Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами

Здрастуйте, наші шановні читачі, любителі свіжих огірків і помідорів. Іноді, здається, що весь сенс покупки дачної ділянки якраз і зводиться до екологічно чистого городу, адже що не кажи, а придбати придатний в їжу продукт на ринку сьогодні стає все важче і важче. Кругом одна хімія. Тільки їсти свіженьке хочеться не тільки влітку, але і взимку, а виростити той же корнішон під снігом не виходить.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Ось і обзаводиться наш дачник теплицями. Хто покупними, а хто і саморобними. Тим більше що виготовити її не так вже й складно, потрібно тільки знати, як зробити дах для теплиці. Тут дійсно є деякі нюанси, а зі стінами можна впоратися і за натхненням.

Зміст

 1. Які бувають даху для теплиць
 2. Вентиляція
 3. для Виготовлення даху теплиці
 4. Монтаж стільникового полікарбонату

Які бувають даху для теплиць

Добре працюється, коли знаєш, що саме хочеш зробити своїми руками, як це має виглядати, як потрібно працювати і з чого можна вибирати. Адже немає сенсу винаходити велосипед, коли прогрес давно вже докотився до Феррарі.

За формою

Щоб краще розібратися в тому, як повинна виглядати ідеальна дах для теплиці, всі існуючі види потрібно чітко класифікувати, і перший поділ яке приходить в голову буде, звичайно ж, за формою.

Так от, якщо придивитися, то всі відомі тепличні даху можна сміливо поділити на:

 • Двосхилі
 • Односхилі
 • І арочні

Перші — самі прості і зрозумілі. Такі собі прозорі трикутники, які зустрічаються на кожній другій теплиці. Створити їх можна практично з будь-якого світлопропускаючого матеріалу, будь то поліетиленова плівка або надмодний листовий акрил.

Нескладні за своєю будовою і односхилі теплиці, але побачити їх можна набагато рідше. І це логічно. Раціональніше всього такий тип покрівлі планувати, якщо будиночок для грядки прибудований ка якому-небудь будівлі, а хто захоче ховати в тіні останнього свій урожай.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

І нарешті, найбільш популярними сьогодні є арочні покрівлі. Вони краще інших витримують снігові і вітрові навантаження, а також не накопичують на собі сніг. Але з іншого боку, щоб виготовити якісну арочну покрівлю потрібно ще попрацювати. Найскладніше там не обшити каркас, а зігнути абсолютно однакові каркасні дуги. На виробництві це робиться легко, а от в домашніх умовах, та ще до коліна – це зовсім інший процес.

покрівельного матеріалу

Також можна розфасувати тепличні даху і за укрывному матеріалу.

Плівка

найдешевшою і недовговічною буде поліетиленова або акрилова плівка. Цей матеріал пластичний і легко повторює форму будь-якого завгодно складного каркаса, і при цьому дійсно обійдеться господареві в лічені копійки.

До інших достоїнств плівки слід віднести простоту її монтажу, мала питома вага і хорошу прозорість.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Але, незважаючи на всі свої плюси, рулонний матеріал все ж використовують тільки початківці дачники або ті, у кого немає часу, щоб доглядати за своєю теплицею круглий рік. Якщо під час відсутності господарів у двір зайдуть непрохані гості і що-то порвуть, буде не так шкода, адже основним недоліком цього матеріалу є його недовговічність. Плівка рідко переживає два сезони поспіль.

Скло

Цей матеріал так і плівка дістався нашим дачникам у спадок ще від Радянського Союзу, але на відміну від останньої відрізняється воістину завидною довговічністю. Якщо його випадково не побити, скло переживе століття.

Але за таку довговічність потрібно платити і ця ціна виявилася досить значною. Адже скло попутно є самим важким тепличних матеріалів, і найдорожчим. Воно вимагає для свого монтажу добротного, капітального каркаса, який за спасибі не побудуєш. Крім того скло відрізняється підвищеною крихкістю, а це накладає на господаря додаткові вимоги щодо догляду, що також не кожному до душі.

Акрил

Набагато дешевше обійдеться дачникові стільниковий акрил. Останній не в приклад довговічніше плівки, а також набагато дешевше і легше скла. А якщо додати що при цьому він ще і відрізняється чудовими оптичними характеристиками, то може здатися що кращого продукту для покрівлі і не придумати.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Воно, напевно, так би і було, якби вчені розробили стільниковий полікарбонат.

Стільниковий полікарбонат

Як і акрил, полікарбонат є прозорим полімером, з відмінними характеристиками міцності та оптичними характеристиками. Він трохи дорожче свого побратима, проте міцніше його і пластичніше. Звичайний термін служби полікарбонату на даху становить 8-10 років, що, звичайно, менше, ніж у скла, але для городніх цілей більш ніж достатньо.

Якщо дивитися об'єктивно, то за співвідношенням ціна /якість, то саме цей матеріал є ідеальним для будівництва дачних теплиць. На ньому ми і зупинимося.

Вентиляція

Але перед тим як перейти безпосередньо до будівельних робіт з'ясуємо ще один невеликий, але важливий питання. А саме питання вентиляції.

Так, багато хто, звичайно, теплиці роблять з кватиркою в стінках, але це не так ефективно як конструкції зі знімною або відкатної дахом. Все-таки волога і тепле повітря скупчується біля самої стелі і саме там найкраще випускати його назовні. Особливо це актуально при будівництві величезних теплиць, довжиною від дванадцяти метрів.

Виготовлення даху для теплиці

Ну а тепер, нарешті, розглянемо, як зробити розсувний дах на теплиці самому. При цьому спробуємо обійтися найпростішими засобами. Деревом і стільниковим полікарбонатом. Це буде-таки набагато дешевше, ніж гнути металеві дуги, так і зварювальний апарат в столярних роботах без потреби. Якщо припече, то при бажанні дерев'яну теплицю з відкривається дахом і зовсім реально виготовити без електроінструменту, але це дуже вже крайній випадок.

А так, для роботи знадобиться:

 • Шуруповерт
 • Електродриль
 • Циркулярна пила
 • Молоток
 • І набір стамесок

А також така дрібниця, як:

 • Рулетка
 • Олівець
 • Рівень
 • Малярна нитка
 • І косинець

Для наочного прикладу візьмемо теплицю з вже відлитим фундаментом і побудованими цегляними стінами. Довжина споруди дванадцять метрів, ширина – шість. Досить-таки типовий укривний городик, який забезпечить свіжими овочами навіть чималу сім'ю.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Розпочинати будівництво, якою завгодно, а тому і прозорої покрівлі слід з монтажу мауерлата. В якості такого ми пропонуємо вам взяти дошку перетином 50 мм. Хоча можна обійтися і брусом, але це буде дорожче.

Прибийте дошку анкерами до цегельній кладці, обійшовши стіни по всьому їх периметру.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Незважаючи на свою незначну товщину пиломатеріал все ж краще з'єднувати вполдерева, а якщо ви використовуєте брус, то і в лапу.

Далі встановлюються фронтонні крокви і коньковий брус. Перші краще вирізати всі по одному шаблону. Якщо стіни у вас рівні вже одне це забезпечить рівний, без провалів коник.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Що до самої установки, то без підсобника буде важко.

для початку Слід прибити до мауерлату, крокви, а тоді вставити між їх торцями коньковый брус і закріпити його там саморізами. Другий кінець прогону тимчасово спирають на стійку, роблячи це так, щоб він знаходився строго в горизонтальному рівні. Спробуй все це зробити двома руками.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

При цьому величина 4270 не випадкова. Ширина стільникового полікарбонату 2100 мм і це потрібно враховувати, розраховуючи крок між кроквяними ногами. Якщо в якості останніх використовувати дошку перетином 150×50 мм, відстань між причілкового і сусідить парою буде дорівнювати 2066 мм, а між рештою 2080 мм

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

При монтажі також слід звернути увагу на той факт, що проміжні кроквяні ноги дещо відрізняються від фронтонних. А саме наявністю на нижньому їх торці невеликого зуба.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Він допомагає краще закріпити дошки на мауерлаті.

Також заслуговує детального розгляду і стикувальний вузол конькових брусів.

Зверніть увагу на наступну схему.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Як бачите, крокви прибиваються не за його торця, а як би в полдерева, залишаючи місце для наступного фрагмента прогону.

Основний кістяк кроквяної скелета в результаті у вас повинен виглядати десь так.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Але це тільки центральні крокви, на які будуть спиратися торці стільникового полікарбонату, але потрібно встановити і проміжні. По дві пари в кожному утворився прольоті, крім останнього.

Ми спеціально підсвітили на схемі основні елементи, щоб вам легше було розібратися.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Далі чергу ригелів. Ними слід зміцнити всі кроквяні пари крім тих, де це заважають зробити тимчасові стійки. Притому проміжні крокви оббивають за напрямом від центру, щоб проліт між ними залишався повністю вільним.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Що до висоти, то прибийте ригиля з тим розрахунком, щоб вони не заважали в теплиці ходити. Ми пропонуємо вибрати позначку 1800 мм від підлоги, але якщо довготелесих у вашій родині немає, то можна і нижче. Так буде надійніше.

На черзі розкосі. Саме вони не дадуть вашій даху скластися подібно картковому будиночку.

Задня розкоса встановлюється між коньковим брусом та причілкового стійкою.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

А ось спереду на цьому місці зазвичай розташовується двері, а тому розкосих ми встановимо відразу дві. Попутно зміцнивши передні крокви додатковими стійками.

Подробиці на малюнку.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Також додаткову жорсткість каркаса і додадуть кроквяні розпірки. Їх ми запланували тільки між проміжними кроквяними парами, так як саме вони утворюють короби для майбутніх вентиляційних вікон.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Тепер зрозуміло, чому ригелі ми били від центру?

Але це не єдині розпірки, що використовуються в даному виді покрівлі, аналогічні елементи, тільки з зрізаного під кутом п'ятдесятого бруса, потрібно встановити і між усіма без винятку кроквами, прибиваючи від мауерлата.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Залишилися тільки прибрати тимчасові стійки і прикрутити два відсутніх ригиля. На цьому роботи по стропильному скелету теплиці можна вважати закінченими.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Монтаж стільникового полікарбонату

Ще на етапі складання проекту ми вирішили, що зробимо покрівлю для теплиці з полікарбонату і ось зараз настала пора його монтажу.

Щоб не робити в укривного матеріалі занадто багато дірок, монтувати його ми радимо за допомогою складеного направляючого профілю.

Спочатку на саморізи до крокв монтується задня його стінка. Притому фронтонным фермам вона прикручується таким чином, щоб серцевина йшла як раз по краю стропилины...

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

... а до центральної — строго по її середині.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Потім між напрямними укладаються листи полікарбонату і пристібаються притискної їх частиною. Притому, робити це потрібно так, щоб обидва торці виступали за край крокв десь на два сантиметри.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Спочатку так монтується один скат теплиці, потім на виступаючий торець одягається коньковий профіль, і встановлюються листи другого схилу.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Нижні ж торці закриваються спеціальним торцевим профілем. Тільки не можна притискати його впритул. Між ним і полікарбонатом Повинно залишатися кілька міліметрів простору.

Плюс потрібно понасверливать в спинці профілю цілу хмару невеликих отворів з кроком 400-500 мм. Робиться все це для зливу конденсату, який обов'язково утворюється в сотах укривного матеріалу.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Закриваються тієї ж торцевій планкою і вільні пази направляючих.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Воно як би особливої ролі не грає, але з ними значно красивіше.

Тепер закріпіть полікарбонат за допомогою саморізів і термошайб на проміжних кроквах і можна йти на перекур.

Виготовлення вентиляційних вікон

В принципі, якщо би нам не хотілося зробити своїми руками відкривається дах, на цьому етапі її виготовлення можна було б і закінчити, але раз взялися показувати, як зробити в теплиці добротну вентиляції будемо розвивати тему до кінця.

Отже, ви пам'ятаєте, ми встановлювали між проміжними кроквами розпірки, позначивши таким чином межі наших майбутніх вентиляційних вікон. Тепер візьміть електролобзик або ножівкове полотно і звільніть ці отвори від полікарбонату.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Далі, відступивши три сантиметри нижче кроквяних ребер і озброївшись рейками перетином 30×30, треба встановити там опорну рамку. На неї згодом буде спиратися вся вентиляційна стулка.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

до Речі, саму її можна виготовити ось таким макету з бруса перетином 40×60 мм

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Тільки не забудьте прорізати отвори під навіси. Глибина пазів повинна становити 10 мм ширина за наявною фурнітурі.

Залишилося лише облагородити отвір торцевим профілем, тимчасово не чіпаючи його верхній рез. Рис 26

Підчепити на навіси стулку...

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

... і закрити ушкоджений при закручуванні шурупів полікарбонат ще одним відрізком торцевого профілю.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Все строго в описуваної почерговості.

Потім доведеться прикрутити до рами ще один шматок полікарбонату і облицювати його всі там же торцевим профілем.

Урааа! Вентиляційне вікно готове.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

Ви можете відкривати його, підпираючи шостому, або встановити там спеціальну фурнітуру, то вже справа смаку і можливостей. Головне теплицю тепер можна провітрювати.

Як зробити дах для теплиці з вентиляційними вікнами-

На цьому ми прощаємося з вами. До побачення і до зустрічей на сторінках сайту про дачу.

Не соромтеся. Задавайте в коментарях свої питання, і ми обовязково на них відповімо.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18
Приобрел сухой корм для собак в магазе.