Як вибрати димар для твердопаливного котла?

Як вибрати димар для твердопаливного котла?-

Дуже часто споживачі для опалення власних заміських або дачних будинків замість газових або електричних котлів вибирають твердопаливні. Вони відрізняються не тільки економічністю у використанні, але і повною автономністю, адже вони не вимагають підключення до електричної мережі, ні до газопроводу.

Перед початком експлуатації такий котел повинен бути оснащений димарем, який буде відводити з приміщень назовні продукти згоряння твердого палива. Від якості і правильності вибору технічних характеристик димоходу залежить як ефективність роботи опалення, так і безпеку людей, які будуть перебувати всередині будинку.

Димар – це вертикальний канал, за допомогою якого з приміщення виводяться продукти згоряння твердого палива (димові гази). Головний критерій якості установки димоходу – це наявність хорошої тяги всередині нього. Вона утворюється за рахунок перепаду температури і рівня тиску всередині приміщення та зовні нього.
Тепле повітря, який утворюється усередині приміщень, має меншу густину, порівняно з тим, який знаходиться зовні, за рахунок чого і відбувається рух повітряних мас через димар. Крім хорошої тяги, димар також повинен мати достатньо високими теплоізоляційними властивостями.

Види димоходів

На сучасному етапі для забезпечення правильної та ефективної роботи котлів на твердому паливі можуть бути використані наступні види димоходів:

  1. Цегляний. Споруджується ще на етапі будівництва будинку. Є найбільш довговічним і міцним. Для цієї мети використовуються спеціальні термостійкі цеглини, найбільш популярними серед яких є шамотні.
  2. Металевий (сталевий або чавунний). Металеві димарі також активно використовуються споживачами для облаштування систем опалення. Відрізняються довговічністю, високою ефективністю, а також стійкістю до корозії.
  3. Сендвіч-димарі. Це сучасна розробка, яка складається з двох труб різних діаметрів, між якими розташовується прошарок теплоізоляції для підвищення ефективності роботи пристрою. Як правило, внутрішня і зовнішня труба такого виробу виготовляється з нержавіючої сталі.

Як вибрати димар для твердопаливного котла?

Для твердопаливного котла підійде далеко не кожен димар, адже продукти згоряння в такій системі опалення мають досить високу температуру, а також при недотриманні правил монтажу всередині нього може пропадати тяга.

Розглянемо основні технічні параметри, на які потрібно звернути увагу при виборі такого агрегату:

  1. Переріз димоходу. Для забезпечення якісної тяги найкраще підходять гладкостінні димоходи з овальним або круглим перетином. Можна використовувати і прямокутну конструкцію, але в такому випадку в її кутах будуть створюватися завихрення, в результаті чого у них буде накопичуватися сажа. Це призводить до зменшення тяги.
  2. Висота конструкції. Повинна становити не менш як 5 метрів і не більше 10 метрів. Якщо вона буде менше зазначених параметрів, то нормальної тяги всередині каналу, швидше за все, не буде. А якщо конструкція буде вище, то паливо буде згоряти занадто швидко, що невигідно з економічної точки зору. Слід звернути увагу на паспорт самого котла, в якому виробник повинен вказати бажану висоту димаря.
  3. Діаметр димоходу. Оптимальний діаметр каналу також повинен бути вказаний у паспорті до котла. Від вказаного значення не слід відступати більш ніж на 5 мм
  4. Термостійкість матеріалу, з якого виготовлений димохід. Температура згоряння деяких видів твердого палива може досягати 600 градусів, з-за чого для оснащення твердопаливних котлів можуть бути використані тільки димарі, які здатні витримувати таку температуру протягом тривалого періоду часу. Найчастіше для цієї мети використовуються нержавіюча сталь, термостійкий цегла або кераміка.

Таким чином, правильно підібрати димар для твердопаливного котла не так просто, як може здатися на перший погляд, адже для правильного його вибору потрібно врахувати цілий ряд технічних характеристик конструкції.