Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів

Здрастуйте, наші вельмишановні читачі, любителі свіжого, незакопченного вихлопними газами повітря і чистої джерельної води. Повірте, для того щоб відчути єдність з природою, необов'язково бути веганом або побудувати скит на північному схилі Казбеку. Достатнім буде і невеликий дачний ділянку в Підмосков'ї, далеко від галасливих автобанів і суєти міських вулиць. А ще заведіть там кролів...

Зовсім недавно ми розповідали про те, як ця живність з'явилася у нас у дворі, і як я майстрував для неї клітку. Тема сьогоднішнього нашого огляду буде звучати як: «Кормушки для кроликів своїми руками». Фото, креслення і докладні описи будівельного процесу ви знайдете, прочитавши цю статтю до кінця.

Ну а тепер повернемося до наших баранів, точніше кроликам. Пірнайте разом з нами в різноманітний світ кролячих годівниць.

Зміст:

  1. Проблема кролячих годівниць
  2. Види годівниць і їх конструкція

Проблема кролячих годівниць

Так от, як виявилося, мало побудувати для кроленят зручну клітку, не менш важливою проблемою є і правильна організація подачі туди кормів. Про годівниці для сіна, як ви, мабуть, пам'ятаєте, я подбав заздалегідь, вписавши її в конструкцію клітини.

Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів-

А ось, для зерна і гранульованих кормів ємність треба ще придумати. При цьому просто мисочкой тут не обійдешся. Її можна перевернути, і выскрести від туди зернецо, і просто, забратися на нього з ногами. А що, кролики це можуть, вони за овес грошей не платили, їм не шкода.

Виходячи зі свого досвіду спілкування з «вухастими» сьогодні я можу вивести для розробників кролячих годівниць кілька важливих правил.

  1. Годівниця повинна вміщувати лише добовий запас кормів. Якщо їх буде більше, наші нешкідливі грудочки шерсті знайдуть спосіб їх зіпсувати. Якщо менше – вам доведеться витрачати на догляд за тваринами невиправдано багато часу.
  2. Годівниця зобов'язана бути стаціонарною. Все що можна перекинути всередині клітини – обов'язково буде перекинуто. Іноді навіть дивуєшся тому завзяттю, з яким ці милі і нешкідливі тварини намагаються перевернути трилітрову алюмінієву каструльку з водою. Ну а що, і такий досвід у мене був. Поїлки були куплені не відразу.
  3. Далі (знову-таки, виходячи з особистого досвіду), якщо в якості вихідного матеріалу був обраний метал, то всі його торці повинні бути якісно обробленими. Тобто затупленими та позбавленими від задирок. Кроленята, звичайно, не діти малі, але також цілком здатні порізатися або загнати скалку.
  4. Ну і нарешті, у вас не повинно виникати жодних проблем з чисткою кормораздаточной ємності. Врахуйте, подібну процедуру доведеться проводити досить часто.

Як бачите, нічого складного. Всі пункти більш ніж очевидні, але про кожного з них цілком можна забути.

Види годівниць і їх конструкція

Перше, що приходить в голову, вигадуючи кролячу годівницю, це прив'язати до стінки дерев'яного будиночка якусь невелику ємність і вже її засипати зерно. Ось і я, сказати по правді, також спробував піти легким шляхом.

В якості посуду послужив лоток з під майонезу. За обсягом на одну особину як раз саме те. Так і розориться на придбання такого товару важкувато. Якщо б ще і використати його було раціонально, то і цю історію не стояло б писати.

Словом, изгрызли пластикові годівниці звірята вже на другий день. Як це у них вийшло? Не відаю, але факт є факт, довелося винаходити іншу годівницю.

На жаль, оригінальні ідеї ніяк не хотіли лізти в мою грішну голову, а тому такі вироби були виготовлені з шматка каналізаційної труби.

Ну а що? Вирізав з її діаметру дві дерев'яні стінки. До них саморізами прикрутив такі ж ніжки. Зробив виріз в третина вироби під засипання зерна і годівниця готова.

Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів-

Найбільша складність – знайти потрібного розміру гвоздики і провертеть під них в ПВХ дірки. Але, незважаючи на свою простоту, ця годівниця не позбавлена деяких переваг.

  • По-перше, її легко взяти на саморізи, зробивши стаціонарної.
  • А по-друге, як не старайся, а зерно з годівниці не выгребешь, його можна з'їсти. Бортик трохи повернутий всередину, так що спрацьовує ефект чорнильниці.

Однак є тут і свої недоліки. Так, весь корм поступає в чашу в повному кількості і його легко загидити. Повірте, перевірено на особистому досвіді. Вже на ранок зерно там було упереміш з кролячим горошком.

І все ж якщо у вас є зайві ПВХ труби — не турбуйтеся. На цьому їх потенціал не використовується. Сучасні «Кулібіни» таки придумали, як зробити з них повноцінну бункерну годівницю. Зверніть увагу на наступне фото:

Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів-

Обрізок труби, кілька з'єднувальних куточків, талановитий розчерк ножівкою і можна засипати зерно. Але що би винайти таку простоту, необхідно володіти дійсно не дужих креативним талантом. У мене такої величезної сили зроду не було, а тому конструкцію наступній годівниці я здер з книги, лише злегка підкоригувавши зазначені там розміри.

Все вийшло просто шикарно.Тим більше що і з матеріалами жодних проблем не виникло. Необхідні фанера і рейки лежали на горищі, а клей ПВА та шурупи можна було придбати в місцевому магазині, не виїжджаючи в місто.

Основа всієї годівниці це її бічні стінки. Їх я вирізав з фанери і обшив рейкою 20×20 так, як показано на малюнку.

Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів-

Щоб було надійніше також раджу всі місця зіткнення дерева з фанерою змащувати клеєм. ПВА коштує копійки, а тримає міцно.

Подальші мої дії наочно ілюструють наступні малюнки:

Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів-Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів-

В таку годівницю можна засипати корми відразу на кілька днів, і він буде надходити в «чашу» тільки в міру його поїдання. Заманливо, чи не так?

Однак, як виявилося, при бажанні можна було обійтися і без фанери, використовуючи зовсім вже підручні засоби. Стару каністру, обрізки широкого профілю, консервну банку або навіть пластикову пляшку.

Як зробити годівницю для кроликів з підсобних матеріалів-

Як бачите, були б кролики, а з годівницями для них справа не стане.

На цьому ми прощаємося з вами. До побачення і до зустрічей на сторінках Сайту про дачу.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18