробити оздоблення стін на дачі в скандинавському стилі, доведеться розорятися саме на такий матеріал.

Що до якості ми розібралися, тепер поговоримо про формі.

Стандартна

найпопулярніша — це «Стандартна» вагонка. Вона має товщину 12,5 мм при робочій ширині 88 мм.

Стикується між собою пазо-гребневым з'єднанням і кріпиться до несучого каркаса за допомогою клямерів, хоча іноді панелі прибивають і звичайними цвяхами як через замок, так і через тіло.

Софт Лайн

Мало чим від стандартної (крім, звичайно, вартості) буде відрізнятися вагонка «Софт Лайн». Якщо ви придивитеся до макету, то побачите, що свої декоративні особливості вона набула тільки завдяки заокругленим фасок.

Не занадто складний за своєю суттю «обгрейд», але в результаті ніяких гострих кутів, все виходить строго по фен-шую.

Блок-хаус

Ще далі пішли розробники «Блок-хауса». За допомогою такої облицювання вже можна запросто перетворити брусовий будинок дерев'яний. Ніхто з гостей навіть не запідозрить підступу.

Американка

Також красиво виглядає вагонка під назвою «Американка». Цей облицювальний матеріал для дачі створює ефект обробки дошкою внапуск. Дуже популярний, до речі, дизайн в країнах північної Америки, звідки власне і назва продукту.

Імітація бруса

Ну і нарешті, останній вид вагонки на сьогодні ще прийнято називати імітацією бруса. Назва говорить сама за себе. Після обробки цим матеріалом навіть цегляних стін і перегородок вони здаються виготовленими з дерева.

А ось так виглядає оброблена імітацією площину. Чи Не правда, шикарно?

У цілому вагонка – сучасний будівельний матеріал, який підійде як для оздоблення дешевих будиночків, так і нових комфортабельних котеджів.

А ось кілька фотопримеров на тему оздоблення вагонкою дерев'яного будинку:

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

Гіпсокартон

Те, що ваша дача виготовлена з бруса, зовсім не означає що і зсередини вона повинна виглядати як хата. «Дерев'яний» дизайн — це, звичайно, дуже круто, але не всім до вподоби. А що робити, якщо потрібно обшити зсередини стару дерев'яну хату? Іноді хочеться і звичайного міського комфорту. Але не відмовлятися ж у такому разі від дешевих брусових стін?

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

Звичайно ж немає, суху штукатурку адже ще ніхто не відміняв. Якщо хто ще не знає (що навряд чи), то гіпсокартон (суха штукатурка) — це такі негорючі паперово-гіпсові панелі що використовуються для обробки стін за дерев'яним або металевим каркасів. Це дозволяємо робити обшивку будь-яких видів, у тому числі і дерев'яних, огороджувальних конструкцій.

Єдині умови, які слід виконати – це статичність опорних площин і сухий експлуатаційний режим. Як ви можете самі зрозуміти, ні гіпс, ні тим більше папір воду не люблять, а також не відрізняються дуже великою міцністю на розрив.

Знову-таки, експлуатувати гіпс у будинку з сирого кругляка навряд чи вийде, занадто велика усадка стін. Ну а ось з клеєного бруса або іншого пройшла камерну сушіння пиломатеріалу – це запросто.

Що до видів, то існує:

  • Стандартний стіновий гіпсокартон, товщиною 12,5 мм і габаритними розмірами 2500×1200 мм, 3000× 1200 мм.

Такий призначений для обшивки стінових і стельових конструкцій, а також для створення в будинку простінків.

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-
  • Полегшений гипосокартон. Має товщину 9 мм при стандартних габаритах 3000×1200 мм.

Спочатку розроблявся для обшивки вже оброблених гіпсокартоном площин другим шаром з метою додання конструкції додаткової жорсткості. Сьогодні він використовується найчастіше для обробки перекриттів, хоч це і йде врозріз з технологією, розробленою фахівцями фірми Кнауф.

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-
  • Вологостійкий гіпсокартон за своїми габаритами нічим не відрізняється від стандартного стінового, тільки з лицьового боку обробляється спеціальними водовідштовхувальними просоченнями.

Це дозволяє використовувати матеріал у таких умовно вологих приміщеннях, як кухня і ванна кімната. Правда, без додаткової лакофарбової захисту він там все одно не виживе, але то вже справа десята.

Для впізнаваності вологостійкий гіпсокартон випускають тільки в зеленуватому забарвленні.

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-
  • гіпсокартон Вогнетривкий має максимально високі технічні показники як для такого виду оздоблювальних матеріалів.

Він, як і вологостійкий продукт вміє деякий час витримувати прямий контакт з водою, але завдяки антипіренам і глиняного прошарку отримав ще й здатність близько години чинити опір відкритого полум'я, що дуже важливо, як раз для дерев'яних споруд. Якщо ви надумали купити саме гіпсокартон вогнетривкий, то його легко дізнатися по рожевого окрасу.

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-
  • Ну і нарешті, остання з різновидів сухої штукатурки — це гнучкі арочні листи.

Їх товщина 6 мм, що дозволяє використовувати гіпс для обробки і створення криволінійних поверхонь.

Які є на ринку матеріали для внутрішньої обробки стін дерев'яного будинку-

Вибираючи гіпсокартон в якості оздоблювального стінового матеріалу в свій дерев'яний будинок, слід пам'ятати, що технологія створення під нього несучого каркаса буде дещо відрізнятися від тієї, що використовується при обшивці кам'яних конструкцій, але про це варто більше знати не вам, а підрядникам, які будуть проводити будівельні роботи.

На цьому ми бажаємо вам вдалого будівельного сезону. До побачення і до зустрічей на сторінках нашого сайту.

Василь Молька

Дата публикации: 12.09.18