Як укласти плитку на підлогу

Як укласти плитку на підлогу-

Укладка плитки вимагає певних навичок. Але не обов'язково запрошувати для цього фахівця. Наш сайт розповість вам, як можна самостійно покласти плитку на підлогу.

Що потрібно, щоб покласти плитку на підлогу

Перш ніж приступати до укладання плитки необхідно ретельно підготуватися – приготувати інструмент, матеріали, провести розрахунок кількості необхідної плитки.

Отже, почнемо по порядку. Для підготовки вам знадобляться рівень, лінійка, олівець, рулетка будівельна, кут, шнур для розмітки, вирівнювач. Тепер можна приступати до розмітки:

Як укласти плитку на підлогу-
 1. Робимо розмітку підлоги двома перпендикулярними лініями, які проходять через центр кімнати
 2. Починаємо класти так, щоб кожен ряд закінчувався біля входу в кімнату.
 3. Розкладаємо плитку для примірки уздовж ліній. Так ви зможете раціонально розмістити плитку, вибравши найбільш оптимальний варіант, уникнувши непотрібного кількості обрізків.

Тепер робимо розрахунок необхідної кількості плитки.

Найбільш точним є поштучний підрахунок. На підлозі расчерчивается дві смуги вздовж кутових стін.

Ширина смуги дорівнює ширині плитки. Тепер рахуємо кількість плиток в кожній смузі, а потім перемножуємо їх. Не забудьте врахувати і ширину швів, це приблизно 2-5 мм

Тепер приступаємо до безпосередньої укладання плитки.

Укладка і нарізка плитки

На цьому етапі нам знадобляться:

 • плиткоріз,
 • гумовий молоток,
 • пластикові хрестики,
 • зубчастий і гумовий шпатель,
 • щипці для нарізки плитки неправильної плитки,
 • наколенники,
 • корыто,
 • напильник,
 • плоскогубцы,
 • мастерок,
 • плинтус,
 • кути для плінтуса,
 • відро і губка.

Для розчину нам потрібні будуть:

 • плитковий клей,
 • грунт,
 • гідроізоляція,
 • нівелююча маса.

Класти плитку можна або на стару плитку, або на бетонну стяжку.

Як укласти плитку на підлогу-

Кладка на стару плитку

Пропилососьте поверхню, а потім обезжирьте. Якщо поверхня плитки надміру гладка і слизька, то її необхідно надбити, обробити наждаком.

Після цього наносимо на покриття грунт. При необхідності поверхня вирівнюється нівелює масою.

При укладанні плитки важливо зробити так, щоб нові шви не співпадали зі старими.

Кладка на бетонну стяжку

Бетонну поверхню або наливна підлога пилососимо, обробляємо знежирювачем, потім грунтовкою. Якщо стяжка нерівна, то вирівнюємо її нівелює масою.

Як нарізати плитку

Як укласти плитку на підлогу-


При нарізці плитки по прямій лінії використовуємо плиткоріз. Остання плитка кладеться біля стіни. Якщо її необхідно обрізати, то проробляємо наступну процедуру.

Кладемо потрібну плитку на передостанню, а зверху ще одну з упором в стіну. По краю останньої плитки робимо відмітку на попередній з урахуванням шва – це і буде необхідний розмір.

Якщо необхідно зробити виріз круглої форми, то наклеюємо малярську стрічку по лінії майбутньої зрізу, щоб не було відколів емалі.

Потім высверливаем отвори по лінії зрізу. Свердло необхідно взяти з карбіду вольфраму або іншого твердого сплаву. Тепер плоскогубцями або щипцями для нарізування плитки неправильної форми. Краї зрізу рівняємо напилком.

Як покласти плитку на клей

 1. Наносимо клей на ділянку 70*70 см і рівняємо його зубчастим шпателем. Щоб клей розподілився рівномірно, тримайте шпатель під кутом 60 градусів.
 2. Промазуємо плитку клеєм і кладемо на заготовлений ділянку.
 3. Покладену плитку вирівнюємо, простукуючи молотків і прикладаючи дерев'яний брус.
 4. Щоб товщина швів скрізь була однаковою, використовуємо пластикові хрестики, які необхідно вилучити до засихання клею.
 5. Прибираємо надлишки клею.

Ці пункти повторюємо для кожної ділянки 70*70 см Після укладання залишаємо покладену плитку на добу і затираємо шви. Протираєте вологою ганчіркою шви за допомогою гумового шпателя нанесіть затірку на ділянку 1 кв. м. Затираємо так, щоб суміш заповнила шов.

Потім протираємо плитку губкою. До речі, можна використовувати тонований затірку. Її можна пофарбувати під колір вашої плитки.

Після укладання маскуємо компенсуючий шов по периметру плінтусом.

Поради:

На підлогу краще брати зносостійку і ударостійку плитку.

При укладанні плитки рекомендуємо використовувати антигрибковий грунт, особливо у ванній, на кухні або в приміщеннях першого поверху, що контактують з підвалами.

Артем Шанаурин

Дата публикации: 13.09.18