Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок

Привіт наші шановні читачі. Як завжди, раді вітати вас на сторінках самого дачного з усіх пізнавальних і, безумовно, самого пізнавального серед всіх дачних блогів. Переглядаючи вашу пошту, ми зачепилися за дуже цікаве питання: «Як пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі»?

А дійсно дуже часто в тих чи інших варіаціях люди запитують, як можна облагородити кладку без ризику втратити гарну фактуру? З одного боку, здавалося б, що може бути простіше, а з іншого, розумних порад в інтернет-павутині не так вже й багато.

Хороші дизайнери своїми таємницями ділиться не поспішають, а звичайні заробітчани не так часто стикаються з подібними ситуаціями, щоб бути експертами в цьому питанні.

Давайте розберемося, у чому можуть виникнути труднощі і як їх вирішити.

Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-

Підготовка

Amat victoria curam — перемога любить підготовку, говорили древні, і були абсолютно праві. Притому, неважливо що зараз ми говоримо не про битви, а про мирну малярської роботи, без підготовчих робіт все одно не обійтися.

Так, стінку необхідно очистити від пилу і бруду, відремонтувати сколи і тріщини, видалити напливи розчину, а потім і зовсім «попрати» мильним розчином не забувши згодом дати цегляній кладці висохнути.

З просушуванням у вас це забере тижня півтори мінімум, так що тих, хто хотів фарбувати вже сьогодні, ми трошки расстроим.

Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-

Потім грунтовка. Остання обов'язково має бути глибокого проникнення. За еталон тут можна взяти всім відому СТ 17. Грунт бажано наносити макловицею, ну в крайньому випадку валиком, але ніяк не розносить його з фарбопульта. Вам важливо, щоб склад проклеїв всі пори і зміцнив шви, а не утворив на стінці лише тонку, нікому не потрібну пелюшку.

І так, не поспішайте відразу ж після грунтовки відразу ж хапатися за фарбу, стінка знову повинна добре просохнути. На це піде не менше двох годин.

Вибір матеріалу

Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-

Здавалося б, що всередині будинку можна використовувати будь-яку, навіть саму дешеву емульсію, а немає. Цегляна стінка досить примхлива поверхню, для її фарбування «білило» потрібно ще пошукати.

  • По-перше, ЛКМ повинен бути щелочеустойчивым, так як остання завжди міститься в кладочном розчині.
  • По-друге, фарба повинна бути паропроницаемой. Цегла матеріал дихає і ваша обробка не повинна цьому заважати.
  • В-третіх, водостійка інакше ви не зможете помити стіни, а робити це, будьте впевнені, доведеться не раз.

Подібний фільтр здатні пройти тільки якісні фасадні матеріали, але тут з'являється ще одна складність. Не всі вони можуть похвалитися екологічною чистотою, адже жити по сусідству з шкідливою хімією як мінімум нерозумно, так що при виборі враховуйте і цей фактор.

Нанесення фарби

Ну і нарешті, сам процес фарбування.

Якщо ви хочете зробити кімнату в стилі прованс, у роботі вам допоможе фарбопульт. З компресором залити стіни в білий або будь-який інший пастельний колір буде в рази простіше, ніж закочувати кладку валиком, а після вже вручну підводити пензликом прогалини.

Інша справа, якщо вам потрібно зробити обробку в кімнаті під старовину. Щоб все вийшло красиво, декорувати доведеться повністю руками.

Ідея полягає в тому щоб прикрасити кожен цеглинка, підвести всі шви, притому, робити це нерівномірно, створюючи ефект потертості. Якісь шаблонні поради тут дати важко, так як цей процес має більше спільного зі створенням картини, ніж з банальним малярством.

Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-

Але творчість творчістю, а навіть найсміливіші дизайнерські рішення підпорядковуються своїм правилами.

Слід розуміти, що створюючи лофт, не потрібно підкреслювати фарбуванням строгість і акуратність цегельної кладки, такий дизайн більше підійде для вуличного урбана, але ніяк не для інтер'єру перероблених під житло промислових будівель.

Також не найкращою ідеєю буде за допомогою графіті освіжити похмуру «готичну» кладку. Ідея, безумовно, цікава, але не в'яжеться вона з духом середньовіччя.

І найголовніше, ви повинні чітко розуміти, що фарбування цегляної стіни це дорога в один кінець, що-небудь переграти і повернути кладці первозданний вигляд потім вже не вийде.

Цими словами ми ні в якому разі не прагнемо налякати читача або відмовити його шукати фарбу під свій цеглина, а лише застерігаємо від необдуманих рішень. Перед тим як братися за пензель, потрібно чітко представляти, що ви в результаті хочете отримати і як це буде виглядати в загальній інтер'єрної картині.

Ось класичний варіант грамотної фарбування старої цегляної стіни, який більше нагадує реставрацію, а не ремонт:

Якщо з дизайном ви ще не визначилися-подивіться наші фотографії, можливо, саме вони допоможуть вам у створенні свого інтер'єру.

Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-Як самостійно пофарбувати цегляну стіну в інтер'єрі і не наробити помилок-

А поки ми прощаємося з вами. До побачення і до зустрічей на сторінках Сайту про дачу.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18