Як вибрати газонокосарку

Вибір газонокосарки дуже не простий. Особливо це складно зробити тим, хто жодного разу з ними не стикався – великий асортимент, безліч різновидів. І як вибрати газонокосарку для дачі, яка потрібна саме вам у цьому розмаїтті? Наш сайт про дачу постарається вам провести екскурсію в цей великий світ, щоб ваші очі не розбігалися, коли ви прийдете в магазин за покупкою.

Як вибрати газонокосарку, яка потрібна саме вам

Давайте розглянемо, які бувають види газонокосарок і які тонкощі потрібно враховувати при покупці цього пристрою:

  • Бензинові
  • Електричні
  • Акумуляторні
  • Механічні
  • Рейдери (тракторного типу)
  • Тримери
  • Роботи
  • На що звернути увагу при виборі газонокосарки
  • Відео «Як вибрати газонокосарку»

Як вибрати газонокосарку-

 

1. Бензинові газонокосарки


Як вибрати газонокосарку-

Це найбільш поширений вид газонокосарок. Вони володіють великою потужністю, можуть комплектуватися травозбірником, мають декілька функцій, серед яких мульчування і бічний викид скошеної трави. На відміну від електричних, вони не мають прив'язки до мережі і можуть працювати на великій відстані від «розетки». До бензиновим мотокосилкам можна віднести працюють на бензині тримери, газонокосарки тракторного типу та мотоблоки.

2. Електричні газонокосарки

Застосовуються для обробки великих територій, так як мають обмежений радіус дії мережевого шнура. Можуть комплектуватися або не комплектуватися травозбірником. Як і бензинові газонокосарки, не можуть володіти функцією бічного викиду. Травозбірник може бути виконаний як у паперовій, так і в твердій формах. Більш пізні моделі звичайно мають функцію мульчування скошеної трави і регулювання висоти скосу трави. Електричні газонокосарки також розрізняються за способом приводу в рух – самохідні, які не вимагають зусиль людини (мають пульт ДУ) і володіють більшою потужністю, і несамохідні, які вимагають людської сили.

Недоліком такої газонокосарки є обмежена зона дії і недолік потужності деяких моделей. До переваг можна віднести те, що на відміну від бензинової сестри, не має шкідливих викидів і має більш легким вагою. До цього типу газонокосарок відносяться тримери та мотоблоки.

Перед тим як вибрати певну газонокосарку, проконсультуйтеся у продавця про її функціональності – збір і викид трави, висота зрізу, довжина шнура, ширина коліс і. т. д

3. Акумуляторні газонокосарки

Поєднує в собі мобільність бензинової і екологічність електричної газонокосарок. Їх потужність не може зрівнятися з бензиновими, так як це вимагає витрат енергії, яка в акумуляторі обмежена. Зручно використовувати на сухій траві середньої довжини, а от від скосу вологої трави краще відмовитися. Одного заряду вистачає на 235-245 кв. м трохи вологої трави. Але так як це сегмент ринку, що тільки розвивається, то ціна на дані агрегати досить висока.

4. Механічні газонокосарки

Як вибрати газонокосарку-

Косарки барабанного типу. Принцип роботи полягає в тому, що при русі, колеса передають обертовий момент на верхній блок ножів, який направляє їх на нижню кромку лез. Трава зрізається як ножицями, потрапляючи між двома лезами. Шпиндельні газонокосарки мають два типи зрізу:

1. Контактний – нижнє і верхнє леза контактують, і відбувається зрізання трави

2. Безконтактний – між нижнім і верхнім ножами є зазор в 0,05 мм. Це більш тонка обрізка і властива більш дорогим агрегатів.

Перевагами механічної газонокосарки є безшумність, більш рівний зріз, відсутність елементів живлення, дешевизна у використанні і швидкий початок роботи. Недоліком є труднощі зрізу високої трави, малі площі для обробки (тут вирішальний фактор — втома людини) і відсутність травозбірника. Однак його монтаж передбачений на багатьох моделях.

5. Рейдери (тракторний тип газонокосарок)

Застосовується на великих ділянках. Дуже зручний, так як багато функціональний. На нього можна встановлювати щітки для підмітання або прибирання снігу, пилосос, культиватор, прилад для розкидання добрив. Оснащений фарами, може тягнути причіп, що зручно при роботі в садах. Але, як ви самі розумієте, вибір такий газонокосарки не потребує фінансових витрат і не малих – близько 30 тис. гривень в кращому випадку.

6. Тримери

Як вибрати газонокосарку-

Це ручні газонокосарки, які кріпляться ременями на плечі людини. Використовуються для косіння трави у важкодоступних місцях. Недоліком є мала потужність, вимога певної підготовки користувача, нерівномірний зріз, розкидана по газону скошена трава. Раціонально застосовувати в місцях, важких для проходження звичайної газонокосарки (паркан, пристволовая зона дерев, нерівна місцевість, скіс вкоріненого бур'яну). Також існує ще різновид газонокосарки на повітряній подушці – вона турбіною створює під собою прошарок, яка утримує її на вазі. Точніше її тримає людина, але турбіна трохи полегшує цей процес. Такий агрегат дає більш рівний газон, ніж звичайні тримери і мотокоси.

Як вибрати газонокосарку-

7. Робот-газонокосарка

Застосовується на великих територія і на пригостиничных газонах. Має блок управління, який дозволяє задавати програми. Оснащений обмежувальним шнуром, який не дає вийти за встановлену територію. Живиться від акумулятора, який заряджається від сонця, або робот сам при необхідності повертається на базу для зарядки, після чого продовжує роботу. Вартість такого апарату приблизно 2000 у.е.

Отже, підведемо підсумок, як правильно вибрати газонокосарку і на що звернути особливу увагу

При виборі звертайте увагу на наступні деталі:

1. Дека повинна бути глибокою і алюмінієвої – глибина дозволить захопити якомога більше скошеної трави, а матеріал забезпечить довговічність.

2. Ніж повинен бути широким і гострим. До речі, довірте заточування лез професіоналам із сервісних центрів, щоб не порушувати балансування леза.

3. Колеса повинні бути широкі це полегшить пересування, особливо на густо зарослому ділянці.

4. Якщо газонокосарка самохідна, то вона повинна володіти підвищеною потужністю

При виборі тієї або іншої газонокосарки визначальними факторами повинні бути:

1. Рельєф – на більш-менш рівних поверхнях колісні, на крутих схилах і нерівних ділянках – тримери.

2. Площа – якщо ділянка великий і немає можливості підключити ваш агрегат, то електрична газонокосарка не підійде. Також на великих площах краще використовувати самохідні газонокосарки або тракторного типу (рейдери).

3. Ножі. Деякі моделі мають закрилки, які створюють повітряні потоки, затягують скошену траву, а також піднімають злежався, що робить підстригання більш зручним і ефективним. Дивіться на наявність мульчують ножа.

 

4. Колеса. Вибирайте газонокосарку з більш широкими гумовими колесами великого діаметру. Якщо ділянка не прямий, то віддайте перевагу газонокосарці з поворотними колесами.

5. Травозбірник. Краще вибрати жорсткий, так як він не дає втрату потужності, простіше спустошується, зручний у використанні.

6. Якщо ви зупинили свій вибір на тримери (для дачі це оптимальний варіант по співвідношенню ціна/якість), вибирайте модель, оснащену не тільки волосінню, але і металевими ножами. Ножі допоможуть вам впорається з заростями малини або інших чагарників на вашій ділянці.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам вибрати газонокосарку, а для більш близького знайомства з газонокосарками пропонуємо переглянути це відео:

Бажаємо вам гарного газону!

Дата публикации: 12.09.18