Як вивести нуль на фундаменті: два варіанти вирішення однієї проблеми

Шановні читачі Сайту про дачу, радий знову вітати вас на сторінках нашого сайту. Розбираючи ваші найбільш поширені питання, натрапили й на такий: «Як вивести нуль на фундаменті»? З одного боку, фундамент і так апріорі повинен бути виведений в нуль, а з іншого — на практиці буває всяке, адже від будівельних помилок ніхто не застрахований.

Як потрібно і як не можна

Перед тим як давати поради щодо виправлення чужих косяків, скажемо пару слів як їх, взагалі, не допустити і вивести нуль на фундаменті своїми руками. Можливо, в це важко віриться, але піклується про якість підстави потрібно ще на етапі розмітки.

Зверніть увагу на розташування шнурівок.

Як вивести нуль на фундаменті: два варіанти вирішення однієї проблеми-

Вони спочатку виставляються на рівні верхньої межі цоколя і служать орієнтирами при виготовленні опалубки.

Як вивести нуль на фундаменті: два варіанти вирішення однієї проблеми-

Але чому ж, при такій простій технології, питання: «Як вирівняти нуль фундаменту?» — день у день звучить як на будівельних форумах, так і у запитах пошукових систем? Містика? Та ні, елементарні будівельні помилки. Ось тільки деякі з них:

  • Розчин з великим відсотком води. Таке найчастіше трапляється при ручному розмішуванні. В одному з кутів води накопичується більше і після її висихання там утворюється западинці. Деколи, таким нехитрим чином можна заробити перепад в 2-3 див.
  • Збита мітка. Часто буває і таке, що в процесі установки опалубки шнурівки зсуваються і будівельники, орієнтуючись на них, відливають завідомо кривий фундамент.
  • Морозний пучение. А на ці граблі трапляються навіть досвідчені бетонщики. Існує думка, що фундамент краще будувати на зиму, щоб він до весни устоявся. Ось тільки морозний пучение піднімає ненагруженную стрічку, навіть діючи на неї по дотичній, і вже до квітня рівень там шукати марно.

Вирівнювання бетоном

Якщо вас запитують, як викласти нуль на фундаменті найпростіше — сміливо відповідайте: «Бетоном». Вся процедура відбувається таким чином:

По кутах фундаменту слід встановити маркери. Такими можуть стати звичайні дерев'яні рейки або шматки арматури.

Потім за допомогою водяного рівня, а ще краще лазерного нівеліра на маркерах, відзначають горизонтальний рівень і від нього до фундаменту роблять проміри, визначаючи, таким чином, найвищу і найнижчу точку підстави.

Як вивести нуль на фундаменті: два варіанти вирішення однієї проблеми-

Коли мінімум і максимум знайдені, можна виставляти опалубку. Тільки робиться це з таким розрахунком, щоб над верхньою точкою помістився хоча б чотирьохсантиметрову шар розчину – менше не можна, розтріснеться.

Як вивести нуль на фундаменті: два варіанти вирішення однієї проблеми-

Перед заливкою, до цоколя корисно придубелить штукатурну сітку, а в саму суміш додати пластифікатор. Звичайно, шов між старим і новим бетонуванням буде помітний, але цей дефект легко сховається при подальшій обробці.

Як вивести нуль на фундаменті: два варіанти вирішення однієї проблеми-

Як вивести нуль на фундаменті цеглою

Інший варіант вирішення проблеми – це вирівнювання цеглою. Справа це не надто складне і з ним легко впорається навіть самий недосвідчений муляр.

Суть ідеї проста: в місцях, які слід підняти, шов робиться трохи товщі, а в тих, які потрібно приопустить, трохи тонше. Три — чотири ряди і фундамент готовий.

Як вивести нуль на фундаменті: два варіанти вирішення однієї проблеми-

Звичайно, таким способом можна усунути тільки невеликі вади, інакше цоколь вийде занадто високим, але значні перепади для фундаменту рідкість.

Ну ось і всі премудрості. До побачення, ми ще обов'язково зустрінемося на сторінках сайту про дачу.

Василь Молька

Дата публикации: 12.09.18