Як зробити льох на дачі

Багатий урожай на дачі – завжди велика радість для доброго господаря. Інша справа – як його зберегти? У наше століття високих технологій немає проблем з придбанням холодильних і морозильних камер, але старий добрий льох не йде з ними ні в яке порівняння. Хоча б тому, що не вимагає енерговитрат на підтримку необхідної температури, при якій коренеплоди в засіках зберігаються довго, до самої весни. Про те, як зробити льох своїми руками, вам із задоволенням розповість наш Сайт про дачу.

При виборі місця під льох на своїй ділянці, необхідно точно знати наскільки близько до поверхні знаходяться грунтові води. В ідеалі, залягання грунтових вод має бути не менше метра від рівня підлоги у погребі, інакше не уникнути затоплення. Щоб уникнути цього, краще підстрахуватися, забезпечивши дренаж і гідроізоляцію.

Як зробити льох на дачі-

Льох на ділянці можна зробити, як окрема споруда, так і безпосередньо в будинку (так званий підпідлогу). Останній, само собою, передбачають ще на стадії закладки будинку.

Котлован під льох риють з невеликими укосами, залежними від структури грунту: чим песчаней її склад, тим крутіше повинен бути ухил. Перш ніж приступити до бетонування підлоги, яму залишають на кілька днів для спостереження – не виступить в ній вода. Місця підтоплення обкопують приблизно на півметра і утрамбовують м'якою глиною.

Підлогу в льосі можна зробити глинобитною або бетонним. Підстава погреби засипають шаром щебеня, просоченого в бітумі, і ретельно трамбують. Поверх укладають шар глини з додаванням подрібненого цегляного щебеню: висота глинобитного підлоги повинна становити не менше 300 мм

Як зробити льох на дачі-

Бетонну підлогу в погребі передбачає піщану подушку і арматурну сітку, поверх якої заливають шар бетону на менш 20 див. Сітка з арматури повинна знаходитися в глибині бетонної стяжки, тому її злегка піднімають (приблизно на 100 мм), підклавши під неї каміння або уламки цегли.

Стіни погреба можна бетонувати, викласти бутом або зробити цегляну кладку – це вже на ваш розсуд. Після того, як висохне фундамент, ставлять дерев'яну опалубку з розрахунку, що товщина бетонних стін у нас буде 150 мм. Зазор між чорновими і бетонними стінами котловану засипають піском.

Як зробити льох на дачі-

як перекриття можна використовувати залізобетонні плити, або зробити їх своїми руками. Для цього ставлять опалубку з дерев'яних дощок, на неї укладають армовану сітку з дроту товщиною 8 мм і осередками 100х100 мм, підклавши під неї камені, щоб вона опинилася всередині бетону при заливці.

Через кілька днів після застигання бетону опалубку знімають, поверхню перекриття накривають руберойдом. Потім насипають шар керамзиту і шар грунту. Для домашнього підпідлоги поверх подвійного шару руберойд ставлять перекриття з дерев'яного брусу чи дощок, просочених антисептиком.

Як зробити льох на дачі-

При облаштуванні погреба можна забувати про вентиляцію. Найпростіша система для провітрювання являє собою дві труби, виведені назовні. Одну з них, 100 мм в діаметрі, піднімають над спорудою на 400 мм у висоту, другу виводять над перекриттям всього на 50 мм, закривши вихід захисною сіткою від гризунів. Причому, розташування їх усередині приміщення для гарного припливу повітря повинно бути таким: нижня частина однієї з труб повинна знаходитися поблизу підлоги на 15 см, а в іншої, вхідний отвір, — на такому ж відстані від стелі.

Льох для дачі забезпечують металевим герметичним люком або дверима та сходами для спуску. Внутрішнє обладнання — це, як правило, стелажі і ящики-засіки для зберігання картоплі та інших овочів. Тут вже вам вирішувати, як зручніше облаштувати ваш льох на дачі.

Соболєва Тетяна

Дата публикации: 13.09.18